Závodné a reprezentatívne auto na všetky účely

Citroën C-Elysée vznikol najprv ako spoločný projekt skupiny PSA a čínskej spoločnosti Dongfeng Motor v roku 2012. Súčasná generácia áut sa voči pôvodnej dočkala dlhšieho rázvoru a luxusnejšieho interiéru. Oproti minulému modelu má nový C-Elysée reprezentatívnejší vzhľad – rozšírila sa maska, svetlomety tvoria komplexnejší celok, zvýraznila sa elegancia vozidla a jeho svetelný podpis. Pozitívom je aj objem kufra, ktorý činí úctyhodných 506 litrov.

Vozidlo má optimalizované rozmery na ľahkú manipuláciu v mestách a na parkoviskách. Jeho výška nepresahuje 150 cm, šírku má necelé dva metre a dĺžku takmer 4,5 metra. Má inteligentný systém, ktorý zahŕňa navigáciu, mirror screen a hlasové ovládanie funkcií vozidla.

Veľa odkladacieho priestoru

Predná maska Citroën C-Elysée je rozšírená preto, aby vylepšila aerodynamické vlastnosti auta a posilnila stabilitu na ceste. Nový svetelný podpis s LED diódami (inštalované nad svetlometmi) dodáva modelu majestátnu eleganciu.

Pripomeňme, že C-Elysée žne úspechy aj na závodoch. Vďaka mnohým skúsenostiam pri iných modeloch zabrala stavba športového modelu automobilke iba niekoľko mesiacov. Na pretekoch WTCC napokon Citroën C-Elysée získal celkovo 14 víťazstiev.

Vyšších pasažierov poteší dostatok priestoru na nohy aj hlavu. Raritou sú veľké odkladacie priestory na bokoch dverí, kam sa bez problémov vojde aj väčšia fľaša s tekutinou. Zábavný a prehľadný informačný panel vám zároveň poskytne všetky potrebné informácie, aby ste nestratili prehľad o vašom vozidle.

Motory dodržia prísne európske normy

Nový Citroën C-Elysée je vybavený celým radom výkonných a úsporných motorov. V ponuke benzínových motorov je motor PureTech 82 (je k dispozícii s manuálnou prevodovkou) alebo VTi 115 (je k dispozícii s manuálnou prevodovkou alebo s automatickou 6-stupňovou prevodovkou poslednej generácie EAT6). V ponuke dieselových motorov pre C-Elysée je BlueHDi 100.

Citroën C-Elysée je rodinný partner pre nenáročných, ponúka moderný dizajnkomfortný interiér. Motory, ktoré sú k dispozícii, nájdete aj v iných modeloch francúzskej automobilky a ich dobrú povesť potvrdzujú stovky vodičov.

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií.
xxs
xs
s
m
l
xl