Zábavný a elegantný Cactus

Francúzska revolúcia v automobilke Citroën prebieha už niekoľko rokov. Počas dlhej doby sa značka známa excentrickosťou v štýle vyhýbala konformite, no všetko sa zmenilo s príchodom C4 Cactus.

Od začiatku ide o zábavné malé SUV so zaujímavým interiérom a unikátnymi, vzduchom plnenými plastovými štvorcami na dverách, známymi ako Airbumps. C4 Cactus poukázal smer, kam sa automobilka chce v najbližších rokoch uberať. Uznajme, že od modelu C4 po C4 Cactus prešla značka veľkými zmenami. C4 Cactus je na trhu už viac ako štyri roky.

Pokračovanie legendárnych tradícií

Od toho času sa zmenila predná maska vozidla, má štýlové nové kolesá, no nový Cactus je ďalším znakom v Citroëne, že spoločnosť sa vracia k hodnotám, ktoré značku najviac preslávili. Vďaka modelom ako Traction Avant (vyrábaný v rokoch 1934 – 1953), 2CV (1948 – 1990) a DS (1955 – 1975) Citroën potvrdil svoju pozíciu vývojárov predovšetkým pohodlných automobilov.

Nový Cactus je podľa Citroënu návratom do týchto dní. Nie je tak revolučný ako Citroën DS z roku 1955, ale je stále radikálny v porovnaní s autami v kategórii malých SUV. Má progresívne hydraulické dorazy (Progressive Hydraulic Cushion, PHC), v každom bode zavesenia má pár hydraulických tlmičov. Takto nahrádza gumové nárazníky, ktoré využíva väčšina vozidiel tejto kategórie, vrátane staršej generácie C4 Cactus,

Komfortná jazda je najdôležitejšia

Jednoducho povedané, keďže tlmiče kolies sú v hornej a spodnej časti závesnej jednotky, Citroën do vozidla dokázal namontovať jemnejšie pružiny a tlmiče. Vďaka tomu máte pocit, akoby ste lietali na čarovnom koberci, ako vtipne poznamenala automobilka.

Overené a spoľahlivé motory

Crossover C4 Cactus je vybavený motormi poslednej generácie. Tieto motorizácie rešpektujú normy Euro6 (benzínový motor PureTech a dieselový BlueHDi so Stop & Start) a sú úspornejšie a výkonnejšie.

Dieselový motor BlueHDi 100 novej generácie s rekordne nízkymi emisiami CO2 (od 87g CO2/km) a nízkou spotrebou (od 3,4 l/100km). Zanedbateľný nie je ani výnimočný jazdný komfort.

Atmosférický trojvalcový benzínový motor PureTech VTi 82 so zdvihovým objemom 1,2 litra ako aj preplňovaný benzínový motor PureTech e-THP 110 s turbodúchadlom s priamym vstrekovaním a dvojitým variabilným časovaním ventilov VVT.

Unikátna osobnosť

Citroen C4 vyrástol. Kedysi vhodný len pre fajnšmekrov je dnes konvenčnejší. Napriek tomu, že Cactus stále vyzerá ako typické SUV, nič mu to neubralo z jeho rafinovaného štýlu. K dispozícii je nový typ systému odpruženia,vďaka ktorému je jazda veľmi pohodlná. Právom sa tak toto vozidlo zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo v segmente malých SUV nájdete. Jeho detské problémy sa odstránili, kaktus je plnohodnotný člen francúzskej automobilky a naďalej si drží svoju unikátnu osobnosť.

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií.
xxs
xs
s
m
l
xl