PEUGEOT 3008

Nový Peugeot 3008 sa svojím robustným, no zároveň dynamickým dizajnom hlási ku kategórii SUV. Vo svojom silnom tele s atletickými vlohami spája skvelý pôžitok z jazdy a najnovšie technológie ako i-Cockpit či Grip Control. Peugeot 3008 dostal do vienka efektívne motory PureTech a BlueHDI, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v náročnejšom teréne. Tam oceníte špičkový Advanced Grip Control, ktorý sa prispôsobí každému povrchu.

PEUGEOT S INŠPIRUJÚCIM DIZAJNOM

Peugeot 3008 je výborným príkladom, že SUV môže pôsobiť robustne a zároveň ľahko a sviežo. Tento model francúzskej automobilky poteší tiež skvelou aerodynamikou, zladenými tvarmi a vyváženou karosériou. Výrazná predná maska pripomína, že Peugeot 3008 je ďalšou šelmou v rode s levom v znaku. Pre dokonalý efekt šachovnicovú mriežku ešte dopĺňajú prísne Full LED svetlomety.
Svoju majestátnosť ukazuje Peugeot 3008 zvýraznenými blatníkmi či predným nárazníkom. Dizajnéri na tomto SUV precízne skombinovali chrómované prvky s dvojfarebnou strechou Black Diamond, ktorá premení jazdu na dobrodružstvo. Ani Peugeot 3008 nezostal nič dlžný svojej šelmovitej povesti a zadnú časť zdobia výrazné LED svetlá pripomínajúce pazúry leva.

PEUGEOT 3008 A PÔŽITOK Z JAZDY

O dokonalý pôžitok z jazdy sa v novom Peugeot 3008 starajú tiež najnovšie technológie. Špičkový Peugeot i-Cockpit vás pohltí a s kompaktným športovým volantom v rukách si užijete každý kilometer na ceste. Multifunkčné tlačidlá máte na dosah, a tak máte pod palcom kontrolu nad svojím vozidlom za každej situácie. Head-up displej sa postará, aby ste zbytočne nespúšťali očí z cesty.

Najnáročnejší šoféri ocenia precízne spracovanú stredovú konzolu, ktorá drží ruku pri radení v príjemnej polohe a na jej vrchu je 8-palcový dotykový displej. Peugeot 3008 myslí aj na váš komfort, preto sú zvolené príjemné materiály, nechýbajú ani masážne sedadlá, panoramatická strecha a milovníkov hudby dostane Focal Hi-Fi audiosústava.

GRIP CONTROL NOVEJ GENERÁCIE

S novým SUV Peugeot 3008 si užijete jazdu v meste a bez starostí zvládnete aj nespevnené cesty. Môže za to Grip Control, ktorý vám umožní vybrať si, či idete po piesku, blate či snehu. Vďaka nemu využijete vždy naplno pohon predných kolies. Pri ceste pomôže Peugeotu 3008 Hill Assist Descent Control – automaticky reguluje rýchlosť vášho vozidla. Vy už len jednoducho pridávate alebo brzdíte pedálom.

Motory

Vďaka novej EMP2 platforme v kombinácii s PureTech a BlueHDi motormi a 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 dosahuje Peugeot 3008 najlepšie výkonové parametre vo svojej triede.

BlueHDi TECHNOLÓGIA

Naftové motory BlueHDi Euro 6 prinášajú novému SUV Peugeot 3008 až osem rôznych kombinácií vysokého výkonu a nízkej spotreby. Vďaka BlueHDi technológii klesla nielen spotreba paliva a emisie CO2 na 100 – 121 g/km, ale došlo aj k výraznému zníženiu oxidov dusíka – až o 90 %. Kombinácia technológie SCR (selektívna katalytická redukcia) a FAP (filter pevných častíc) pomohla odstrániť modelu Peugeot 3008 až 99,9 % pevných častíc vo výfukových plynoch.

PureTech TECHNOLÓGIA

Trojvalcový benzínový motor PureTech Euro 6 dosahuje v Peugeot 3008 nízku spotrebu vďaka výrazne zredukovanej hmotnosti, zníženému treniu a kompaktným rozmerom. Držiteľ titulu Motor roka vo svojej kategórii vyniká robustnou konštrukciou a vysokým výkonom. Motor PureTech 130hp S&S môžete skombinovať aj s novou automatickou prevodovkou EAT8.

Ocenenia

Získali sme ako jediný koncesionár PEUGEOT v Európe už 6 x prestížnu cenu.

ParížParížBerlínBarcelonaSlovensko

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií.
xxs
xs
s
m
l
xl