Výrazná a odvážna identita C5

Citroën C5 Aircross má dĺžku 4,50 m a odlišuje sa svojou osobnosťou plnou výkonnosti a odhodlania bez známok agresivity. Oživuje princípy segmentu SUV automobilov svojou širokou a pôsobivou prednou maskou, vysokou kapotou, plynulými plochami s grafickým stvárnením prvkov Airbump®, veľkými kolesami priemeru 720 mm, svetlou výškou 230 mm, ochrannými lištami spodnej línie karosérie a podbehov kolies a modernými dvojfarebnými strešnými nosičmi.

Nové SUV C5 Aircross je vybavené otvárateľným panoramatickým strešným oknom. Bočná strana vytvára "plávajúcu strechu" vďaka neprerušenému 360° pásu okien, ktorý podčiarkuje chrómovaný podpis v tvare C poukazujúci na priestrannosť interiéru.


Zadná široká a vertikálne orientovaná strana naznačuje referenčný objem batožinového priestoru (od 580 do 720 litrov). Zadné vystupujúce svetlá sú vybavené štyrmi podlhovastými modulmi s LED diódami a 3D efektom na každej strane vozidla.

Kabína C5 Aircross vzbudzujúca pocit ochrany a pohody

Kabína nového SUV C5 Aircross je priestranná a odzrkadľuje reprezentatívny spoločenský status. Poskytuje veľkorysé a voľné priestory, pričom nikdy nezanedbáva funkčné aspekty. Robustná horizontálne orientovaná prístrojová doska je po celej svojej šírke opatrená lištou z mäkčeného plastu.

Veľký informačný display

Na strane vodiča je vozidlo vybavené 12,3-palcovým nastaviteľným digitálnym združeným prístrojom TFT, ktorý zobrazuje vybrané informácie o jazde priamo pred vodičom v jeho zornom poli.


Široká a vysoká stredová konzola, obklopujúce sedáky vo zvýšenej pozícii umožňujúce dominantné postavenie nad vozovkou, výber farieb a materiálov, dopĺňajú pocit ochrany a vycibrenosti, ktorý poskytuje interiér.

30 kombinácií vzhľadu exteriéru C5 Aircross, 5 štýlov interiéru

Nový C5 Aircross SUV poskytuje široké možnosti personalizácie. Ponúka 30 kombinácií úprav exteriéru vďaka siedmim prevedeniam laku karosérie (biela Banquise, čierna Perla Nera, sivá Platinium, sivá Artense, červená Volcano, modrá Tijuca, biela Nacré) a 3 balíčkov Pack Color (anodizovaná strieborná, anodizovaná biela a anodizovaná červená); farby v exteriéri možno kombinovať so strechou vo farbe čierna Perla Nera.

Úpravy na mieru ponúka aj kabína, kde je na výber 5 rôznych štýlov interiéru, ktoré kladú dôraz na jas, hrejivosť a jemnosť: okrem sériového štýlu interiéru ponúka nový Citroën C5 Aircross SUV štýly Wild Grey, Metropolitan Beige, Metropolitan Grey a Hype Brown vybavené sedadlami Advanced Comfort.

Interiér C5 Aircross

Štýl Wild Grey vyjadruje dynamiku a vitalitu: sedadlá s látkovým čalúnením Stone Grey a látkou vytvárajúcou efekt čiernej kože, s oranžovým pásom v hornej časti operadiel a sivou stredovou konzolou a lištou palubnej dosky. Sedadlá Advanced Comfort.

Štýl Metropolitan Beige, pre ktorý je dôležitý priestor na palube, jas a elegancia: sedadlá s čalúnením zo zrnitej kože Graphite a látkovým čalúnením Graphite zladené s tmavosivým pásom v hornej časti operadiel a sivobéžovou stredovou konzolou a lištou palubnej dosky. Sedadlá Advanced Comfort.

Štýl Metropolitan Grey je v elegantnom vyhotovení tón v tóne: sedadlá s čalúnením zo zrnitej kože Graphite a látkovým čalúnením Graphite zvýraznené svetlosivým pásom v hornej časti operadiel a sivou stredovou konzolou a lištou palubnej dosky. Sedadlá Advanced Comfort.

Štýl Hype Brown je určený pre najnáročnejšieho zákazníka: sedadlá kombinujúce kožu Nappa Brown a látku vytvárajúcu efekt čiernej kože, so svetlosivým pásom v hornej časti operadiel z materiálu Alcantara, so stredovou konzolou, lištou palubnej dosky a strieškou prístrojovej dosky Brown a volantom potiahnutým dvojfarebnou čierno-hnedou vysoko elegantnou prírodnou kožou. Sedadlá Advanced Comfort.

Odpruženie Citroën s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi®

Nový SUV Citroën C5 Aircross, ktoré je svetovou exkluzívnou novinkou značky Citroën, poskytuje úplne nový jazdný komfort. Táto novinka umožňuje filtrovať a pohlcovať veľké deformácie, ako aj malé nerovnosti vozovky, a vytvoriť pocit jazdy, akoby sa vozidlo nad nerovnosťami vozovky iba vznášalo, pričom zaručuje mimoriadnu stabilitu a dynamiku. Zatiaľ čo klasické pruženie pozostáva z tlmiča, pružiny a mechanického dorazu, pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi ® pridáva na oba konce 2 hydraulické dorazy - jeden na rozpínanie a druhý na stlačenie. V prípade väčšieho stlačenia a rozpínania postupne pohyb spomaľujú a zabraňujú tak prudkému zastaveniu. V prípade mierneho stlačenia a rozpínania vytvárajú dojem "lietajúceho koberca" a pocit, že vozidlo nad nerovnosťami vozovky doslova letí.

Citroën sedadlá advanced comfort

Nové SUV Citroën C5 Aircross je vybavené sedadlami so širokými sedákmi a operadlami, ktoré sa inšpirovali svetom nábytku. Inovatívne polstrovanie kombinujúce penu s vysokou hustotou uprostred sedadla a štrukturovanú penu hrúbky 15 mm na povrchu zaručuje dobré držanie tela a mäkkosť sedáka, ktorý sa vôbec nevysedí. Nové SUV Citroën C5 Aircross ponúka výškové nastavenie predných sedadiel, ako aj výškovo a hĺbkovo nastaviteľné opierky hlavy. Predné sedadlá môžu byť okrem vyhrievania vybavené viacbodovým masážnym systémom. Tento systém umožňuje vodičovi a spolujazdcovi vpredu vybrať si na dotykovom displeji jeden z 5 možných programov, ktoré kombinujú masáž bedier, chrbta a ramien.

Najmodulovateľnejšie SUV vo svojom segmente

Vďaka svojim trom samostatným zadným sedadlám sa nový Citroën C5 Aircross SUV odlišuje od vozidiel vo svojom segmente. Sedadlá rovnakej šírky poskytujú cestujúcemu sediacemu uprostred rovnakú úroveň komfortu, ako ostatným cestujúcim. Sedadlá sú posuvné v rozsahu 150 mm a umožňujú meniť priestor kabíny alebo batožinového priestoru podľa vašich potrieb.

Tieto sedadlá majú rovnakú šírku, sú nastaviteľné do dĺžky, čo umožňuje modulovať vnútorný alebo batožinový priestor. Možno tiež nastaviť sklon operadiel, k dispozícii je 5 rôznych polôh. Sedadlá možno úplne sklopiť a vďaka dvom výškovým polohám podlahy batožinového priestoru vznikne úplne rovná podlaha. Nový Citroën C5 Aircross SUV je takisto vybavený množstvom odkladacích priestorov.

Kabína C5 Aircross izolovaná od vonkajšieho hluku a splodín

Akustická izolácia nového Citroënu C5 Aircross SUV je na vysokej úrovni. Predné dvojité vrstvené sklá s izolačnou vrstvou výrazne znižujú hluk z odvaľovania pneumatík a aerodynamický hluk a posádke zabezpečujú mimoriadne odizolovanie od vozovky, ako by sa nachádzali v ochrannej ulite. Osobitná pozornosť bola takisto venovaná odizolovaniu bloku motora.

Optimálny komfort cestujúcich v novom Citroëne C5 Aircross zabezpečuje aj systém čistenia vzduchu v kabíne, AQS „Air Quality System“, ktorý detekuje znečistenie vonkajšieho vzduchu a odfiltruje ho automatickým nastavením režimu cirkulácie vzduchu v kabíne.

6 technológií konektivity Citroën C5

Nové SUV C5 Aircross poskytuje cestujúcim špičkové intuitívne technologické systémy, aby mali neustále spojenie medzi ich digitálnym svetom a vozidlom: dotykový 8“ tablet s kapacitným displejom, ktorý umožňuje nastaviť parametre vozidla a mať prístup k multimediálnemu systému, k telefónu, klimatizácii, navigácii, ale je tiež kompatibilný s Android Auto s Apple CarPlay®.

Túto rozšírenú ponuku konektivity dopĺňa Citroën Connect Box, bezdrôtové nabíjanie na smartfón a kamera ConnectedCAM Citroën®.

Bezpečnosť Citroën C5

O vašu bezpečnosť v aute sa stará veľa prvkov aktívnej aj pasívnej bezpečnosti. ABS s rozdeľovačom brzdnej sily, ESP + ASR, 7 airbagov, predné svetlomety do hmly a pod. Verzia Exclusive ponúka natáčacie Bi-xenónové svetlomety + prídavné svetlo do zákruty ako ja systém AFIL upozorňujúci vodiča na neželané opustenie jazdného pruhu, senzor parkovania a pod. verzie Confort a Exclusive ponúkajú aj elektrickú parkovaciu brzdu. Všetky ponúkané verzie obsahujú tempomat II. generácie, posilňovač riadenia s variabilným účinkom a palubný počítač.

20 asistenčných technológií Citroën C5

Highway Driver Assist

Je prvým krokom k autonómnemu riadeniu vozidla, pričom vozidlo ovláda riadenie rýchlosti, dráhu jazdy a svoju polohu v jazdnom pruhu. Systém je prepojený na adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go, ktorá umožňuje automaticky zastaviť a znovu naštartovať vozidlo v závislosti od vozidla, ktoré je pred ním.

Systém rozšíreného rozpoznávania dopravného značenia

Rozpoznáva dopravné značky s rýchlostným značením a zistené údaje zobrazuje na displeji vo vozidle. Vodič môže jednoduchým gestom zadať túto rýchlosť ako referenčnú hodnotu pre tempomat alebo obmedzovač rýchlosti. Okrem značiek s obmedzením rýchlosti môže systém detekovať aj niektoré iné značky a premietať ich vodičovi v združenom prístroji (stop, zákaz vjazdu, koniec obmedzenia rýchlosti).

Automatické prepínanie diaľkových svetiel

Pre pokojnú a bezpečnú jazdu v noci sa diaľkové svetlá automaticky prepínajú na stretávacie (a naopak).

Nová automatická prevodovka EAT8 a nové motory Euro 6.2 Citroën C5

Nové SUV C5 Aircross ponúka škálu efektívnych a výkonných motorov Euro 6.2 so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou BVM6 alebo 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8: 2 benzínové verzie motorov: PureTech 130 S&S BVM6 a pure Tech 180 S&S EAT8 3 naftové verzie motorov: BlueHDi 130 S&S BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BlueHDi 180 S&S EAT8.

Najnovšia automatická prevodovka EAT8

Je vybavené najnovšou generáciou automatickej prevodovky EAT8, "Efficient Automatic Transmission" s 8 rýchlosťami, s ovládaním Shift and Park by wire, ktoré poskytuje ešte väčšiu efektívnosť a užívateľský komfort: Vďaka 2 dodatočným prevodovým stupňom sa spotreba paliva znížila o 7 % v porovnaní so 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6. Zvýšil sa komfort radenia rýchlostí, nakoľko 2 dodatočné prevodové stupne umožňujú znižovať skok v režime otáčok pri radení prevodov.

Vozidlá Citroën C5 Aircross ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl