Nový PEUGEOT 2008 už predaji

Nový PEUGEOT 2008 už predaji

Peugeot 2008 sa vo svojej sériovej podobe predstavil na autosalóne v Ženeve v roku 2013 a tento rok sa na rovnakom mieste odohrá premiéra jeho modernizovaného prevedení.

Peugeot 2008 zamieril v roku svojho uvedenia medzi malé mestské SUV a do konca roku 2015 bolo vyrobených celkom 515.000 týchto vozidiel po celom svete. V Európe tento model patrí medzi tri najlepšie predávané vozidlá svojej kategórie.

Na dosiahnutie týchto výsledkov pomohol Peugeotu 2008 z veľkej časti jeho výrazný a príťažlivý dizajn karosérie. Kvality pôvodného návrhu podčiarkujú len decentné úpravy vykonané v rámci modernizácie, ktoré sa prejavujú predovšetkým na prove prostredníctvom úplne novej masky chladiča, vytvorené teraz z malých plôšok, medzi ktoré je zasadené logo značky Peugeot.

Atraktívne línie karosérie podčiarkujú nové odtiene: červená Ultimate (prvýkrát bola použitá pri modeli 308 GTi Peugeot Sport) a smaragdová Crystal. Zákazník má na výber deväť odtieňov, z toho päť metalických. Ponuka zahŕňa štandardné aj perleťové laky.

Peugeot v rámci modernizácie modelu 2008 rozširuje ponuku výbav zo súčasných troch stupňov na štyri. Verzia Access, Active a Allure dopĺňa nové prevedenie GT Line, ktoré vsádzajú na elegantné červeno-čierny motív.

Verzia GT Line stojí na 17-palcových kolesách Eridan s lesklo čiernym diamantovým výbrusom. Chrómované prvky štandardnej výbavy sú nahradené lesklo čiernymi u lišty masky chladiča, líšt hmloviek, krytov vonkajších spätných zrkadiel a strešného nosiča. Plôšky mriežky masky chladiča sú v čierno chrómované úprave s červeným nápisom Peugeot, koncovka výfuku je opatrená nerezovou lištou a na prednom i zadnom blatníku je logo GT Line.

Dynamický štýl nového stupňa výbavy pokračuje aj v interiéri. Po otvorení dverí sa objavia nerezové prahy s nápisom Peugeot, hliníkové pedále a červeno obšité koberčeky. Head-up displej je obkolesený radom červených LED, pripomínajúcich "RedLine" vzhľad dotykového displeja. Červené prešitie je na predných aj zadných sedadlách, na dverných lakťových opierkach, radiacej páke, ručnej brzde a volante. Bezpečnostné pásy majú červené lemovanie, aké zdobia madlá predných dverí.

a pohonných jednotiek modernizovaného Peugeotu 2008 zostane v prípade zážihových motorov verná trojvalci PureTech s objemom 1,2 litra v atmosférickom aj preplňovanom prevedení. Základom je atmosférická verzia s výkonom 60 kW (82 k) v kombinácii s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Nasleduje preplňované prevedenie S & S s výkonom 81 kW (110 k), ktoré môže byť spojené s manuálnou päťstupňovou alebo šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Vrcholom ponuky je motor 1.2 PureTech S & S s výkonom 96 kW (130 k) a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Záujemca o vznetový agregát uspokojí Peugeot pri modeli 2008 preplňovaným štvorvalcom 1.6 BlueHDi. Ten je v modernizovanom prevedení k dispozícii s výkonmi 55 kW (75 k), 74 kW (100 k) a 88 kW (120 k). Najmenej výkonná verzia tohto motora je spojená s manuálnou päťstupňovou prevodovkou, s ktorou môže spolupracovať aj výkonnejšie prevedenie, ktoré je ponúkané aj s robotizovanou šesťstupňovou prevodovkou, zatiaľ čo najvýkonnejší verzia je vybavená šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Vozidlo bude vybavené systémom Grip Control, ktorý umožňuje voľbu piatich jazdných režimov: štandard, sneh, terén, piesok a ESP Off. Tento systém je k dispozícii u motorov s výkonom aspoň 74 kW (100 k), bez ohľadu na to, či sú spojené s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Medzi prvky výbavy, uľahčujúce každodenný život na palube 2008, má patriť funkcie Mirror Screen kompatibilný s protokolmi MirrorLink alebo Apple Carplay, ktorá zobrazuje na dotykovom displeji obsah inteligentného telefónu vodiča.

K posilneniu bezpečnosti v mestskej premávke je Peugeot vybavený systémom automatického núdzového brzdenia Active City Brake a s parkovaním môže pomôcť systém Park Assist.

Zdroj: www.auto.cz

Vyberte si svoju 2008-ku

Dopyt
na vozidlo
Objednať
servis
Objednať
testovaciu jazdu
Objednať
náhradný diel
Kalkulácia
financovania
Výkup
vozidiel

Zdieľať

Nový PEUGEOT 2008 už predaji

Facebook

Peugeot je moja značka

OPEL je moja značka

Citroën je moja značka

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK
Oslávte s nami 25 výročie FINAL-CD!
Pripravili sme pre vás súťaž o luxusný pobyt s kráľovskou večerou alebo jedno z 25 áut na víkend. Zapojte sa do súťaže.
xxs
xs
s
m
l
xl