Nový PEUGEOT 2008 už predaji

Nový PEUGEOT 2008 už predaji

Peugeot 2008 sa vo svojej sériovej podobe predstavil na autosalóne v Ženeve v roku 2013 a tento rok sa na rovnakom mieste odohrá premiéra jeho modernizovaného prevedení.

Peugeot 2008 zamieril v roku svojho uvedenia medzi malé mestské SUV a do konca roku 2015 bolo vyrobených celkom 515.000 týchto vozidiel po celom svete. V Európe tento model patrí medzi tri najlepšie predávané vozidlá svojej kategórie.

Na dosiahnutie týchto výsledkov pomohol Peugeotu 2008 z veľkej časti jeho výrazný a príťažlivý dizajn karosérie. Kvality pôvodného návrhu podčiarkujú len decentné úpravy vykonané v rámci modernizácie, ktoré sa prejavujú predovšetkým na prove prostredníctvom úplne novej masky chladiča, vytvorené teraz z malých plôšok, medzi ktoré je zasadené logo značky Peugeot.

Atraktívne línie karosérie podčiarkujú nové odtiene: červená Ultimate (prvýkrát bola použitá pri modeli 308 GTi Peugeot Sport) a smaragdová Crystal. Zákazník má na výber deväť odtieňov, z toho päť metalických. Ponuka zahŕňa štandardné aj perleťové laky.

Peugeot v rámci modernizácie modelu 2008 rozširuje ponuku výbav zo súčasných troch stupňov na štyri. Verzia Access, Active a Allure dopĺňa nové prevedenie GT Line, ktoré vsádzajú na elegantné červeno-čierny motív.

Verzia GT Line stojí na 17-palcových kolesách Eridan s lesklo čiernym diamantovým výbrusom. Chrómované prvky štandardnej výbavy sú nahradené lesklo čiernymi u lišty masky chladiča, líšt hmloviek, krytov vonkajších spätných zrkadiel a strešného nosiča. Plôšky mriežky masky chladiča sú v čierno chrómované úprave s červeným nápisom Peugeot, koncovka výfuku je opatrená nerezovou lištou a na prednom i zadnom blatníku je logo GT Line.

Dynamický štýl nového stupňa výbavy pokračuje aj v interiéri. Po otvorení dverí sa objavia nerezové prahy s nápisom Peugeot, hliníkové pedále a červeno obšité koberčeky. Head-up displej je obkolesený radom červených LED, pripomínajúcich "RedLine" vzhľad dotykového displeja. Červené prešitie je na predných aj zadných sedadlách, na dverných lakťových opierkach, radiacej páke, ručnej brzde a volante. Bezpečnostné pásy majú červené lemovanie, aké zdobia madlá predných dverí.

a pohonných jednotiek modernizovaného Peugeotu 2008 zostane v prípade zážihových motorov verná trojvalci PureTech s objemom 1,2 litra v atmosférickom aj preplňovanom prevedení. Základom je atmosférická verzia s výkonom 60 kW (82 k) v kombinácii s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Nasleduje preplňované prevedenie S & S s výkonom 81 kW (110 k), ktoré môže byť spojené s manuálnou päťstupňovou alebo šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Vrcholom ponuky je motor 1.2 PureTech S & S s výkonom 96 kW (130 k) a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Záujemca o vznetový agregát uspokojí Peugeot pri modeli 2008 preplňovaným štvorvalcom 1.6 BlueHDi. Ten je v modernizovanom prevedení k dispozícii s výkonmi 55 kW (75 k), 74 kW (100 k) a 88 kW (120 k). Najmenej výkonná verzia tohto motora je spojená s manuálnou päťstupňovou prevodovkou, s ktorou môže spolupracovať aj výkonnejšie prevedenie, ktoré je ponúkané aj s robotizovanou šesťstupňovou prevodovkou, zatiaľ čo najvýkonnejší verzia je vybavená šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Vozidlo bude vybavené systémom Grip Control, ktorý umožňuje voľbu piatich jazdných režimov: štandard, sneh, terén, piesok a ESP Off. Tento systém je k dispozícii u motorov s výkonom aspoň 74 kW (100 k), bez ohľadu na to, či sú spojené s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Medzi prvky výbavy, uľahčujúce každodenný život na palube 2008, má patriť funkcie Mirror Screen kompatibilný s protokolmi MirrorLink alebo Apple Carplay, ktorá zobrazuje na dotykovom displeji obsah inteligentného telefónu vodiča.

K posilneniu bezpečnosti v mestskej premávke je Peugeot vybavený systémom automatického núdzového brzdenia Active City Brake a s parkovaním môže pomôcť systém Park Assist.

Zdroj: www.auto.cz

Vyberte si svoju 2008-ku

Chcem informácie o FINAL-CD akciách

Vyberte si svoju značku

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL-CD.

Váš názor nás zaujíma
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK