Nový Opel Grandland Plug-in Hybrid

Odvážne schopnosti. Čistý štýl. Nový Opel Grandland Plug-in Hybrid nanovo definuje možnosti vozidiel SUV a ponúka pôsobivý nový dizajn, ktorého súčasťou je kultová maska Vizor®, detoxikovaný interiér s plne digitálnym displejom Pure Panel®, najmodernejší motor s výkonom 300 k, funkcia nočného videnia či pixelové svetlomety IntelliLux LED®.

new-grandland

Na modeli Grandland nie je nič bežné

Stvorený pre efektívnu jazdu

Zabudnite na to, čo viete o hybridných vozidlách, pretože model Grandland Plug-in Hybrid všetko mení. Vďaka jeho špičkovej technológii plug-in hybridného pohonu sa v elektrickom režime dostanete ďalej, a na dlhší čas tak znížite výfukové emisie na nulu. Nabíjajte ho každý deň, aby ste využili jeho plug-in hybridnú technológiu čo najlepšie.

Jednoduché nabíjanie

Grandland Plug-in Hybrid nabijete jednoducho elektricky, vďaka zjednodušenému procesu nabíjania od spoločnosti Opel. Či ste doma a používate štandardný kábel alebo nástennú nabíjačku, alebo ste na verejnej nabíjacej stanici so striedavým prúdom, vaše nabíjanie bude vždy rýchle a efektívne.

Elektrina sa vyplatí

Existuje viacero stimulačných programov v podobe dotácií a bonusov na získanie modelu Grandland Plug-in Hybrid, napríklad finančná podpora na montáž domácej nástennej nabíjačky. A to je ďalšia, nie veľmi bežná výhoda prechodu na elektrické vozidlo od spoločnosti Opel.

Prvotriedne funkcie

Elektrizujúci zážitok

Elektrizujúci zážitok

Elektrická energia modelu Grandland Plug-in Hybrid pochádza zo špičkového kvapalinou chladeného lítiovo-iónového akumulátora s kapacitou 13,2 kWh uloženého pod podlahou – čo ponúka maximálny priestor v kabíne aj nákladnom priestore v spojení s nízkym a stabilným ťažiskom.

Povznášajúci a úsporný

Povznášajúci a úsporný

Vďaka 1,6-litrovému zážihovému motoru s priamym vstrekovaním paliva a elektrickému pohonu z akumulátora s kapacitou 13,2 kWh štandardne získate od nového modelu Grandland Plug-in Hybrid povznášajúci výkon a zároveň hospodárnosť. V závislosti od zvolenej hnacej sústavy získate výkon 221 kW (300 k) s krútiacim momentom 520 Nm v prípade modelov s pohonom všetkých kolies alebo výkon 165 kW (225 k) s krútiacim momentom 360 Nm v prípade modelov s pohonom predných kolies. Konvenčný motor sa spúšťa automaticky a poskytuje optimálnu rovnováhu medzi hospodárnosťou a výkonom.

Výkonný a dynamický

Výkonný a dynamický

Obe verzie modelu Grandland Plug-in Hybrid, s pohonom predných kolies (FWD) aj všetkých kolies (AWD), sú vybavené osemstupňovým elektrifikovaným prevodovým systémom a elektronickou automatickou prevodovkou spojenou s dynamickými radiacimi páčkami, ktoré zaisťujú športovejší zážitok z jazdy a okamžitú odozvu škrtiacej klapky. Výkon bez kontroly nemá zmysel, a preto Grandland Plug-in Hybrid disponuje stále dostupnou technológiou e-AWD1 prostredníctvom elektricky poháňanej zadnej nápravy, ktorá zabezpečuje najlepšiu možnú trakciu za každých podmienok.

Sloboda kontroly

Sloboda kontroly

Vďaka štyrom režimom jazdy sa váš Grandland Plug-in Hybrid dokáže prispôsobiť tomu, ako obvykle radi jazdíte, stačí jediné stlačenie tlačidla. Poskytuje všetky výhody SUV v spojení s výhodami elektrického vozidla.

 • Režim „Hybrid“ ponúka to najlepšie z oboch svetov z hľadiska riadenej spotreby paliva a výkonu na ceste.
 • Režim „AWD“ (ak je súčasťou špecifikácie) aktivuje motor aj elektromotor, a poskytuje tak lepšiu priľnavosť na nerovnom povrchu.
 • Režim „Sport“ využíva kombinovaný výkon motora a elektromotora v záujme dynamickejšej jazdy.
 • Režim „Electric“ aktivuje len elektromotor, ktorý ponúka nulové emisie CO2 a úplne tichý chod.
Rekuperačné brzdenie

Rekuperačné brzdenie

Model Grandland Plug-in Hybrid pomocou nášho špičkového vysokovýkonného brzdového systému i-Booster* rekuperuje energiu použitú pri jazde a brzdení a premieňa ju na dodatočný elektrický dojazd. Systém i-Booster má dva režimy rekuperácie:

 • Režim D sa aktivuje vo chvíli, keď vodič zloží nohu z plynového pedála, a zaisťuje miernu rekuperáciu.
 • Režim B zvyšuje rekuperáciu pri brzdení aj bežnom spomaľovaní.

Keď je akumulátor plne nabitý alebo sa zistí potreba prudšieho spomalenia, Grandland Plug-in Hybrid automaticky prejde z používania bŕzd systému i-Booster na štandardné brzdy.

Sledovanie údajov o vozidle

Sledovanie údajov o vozidle

Nový Grandland Plug-in Hybrid vylepšuje systém sledovania údajov o vozidle, ktoré sa odosielajú vodičovi v elegantne jednoduchej a digitálne detoxikovanej podobe prostredníctvom združeného displeja Pure Panel.

Ponúka intuitívny prehľad o spotrebe energie, aby ste boli stále informovaní a mali veci pod kontrolou, a mohli tak poľahky dosiahnuť úroveň maximálneho dojazdu i účinnosti.

Dizajn

Ambiciózny a odvážny

Ambiciózny a odvážny

Náš doposiaľ najambicióznejší dizajn. Nový Opel Grandland Plug-in Hybrid prináša spojenie odvážnej estetiky a precízneho nemeckého strojárstva, vďaka čomu vzniklo SUV ako žiadne iné. S novou pôsobivou maskou Vizor®, ktorá je tvárou tohto odvážneho dizajnu, má Grandland taký sebaistý a dominantný charakter na ceste, že sa mu nevyrovná žiadne iné SUV.

Dôraz tam, kde má byť

Dôraz tam, kde má byť

V kabíne nového modelu Opel Grandland Plug-in Hybrid objavíte pôsobivý displej Pure Panel®. Predstavuje radikálny vývoj digitálneho zážitku z jazdy, ktorý prečisťuje a zjednodušuje záplavu informácií typickú pre moderné vozidlá. Opel Grandland namiesto toho nádherne sprehľadňuje údaje o jazde a dodáva im digitálne detoxikovanú podobu, čím eliminuje neprehľadné prvky, šumy a zdroje rozptýlenia.

Od hlavy po päty

Od hlavy po päty

Keď hovoríme, že toto je celkom nová generácia SUV, znamená to oveľa viac než len vizuálnu premenu. Nový Grandland Plug-in Hybrid sme pretvorili úplne od základu.Každý jeden aspekt a prvok sme precízne vypracovali do najmenších detailov. Vidno to na pôsobivom vonkajšom obložení, doplnkových farbách karosérie a športovom charaktere diskov kolies z ľahkých zliatin, v ponuke vo veľkostiach 17”, 18” a 19”.

Nech sa za vami všetci otáčajú

Nech sa za vami všetci otáčajú

Vyjadrite svoj jedinečný štýl. Preskúmajte dvojfarebné kombinácie strechy a karosérie nového modelu Grandland Plug-in Hybrid, za ktorými sa budú zaručene všetci otáčať, len čo sa objavíte.

Viac ako len názov

Viac ako len názov

Vynovený znak Grandland je jasným dôkazom čistého a odvážneho dizajnu, ktorý sa predstavuje priamo vo vlajkovom SUV značky Opel. Je to viac ako len názov; je to náznak neuveriteľnej technológie pohonu, ktorá čaká pod kapotou, a indícia výkonu pripraveného rozpútať svoju silu. Je to jednoznačné znamenie, že prišla úplne nová generácia SUV.

Tvár budúcnosti

Tvár budúcnosti

Grandland Plug-in Hybrid je v každom smere neprekonateľný. Pri pohľade spredu dozadu si všimnete odvážne dizajnové riešenia a progresívne prvky. V charakteristickej maske Opel Vizor, ktorá dominuje celému dizajnu, sú rôzne zariadenia, senzory a funkcie prednej časti hladko integrované do jednoliateho elegantného celku. Na samom konci sú zasa tvarované zadné svetlá s technológiou Full LED, ktoré harmonicky kopírujú masku Vizor – tým sa to však ani zďaleka nekončí, pretože na modeli Grandland Plug-in Hybrid je stále čo objavovať.

Inovácie

Pixelové svetlomety IntelliLux LED®

Pixelové svetlomety IntelliLux LED®

Predstavujeme revolučné pixelové svetlomety IntelliLux LED® – ďalší krok v technológii svetlometov. Tento systém je najlepší vo svojej triede a zlepšuje viditeľnosť pri jazde v noci pomocou permanentných diaľkových svetiel bez oslnenia, vďaka ktorým nedochádza k oslneniu vodičov v protiidúcich vozidlách. Každý svetlomet sa skladá z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravným podmienkam automatickým vypínaním jednotlivých svetelných jednotiek.

Nočné videnie

Nočné videnie

Úžasný systém nočného videnia1 od spoločnosti Opel vás vyvedie z temnoty. Infračervená kamera na prednej časti „vníma“ ľudí a zvieratá už vo vzdialenosti 100 m pred vozidlom na základe rozdielu ich teploty voči teplote okolia, ako aj smer, ktorým sa pohybujú. Príslušné informácie sa následne zobrazia na informačnom displeji na bloku prístrojov. Ešte viac bezpečnosti prináša systém nočného videnia vďaka spolupráci so systémom automatického núdzového brzdenia, čo vozidlu v prípade hroziacej zrážky umožňuje samostatne zastaviť.

Automatické núdzové brzdenie

Automatické núdzové brzdenie

Systém akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste pred ním. Ak sa do jeho bezprostrednej blízkosti dostane chodec alebo iné vozidlo, spomalí alebo vozidlo úplne zastaví.

Pokročilý parkovací asistent

Pokročilý parkovací asistent

Grandland Plug-in Hybrid za vás nájde parkovacie miesto a navedie vás doň. Vám stačí len zrýchľovať a brzdiť. To je ale šikovné!

Predná a zadná parkovacia kamera

Predná a zadná parkovacia kamera

Vďaka dokonale jasnému výhľadu dokážete s istotou manévrovať aj v tých najtesnejších priestoroch. Pokročilá kamera s rozsahom 360° v modeli Opel Grandland Plug-in Hybrid rozpoznáva objekty, ktoré vám stoja v ceste, pričom ich pre vaše pohodlie jasne zobrazuje na obrazovke. Parkovanie a cúvanie je tak úplná hračka.

Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu

Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu

Užite si vyššiu úroveň bezpečnosti a pozornosti počas jazdy. Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA) aktívne reaguje na nebezpečenstvo jemným zatočením vozidla späť medzi čiary. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDP) zasa varuje pred neúmyselným vybočením z vyznačeného pruhu.

Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici

Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici

Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici predstavuje inovatívnu synergiu systémov modelu Grandland Plug-in Hybrid, ktorá zahŕňa pokročilý tempomat, funkciu automatického zastavovania a rozbiehania a asistenta vyrovnávania vozidla v jazdnom pruhu. Pracuje ako poloautomatický systém, ktorý vám pomôže napojiť sa na diaľnicu, sledovať konkrétny jazdný pruh alebo vozidlo pred sebou. Aktivuje sa stlačením tlačidla. Kontrolu do vlastných rúk môžete od systému prevziať kedykoľvek jednoduchým pohybom volantu.

Osemstupňová automatická prevodovka

Osemstupňová automatická prevodovka

Vyberte si zo štyroch režimov jazdy – elektrický, hybridný, športový a s pohonom štyroch kolies (4WD)1. Režim hybridnej jazdy automaticky zvolí najefektívnejšiu možnosť a pri nízkych rýchlostiach šikovne prepne na režim elektrickej jazdy, aby sa znížili emisie na nulu. Automatická prevodovka s elektrickou radiacou pákou ponúka tieto režimy jazdy:

• parkovanie
• neutrál
• jazda vpred
• spätný chod
• zvýšené rekuperačné brzdenie

Prvotriedny komfort

Ergonomické aktívne sedadlá®

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne predné sedadlá modelu Opel Grandland Plug-in Hybrid s certifikáciou nemeckého združenia AGR (Kampaň za zdravý chrbát)1 ponúkajú vynikajúce sedenie na dlhé cesty.

 • Uvoľnená poloha pri sedení
 • Nastaviteľné v 16 smeroch
 • Luxusné kožené čalúnenie
 • Vyhrievané a vetrané prvky
Vyhrievané prvky

Vyhrievané prvky

Porazte zimu pomocou týchto vyhrievaných prvkov:

 • Vyhrievané predné a zadné sedadlá. Doprajte sebe i svojim cestujúcim teplé sedadlo
 • Vyhrievaný volant. Stačí stlačiť tlačidlo a volant vám zohreje ruky
 • Vyhrievané čelné sklo Thermatec™. Sledujte, ako rýchlo topí ľad
 • Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Už žiadne škrabanie ľadu. Za okamih máte jasný výhľad
Bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru

Bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru

Máte plné ruky? Výklopné dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním aktivované mávnutím nohy1 sa otvárajú rýchlo a ľahko, stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom alebo stlačiť tlačidlo.

Konektivita

Multimediálny systém

Multimediálny systém

Nový Grandland Plug-in Hybrid je vybavený naším najnovším plne digitálnym kokpitom Pure Panel. Obsahuje 7-palcovú dotykovú obrazovku multimediálneho systému a 10-palcovú dotykovú obrazovku navigačného systému, takže zostať v kontakte a zabávať sa je jednoduchosť sama. Svoj smartfón si pripojíte jednoducho pomocou systému Apple CarPlay™1,3 alebo Android Auto™2,3 a môžete používať mapy, služby odosielania a prijímania správ a streamovanie hudby prostredníctvom šiestich dokonale vyladených reproduktorov.

 • Rádio AM/FM a DAB
 • Streamovanie hudby a hlasité telefonovanie cez rozhranie Bluetooth
 • Prehrávanie hudby cez rozhranie USB
 • Hlasové ovládanie z pripojeného smartfónu
Navigácia

Navigácia

Odvážne sa vyberte aj tam, kde ste ešte neboli. Celý európsky kontinent máte na dosah ruky vďaka integrovanej 3D mape prostredníctvom systému Multimedia Navi Pro s 10-palcovou dotykovou obrazovkou vrátane služieb navigácie Live Navigation a Live Navigation Plus.

 • Dynamická 3D navigácia s online dopravnou službou cez OpelConnect
 • Európska integrovaná databáza máp
 • Funkcie bodov záujmu a prechodných cieľov
 • Hlasové ovládanie navigácie, audiosystému a telefónu
Bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie

Vďaka systému indukčného bezdrôtového nabíjania1 v modeli Grandland Plug-in Hybrid nepotrebujete už žiadne káble.

 • Bezdrôtová nabíjacia stanica pomôže s chronicky nedobitými telefónmi
 • Určené na použitie pri vybraných smartfónoch

Poznámka: Na nabíjanie niektorých smartfónov môže byť potrebná integrovaná cievka alebo puzdro.

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Iba pre zariadenia kompatibilné s protokolom PMA alebo QI. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na predajcu Opel.
Služby OpelConnect

Služby OpelConnect

Systémy na báze inteligentnej technológie a súvisiace služby, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a moderné inovácie, aby ste boli v bezpečí a zároveň si užili vzrušujúcu a hospodárnu jazdu.

Vnútorný pokoj: tiesňové volanie a volanie v prípade poruchy a tiež zobrazovanie stavu vozidla a ďalších informácií o prejdenej vzdialenosti, stave paliva alebo upozornení na potrebu údržby, aby ste z jazdy mali zakaždým dobrý pocit.

Praktické funkcie: služby elektronického diaľkového ovládania na kontrolu stavu akumulátora, riadenie nabíjania a nastavenie klimatizácie prostredníctvom aplikácie myOpel.

Inteligentná jazda: vďaka navigácii Live Navigation/Live Navigation Plus4 a službám správy cesty a jazdy môžete cestovať úplne uvoľnene.

Opel Flexcare-e - ochrana vášho elektrického vozidla prispôsobená vašim potrebám

FlexCare je praktický program typu všetko v jednom pre pokoj vašej mysle. Ponúkame individuálne balíky pre elektrické a hybridné vozidlá, ktoré obsahujú asistenčnú havarijnú službu, predĺženú záruku a servisné pokrytie. Zaregistrujte sa hneď teraz a nemusíte sa obávať neočakávaných nákladov v budúcnosti.

Opel Flexcare

Vychutnajte si jazdu s pokojnou mysľou

Pozrite si naše balíky FlexCare-e a flexibilne si vyberte úroveň pokrytia! Vaše výhody:

 • Pokojná myseľ
 • Originálna kvalita a servis značky Opel
 • Maximálna bezpečnosť a ochrana
 • Žiadne neočakávané servisné náklady
 • Cenové výhody
 • Vyššia odpredajná hodnota vášho vozidla
Predĺžená záruka FlexCare-e

Predĺžená záruka FlexCare

Predĺžená ochrana vášho vozidla obsahuje tieto služby:

 • Asistenčná havarijná služba Opel
 • Predĺžená záruka Opel

Dĺžku trvania a počet najazdených kilometrov si môžete nastaviť flexibilne podľa toho, ako vám to najlepšie vyhovuje.

Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

Vozidlá Opel Grandland Hybrid ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016,najvyšší nárast objednávok za rok 2016, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016, najväčší predaj v SR za rok 2017 a ocenenie Dealer roku 2015 a 2018 v oblasti služieb zákazníkom.

Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl