C-Elysée - závodné a reprezentatívne auto na všetky účely

Citroën C-Elysée vznikol najprv ako spoločný projekt skupiny PSA a čínskej spoločnosti Dongfeng Motor v roku 2012. Súčasná generácia áut sa voči pôvodnej dočkala dlhšieho rázvoru a luxusnejšieho interiéru.

Elegantný sedan

Oproti minulému modelu má nový C-Elysée reprezentatívnejší vzhľad – rozšírila sa maska, svetlomety tvoria komplexnejší celok, zvýraznila sa elegancia vozidla a jeho svetelný podpis. Pozitívom je aj objem kufra, ktorý činí úctyhodných 506 litrov. Vozidlo má optimalizované rozmery na ľahkú manipuláciu v mestách a na parkoviskách. Jeho výška nepresahuje 150 cm, šírku má necelé dva metre a dĺžku takmer 4,5 metra. Má inteligentný systém, ktorý zahŕňa navigáciu, mirror screen a hlasové ovládanie funkcií vozidla.

Veľa odkladacieho priestoru

Predná maska Citroën C-Elysée je rozšírená preto, aby vylepšila aerodynamické vlastnosti auta a posilnila stabilitu na ceste. Nový svetelný podpis s LED diódami (inštalované nad svetlometmi) dodáva modelu majestátnu eleganciu. Pripomeňme, že C-Elysée žne úspechy aj na závodoch. Vďaka mnohým skúsenostiam pri iných modeloch zabrala stavba športového modelu automobilke iba niekoľko mesiacov. Na pretekoch WTCC napokon Citroën C-Elysée získal celkovo 14 víťazstiev.

Vyšších pasažierov poteší dostatok priestoru na nohy aj hlavu. Raritou sú veľké odkladacie priestory na bokoch dverí, kam sa bez problémov vojde aj väčšia fľaša s tekutinou. Zábavný a prehľadný informačný panel vám zároveň poskytne všetky potrebné informácie, aby ste nestratili prehľad o vašom vozidle.

Dlhá životnosť vozidla

Citroën C-Elysée je robustné vozidlo vyvinuté, aby odolalo času aj kilometrom. Svetlá výška, pneumatiky, dvojitá izolácia dverí, optimálne upevnenia dielov karosérie. Každý detail vozidla bol vyvinutý s cieľom zabezpečiť dlhú životnosť a spoľahlivú prevádzku za každých okolností.

Technológia a výbava

Citroën C-Elysée ponúka intuitívne doplnky a služby pre pohodlie a komfort cestujúcich, akými sú cúvacia kamera, najnovšia generácia rádia a navigácie, ktoré sa ovládajú prostredníctvom 7-palcového dotykového displeja.

Dotyková obrazovka

Vo vozidle sú všetky ovládače audio systému a navigácie sústredené na dosah ruky vodiča vďaka novému 7-palcovému dotykovému displeju poslednej generácie, ktorý ponúka užitočné technológie: Navigačný systém s mobilným pripojením v reálnom čase. Mirror screen (Apple CarPlayTM + MirrorLink®) umožňuje zobraziť aplikácie a súbory z vášho smartfónu. Hlasové ovládanie na ovládanie funkcií vášho vozidla. Telefón s Bluetooth technológiou. RÁDIO AM / FM so 4 reproduktormi, s ovládačmi pod volantom (bez CD prehrávača).

Cúvacia kamera. Vďaka cúvacej kamere, ktorá premieta zábery za vašim vozidlom na dotykovom 7-palcovom displeji, budú vaše parkovacie manévre úplne bezpečné. Farebné značenie vám signalizuje blízkosť prípadnej prekážky. Zadný parkovací asistent vám signalizuje blízkosť prekážok pomocou farebných značení, ktoré sa zobrazia na 7-palcovom dotykovom displeji.

Tempomat-obmedzovač rýchlosti

S tempomatom-obmedzovačom rýchlosti si môžete nastaviť požadovanú konštantnú rýchlosť alebo rýchlosť, ktorú nechcete prekročiť.

Motory dodržia prísne európske normy

Nový Citroën C-Elysée je vybavený celým radom výkonných a úsporných motorov.

Výkonné a úsporné motory

V ponuke benzínových motorov je motor PureTech 82 (je k dispozícii s manuálnou prevodovkou) alebo VTi 115 (je k dispozícii s manuálnou prevodovkou alebo s automatickou 6-stupňovou prevodovkou poslednej generácie EAT6). V ponuke dieselových motorov pre C-Elysée je BlueHDi 100. K obľube vozidla prispeli aj tri tituly majstrov sveta v pretekoch WTCC v kategórii jazdcov i konštruktérov.

Citroën C-Elysée je rodinný partner pre nenáročných, ponúka moderný dizajn a komfortný interiér. Motory, ktoré sú k dispozícii, nájdete aj v iných modeloch francúzskej automobilky a ich dobrú povesť potvrdzujú stovky vodičov.

Vozidlá Citroën C-Elysee ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií.
xxs
xs
s
m
l
xl