Výkon bez kompromisov

360 k - 520 Nm

Celkový výkon - maximálny krútiaci moment

5,2 sekundy

Zrýchlenie z 0 na 100 km / h

46 g / km CO₂

Kombinované emisie CO₂ (WLTP)

Vstúpte do éry Neo-Performance od spoločnosti Peugeot. Prejavte svojho estetického a inovatívneho ducha za volantom nového fastbacku Peugeot 508 Sport Engineered alebo štýlového kombi Peugeot 508 SW Sport Engineered a vychutnajte si pocity, ktoré vám prinesie vysoký výkon s nízkymi emisiami novej rady účinných a efektívnych športových vozidiel Peugeot Sport Engineered

VÝKON BEZ KOMPROMISOV

Dizajn

Užite si estetiku riadenú efektivitou. Nový fastback Peugeot 508 Sport Engineered a nové kombi Peugeot 508 SW Sport Engineered majú výrazné nárazníky, vystúpené bočné prahy a rozšírené rozchody kolies, do ktorých perfektne zapadajú nové 20“ disky kolies, ktoré zdôrazňujú ich impozantný vzhľad.

Potešenie z jazdy

Dynamický vzhľad vozidla je pôsobivý aj vďaka novej čiernej maske chladiča, ktorú dotvárajú ďalšie prvky prispievajúce k zlepšeniu aerodynamiky pri jazde. Dokonalé splynutie elegantnej a čistej siluety umocňuje nová exkluzívna farba „Selenium Grey“, ktorá je jemne perleťová a prerušovaná dynamickým farebným podpisom „Kryptonite“.

Svetlomety

Pre väčší vizuálny komfort cez deň aj v noci je charakteristický svetelný podpis značky tvorený Full LED svetlometmi s automatickou korekciou výšky, predným LED podpisom a statickým osvetlením do zákrut. Vodič vidí a je neustále videný, čím dosahuje optimálne jazdné a bezpečnostné podmienky.

Znak kryptonite

Symbolizuje precíznosť, modernosť a vynikajúcu efektivitu novej línie Peugeot Sport Engineered. Je to podpis značky s tromi pazúrmi v charakteristickej farbe na bočných stranách fastbacku Peugeot 508 Sport Engineered a na predných blatníkoch modelu Peugeot 508 SW Sport Engineered.Je znakom dizajnérskej jedinečnosti rady Peugeot Sport Engineered v službách nekompromisnej estetiky a kvality: vyváženosť proporcií, povrchové úpravy a a lícovanie je doladené tak, aby každý detail prispieval k celkovej dokonalosti. Elegancia bezrámových dverí je fantastickým príkladom zachovania čistých línií nového Peugeot Sport Engineered 508 & 508 SW.

Prívod vzduchu

Estetické a aerodynamické prvky novej rady Peugeot Sport Engineered, so špecifickými prívodmi vzduchu podčiarknutými farbou Kryptonite poskytujú účinnejšie chladenie motora a zároveň posilňujú dravý temperament nového Peugeot Sport Engineered 508 a 508 SW. Prinášajú moderný a jasný vzhľad prednej masky, elegantne podčiarkujú atletickú estetiku svojou nízkou siluetou, predĺženou kapotou a zvislou prednou časťou.

20" kolesá

Zníženie predného nárazníka dáva vyniknúť novým 20" zliatinovým diskom s povrchovou úpravou Black Mist, ktoré sú vďaka širším rozchodom ideálne umiestnené čo najbližšie ku krajom karosérie. Tieto disky sú estetickým a technologickým atribútom špeciálne vyvinutým pre 508 a 508 SW Peugeot Sport Engineered a sú vybavené vysokovýkonnými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S. Odhaľujú predné brzdové strmene so 4 tónovanými piestami vo farbe Kryptonite pripevnenými na ventilovaných kotúčoch s veľkým priemerom, čo zaisťuje optimálny brzdný výkon a odolnosť pri jazde.

Zadná časť vozidla

Lesklý čierny vodorovný pás zvýrazňuje 3D Full LED svetlomety v tvare trojitého pazúra Peugeot, ktoré sa pri aktivácii a deaktivácii centrálneho zamykania osvetľujú novým spôsobom. Intenzita sa automaticky nastavuje podľa svetelných podmienok, vďaka čomu máte lepšiu viditeľnosť. Na oboch stranách dokonale integrovaného difúzora sa vynímajú čierne upravené koncovky výfukui, typické pre rad Peugeot Sport Engineered. Výkon 360 koní bez kompromisov

Ikonická predná maska

Nová čierna maska s logom leva v prevedení "Dark Chrome“ má zúžený vonkajší okraj a je zdobená ostrými plávajúcimi čepeľami, ktoré usmerňujú prúdenie vzduchu. Ikonická predná časť, označená nápisom „508“ v saténovo čiernom odtieni a s 3 pazúrmi vo farbe Kryptonite, nová mriežka symbolizuje efektívny a dravý výkon. Asertívny temperament

Cockpit

Umocnite svoj zážitok z jazdy vďaka Peugeot i-COCKPIT®.

i-Cockpit® - potešenie z každej jazdy

Vychutnajte si svižnosť kompaktného volantu a jazdite bez toho, aby ste museli odvracať zrak, vďaka novému head-up prístrojovému panelu, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie pred vašimi očami. Nechajte svoj smartphone nabíjať pod stredovou konzolou a cestujte bez obáv s 3D navigačným systémom so službami TomTom®, ktoré umožňujú zobraziť všetky dôležité udalosti v dopravnej premávke v reálnom čase.

Nový ovládací panel a kapacitná dotyková obrazovka

Ovládajte a pritom zostaňte sústredení na cestu vďaka infotainmentu ktorý je inteligentne umiestnený v dosahu vašich očí a prstov. 12,3-palcový head-up prístrojový panel a 10-palcová kapacitný dotykový HD displej sú vybavené grafikou špecifickou pre líniu vozidiel Peugeot Sport Engineered, ktorú je možné prispôsobiť, čo umožňuje najmä zobrazenie otáčok motora alebo tokov energie. V režime Sport obsahuje infotainment digitálny zvukový systém na zosilnenie zvuku motora, ktorý navodí športovú atmosféru na palube.

Focal® Premium Hi-fi Sound System

Užite si vysoko presný zvuk FOCA® Premium Hi-Fi. Ponúka čistý a detailný zvuk aj pre náročných zákazníkov . Systém obsahuje 10 reproduktorov:


 • centrálny reproduktor
 • 4 výškové reproduktory, 4 basové reproduktory
 • subwoofer

Sú rozmiestnené po celom priestore kabíny a pre cestujúcich prinášajú bohatý a dynamický hudobný zážitok.

Sedadlá „Comfort Fit“

Nechajte sa zlákať jednoduchosťou línií a ušľachtilosťou materiálov pohodlného sedenia na nastaviteľných, vyhrievaných sedadlách s možnosťou masáže a s optimalizovanou podporou „comfort-fit“. Čalúnenie sedadiel ponúka jedinečnú kombináciu Alcantary, textílie a kože Mistral Nappa, jemne lemovanej dvojitým prešívaním Kryptonite a Tramontane. Každý detail interiéru, od palubnej dosky až po rohože a lakťovú opierku, sa vyznačuje jedným z charakteristických, elegantných a športových prvkov novej línie, nehovoriac o prahoch predných dverí s logom Peugeot Sport Engineered.

Volant

Položte ruky na kompaktný volant z perforovanej kože s dvojitým plochým prešívaním Kryptonite, s logom na spodnej časti, v lesklej čiernej farbe s 3 pazúrmi Peugeot Sport Engineered.


Nechajte hovoriť všetky vaše zmysly...

Motory

Doprajte si všestrannosť hybridu a účinnosť vysoko výkonného motora!

Vysoká účinnosť

S celkovým výkonom 360 koní vďaka kombinácii oboch elektrických motorov a spaľovacieho motora, kombinovanej sile dvoch energií a systému pohonu všetkých kolies, ponúka nový Peugeot Sport Engineered 508 & 508 SW optimalizovanú trakciu a veľkolepé zrýchlenie s maximálnym krútiacim momentom 520 Nm. Tento vysoký výkon kombinuje výhody hybridov so skutočnou účinnosťou a dojazdom 42 km (podľa normy WLTP) v elektrickom režime.

Tri motory pre dokonalý výkon

Dizajnová inteligencia a odborné znalosti Peugeot Sport umožnili zachovanie vnútorného priestoru a objemu batožinového priestoru a optimalizáciu integrácie troch motorov Euro 6d na skutočný celkový výkon 360 koní a kombinovaný krútiaci moment 520 Nm:


 • benzínový motor 1.6 PureTech s maximálnym výkonom 200 koní (147 kW)
 • elektrický predný motor s maximálnym výkonom 81 kW / 110 k spojený s 8-stupňovou elektrifikovanou automatickou prevodovkou
 • elektrický zadný motor s maximálnym výkonom 83 kW / 113 k

Kombinovaná spotreba paliva 2 l / 100 km (podľa normy WLTP). Emisie CO₂ sú 46 g / km CO₂ (podľa normy WLTP). Emisie CO₂ v elektrickom režime: 0 gramov.

Technológie

Aby sme vám poskytli potešenie z jazdy na najvyššej úrovni, boli všetky skúsenosti spoločnosti Peugeot Sport v oblasti ovládania hybridnej technológie použité pri dizajne novej rady Peugeot Sport Engineered. Nový rad Peugeot Sport Engineered, ktorý ponúka dokonalú kombináciu športového dizajnu a nízkoemisnej technológie, predstavuje nový typ výkonu: Neo-Performance.

Peugeot Sport

Vďaka vysokovýkonnému podvozku, atletickým 20“ diskom kolies, výkonnému brzdnému systému u a optimalizovanému nastaveniu na zvýšenie výkonu spaľovacích a elektrických motorov ponúka nový model Peugeot Sport Engineered 508 a 508 SW pozoruhodnú účinnosť:


 • Zrýchlenie z 0 na 100 km / h za 5,2 sekundy
 • Zrýchlenie z 80 na 120 km / h za 3 sekundy
 • Zrýchlenie na 1 000 metrov za 24,5 sekundy
 • Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km / h
 • Celkový výkon 360 koní a maximálny krútiaci moment 520 Nm

Kombinovaná spotreba paliva 2 l / 100 km (podľa normy WLTP). Emisie CO₂ sú 46 g / km CO₂ (podľa normy WLTP). Emisie CO₂ v elektrickom režime: 0 gramov.

Hlavné asistenčné systémy


Rýchlosť a jazdný štýl

Pack City 2

Uľahčite si parkovacie manévre. HD kamery umiestnené vpredu a vzadu umožňujú bezpečné manévrovanie Umožňujú zobrazenie spredu alebo zozadu na dotykovej obrazovke, ako aj 360° pohľad zhora

Rýchlosť a jazdný štýl

Night Vision

Vstúpte do rozšírenej reality. V záujme optimalizácie bezpečnosti jazdy v noci aj za zníženej viditeľnosti detekuje infračervená kamera systému Drive Assist Plus prítomnosť chodcov alebo zvierat pred vozidlom. Objekt sa zobrazí v zornom poli na prístrojovej doske a zaznie výstražný tón

Rýchlosť a jazdný štýl

Drive Assist Plus

Polo autonómna jazda. Technológia Drive Assist Plus automaticky prispôsobuje rýchlosť vozidlu idúcemu pred vami tak, aby sa udržiavala konštantná vzdialenosť. Pomáha udržiavať pozíciu v jazdnom pruhu, ktorú si zvolí vodič

Dojazd a nabíjanie - dojazd až 42 km (WLTP) v elektrickom režime.

Výdrž lítium-iónovej batérie nového modelu Peugeot Sport Engineered 508 a 508 SW vám umožní prejsť v elektrickom režime až 42 km, podľa certifikačného protokolu WLTP. Norma WLTP poskytuje používateľom presnejší a realistickejší pohľad na hodnoty dojazdu podľa skutočného využitia vozidla.

Optimalizujte váš dojazd

Pre prispôsobenie vášho jazdného štýlu vašim potrebám je k dispozícii 5 režimov, vrátane 4 hybridných režimov (Comfort, Sport, Hybrid) a 1 elektrický režim:


 • Elektrický režim vám ponúka slobodu jazdy po meste a v zelených zónach vďaka optimalizovanej batérii, ktorá vám umožní jazdiť až do maximálnej rýchlosti 135 km / h, s dojazdom 42 kilometrov
 • režim 4WD s pohonom všetkých kolies
 • V režime Sport zvyšuje súčasné dodanie energie z benzínového aj elektrického motora okamžitú reakciu na akceleráciu a opätovné spustenie
 • V hybridnom režime sa jazda v elektrickom a spaľovacom režime strieda, aby sa optimalizovalo využitie energie
 • V režime Comfort je jazda identická s hybridným režimom a ponúka väčšiu pružnosť pri tlmení pre väčšiu všestrannosť použitia

Kombinovaná spotreba paliva 2 l / 100 km (podľa normy WLTP). Emisie CO₂ sú 46 g / km CO₂ (podľa normy WLTP). Emisie CO₂ v elektrickom režime: 0 gramov.

Navýšenie dojazdu pri brzdení

Tento energeticky efektívny rekuperačný brzdový systém„ i-Booster “umožňuje spätné získanie alebo regeneráciu energie dostupnej počas brzdenia a spomalenia, čo umožňuje čiastočné nabitie vysokonapäťovej batérie. Okrem rekuperácie elektrickej energie bol tento systém „i-Booster“ vyvinutý pre hybridné vozidlá optimalizovaný spoločnosťou Peugeot SPORT pre efektívny brzdný pocit, ktorý využíva 4 spoľahlivé a odolné piesty.

Nabíjajte doma alebo v práci

Batériu nových Peugeot 508 a 508 SW Sport Engineered môžete nabíjať:


 • cez štandardnú zásuvku (8A, 220V) za 6,30 hodín
 • cez zosilnenú zásuvku typu Green'up® (14A, 220V) za 3:30 hodiny

Môžete ich ale nabíjať ešte rýchlejšie a bezpečnejšie cez Wall Box: iba 1 hodinu a 30 min v prípade WallBoxu s výkonom 7,4 kW.

Nabíjajte doma alebo v práci

Batériu nových Peugeot 508 a 508 SW Sport Engineered môžete nabíjať:


 • cez štandardnú zásuvku (8A, 220V) za 6,30 hodín
 • cez zosilnenú zásuvku typu Green'up® (14A, 220V) za 3:30 hodiny

Môžete ich ale nabíjať ešte rýchlejšie a bezpečnejšie cez Wall Box: iba 1 hodinu a 30 min v prípade WallBoxu s výkonom 7,4 kW.

Nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach

V celej Európe je k dispozícii široká sieť viac ako 185.000 verejných nabíjacích staníc na nabíjanie vášho hybridného vozidla.

Plug-In Hybrid špeciálne služby - nevídaná nezávislosť

Vďaka službám, ktoré ponúka aplikácia MyPeugeot® pri správe vášho plug-in hybridného vozidla si môžete vychutnať viac nezávislosti ako kedykoľvek predtým. Ovládajte a naplánujte si nabíjanie priamo z vášho smartfónu. Môžete si tiež prednastaviť tepelný komfort vo vozidle.

Aplikácia MyPeugeot® - ovládajte vaše vozidlo na diaľku

Využite výhody personalizovaných služieb v reálnom čase zosynchronizovaných s vašimi účtami prostredníctvom bezplatnej aplikácie MyPeugeot®:


 • Informácie o vozidle (údaje o jazdách, poloha)
 • Rýchly a ľahký prístup k asistenčným službám
 • Prehľad o servisných úkonoch
 • Jednoduché nabitie batérie a nastavenie predohrevu / klimatizácie pred jazdou
 • Priamo zo smartfónu si skontrolujte a naplánujte nabíjanie

Spotreba paliva a emisie CO₂

br />Priemerný dojazd: 42 km / Emisie CO₂ (kombinované): 46 g/km / Spotreba paliva (priemerná): 2,03 l/100 km. / Hodnoty WLTP: Uvedené hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu zodpovedajú skúšobnému postupu WLTP, na základe ktorého sú nové vozidlá typovo schválené od 1. septembra 2018. Tento postup WLTP nahrádza európsky jazdný cyklus (NEDC), ktorý bol predtým používaný. Vďaka realistickejším skúšobným podmienkam je spotreba paliva a emisie CO₂ nameraná podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššia v porovnaní s hodnotami nameranými podľa NEDC. Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a od rôznych faktorov, ako sú napríklad: frekvencia nabíjania, štýl jazdy, rýchlosť, špecifická výbava, formát pneumatík, vonkajšia teplota a nastavenie tepelného komfortu vo vozidle . Ďalšie informácie získate od svojho predajcu.


Vozidlá Peugeot 508 ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme ako jediný koncesionár PEUGEOT v Európe už 6 x prestížnu cenu.

ParížParížBerlínBarcelonaSlovensko

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl