Volvo C40 Recharge

Zoznámte sa s naším prvým plne elektrickým crossoverom vybaveným interiérom, v ktorom sa nepoužili žiadne kožené materiály, a integrovanými aplikáciami Google. Vytvorte si objednávku online ešte dnes.

Volvo C40 Recharge

Čisté srdce v odvážnom tele

Zoznámte sa s naším elektrickým benjamínom.

440km

Elektrický dojazd

4.7s

Zrýchlenie
(0 – 100 km/h)

408k

Výkon

37min

Ultra rýchle nabíjanie
10 ~ 80 %

Žiadne kompromisy

S modelom C40 Recharge si nemusíte vyberať medzi výkonom a zodpovednou jazdou. Stačí si sadnúť, vyraziť na cestu a vychutnať si pohodlie riadenia s jedným pedálom a plynulé zrýchlenie v kombinácii s jazdou bez emisií.

Zodpovedné potešenie

Z každej jazdy sa stane viac než len cesta z bodu A do bodu B. S modelom C40 Recharge zistíte, že záväzok voči udržateľnejšej budúcnosti nikdy nebol taký príjemný.

Dizajn interiéru

Pozrite sa na detaily interiéru modelu C40 Recharge.

Detail interiéru modelu C40 Recharge

Hlavné dizajnové prvky interiéru

Prostredie s podsvietením

Prostredie s podsvietením

Podsvietené dekoratívne prvky, inšpirované topografiou, vytvárajú prirodzené, upokojujúce svetlo a vyznačujú sa modernou estetikou.

Čiastočne recyklované koberce

Čiastočne recyklované koberce

Čiastočne recyklované koberce Fjord Blue sú udržateľnejšou voľbou, ako aj vizuálne harmonizujúcim prvkom interiéru.

Interiér bez použitia kože

Interiér bez použitia kože

Interiér Volva C40 Recharge bol navrhnutý úplne bez použitia kože a je jednoznačným vyjadrením zodpovedného luxusu.

Prirodzené svetlo a pohodlie

Prirodzené svetlo a pohodlie

Štandardnú pevnú panoramatickú sklenenú strechu tvorí vrstvené tónované sklo, ktoré ponúka účinnú ochranu proti oslneniu a UV žiareniu.

Strecha zároveň vytvára otvorenú, prirodzenú atmosféru v interiéri, zabezpečuje príjemnú teplotu a znižuje vonkajší hluk počas jazdy.
Inteligentné úložné priestory

Inteligentné úložné priestory

Vďaka mnohým úložným priestorom a inteligentným funkciám pripojenia a nabíjania model C40 Recharge ponúka všestranné riešenia, ktoré odrážajú váš životný štýl a voľnočasové aktivity.

Viac toho, čo chcete

Vstúpte do sveta inteligentných funkcií a asistenčných technológií.

Integrované služby Google

Integrované služby Google

Pokročilý systém čistenia vzduchu

Pokročilý systém čistenia vzduchu

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Kamera s 360° zobrazením

Kamera s 360° zobrazením

Systém upozornenia na križujúce vozidlá

Systém upozornenia na križujúce vozidlá

Aplikácia Volvo Cars

Aplikácia Volvo Cars

Integrované služby Google

Od integrácie služieb Google po bezpečnosť, pohodlie a vyhotovenie audiosystému. Nechajte sa unášať úžasným vozidlom C40 Recharge.

Najlepšia navigácia v danej triede

Najlepšia navigácia v danej triede

Volvo C40 Recharge je vybavené plne integrovanými mapami Google, ktoré ponúkajú dopravné informácie v reálnom čase a funkciu automatickej zmeny trasy, aby ste vždy bez problémov prišli do cieľa.

Google Assistant

Google Assistant

Model C40 Recharge ponúka integrované funkcie Google, vďaka ktorým získate pomoc bez použitia rúk. Prostredníctvom hlasových pokynov sa môžete nechať jednoducho navigovať, vychutnávať si zábavu a zostať v kontakte s priateľmi, rodinou a kolegami. Na začiatok stačí vysloviť frázu „Hey Google“.

Google Play

Google Play

Ostaňte v spojení so svojím digitálnym životom. S aplikáciami a službami dostupnými v obchode Google Play bude každá vaša cesta vo vozidle C40 Recharge zábavnejšia a pohodlnejšia.

Vždy aktuálne

Vždy aktuálne

Volvo C40 Recharge je pripravené na príjem automatických aktualizácií prostredníctvom vzdialeného prístupu (OTA). Vaše vozidlo bude vždy aktuálne a bude sa neustále zlepšovať.

Balík digitálnych služieb

Balík digitálnych služieb

Integrované služby Google

Priamo vo vozidle tak získate prístup k obľúbeným aplikáciám, ako Google Assistant, mapy Google a ďalší obsah z obchodu Google Play, ktoré vám spríjemnia jazdu a obohatia zážitky pri cestovaní.

Aplikácia Volvo Cars

Zaistite si čo najvyšší komfort a využite svoje Volvo na maximum. Náš balíček digitálnych služieb zahŕňa aj služby na diaľku dostupné prostredníctvom aplikácie Volvo Cars.

Komfort a technológie

Čistejší vzduch v kabíne

Čistejší vzduch v kabíne

Pokročilý systém čistenia vzduchu zadrží až 80 % nebezpečných častíc PM 2.5 prenikajúcich do kabíny. Vďaka tomu si môžete so svojimi spolujazdcami vychutnať čistejší a zdravší vzduch bez ohľadu na okolité podmienky. Môžete dokonca sledovať koncentrácie častíc a peľu v okolí vozidla.

Pomocná ruka

Pomocná ruka

Naše pokročilé technológie na podporu vodiča vám môžu prispôsobením rýchlosti pomôcť udržovať bezpečný odstup od vozidiel pred vami, môžu vás upozorniť na to, že je čas pokračovať v jazde, alebo dokonca vozidlo úplne zastaviť, keď vodič nereaguje.

Aplikácia so službami na základe vzdialeného prístupu

Aplikácia so službami na základe vzdialeného prístupu

Prostredníctvom balíka predplatených digitálnych služieb si zaistite kompletný prístup ku všetkým vzdialeným službám v rámci aplikácie Volvo Cars. Medzi služby fungujúce na základe vzdialeného prístupu patrí zamknutie a odomknutie vozidla, predbežné vyčistenie vzduchu v interiéri, vykúrenie alebo klimatizácia interiéru a spustenie nabíjania.*

*Služby aplikácie Volvo Cars fungujúce na základe vzdialeného prístupu sú k dispozícii v rámci balíka predplatených digitálnych služieb. Súčasťou dodávky nového vozidla je štvorročné predplatné, a to odo dňa odovzdania zákazníkovi. Po uplynutí tohto obdobia začnú platiť nové zmluvné podmienky.

Audiosystém Harman Kardon Premium

Audiosystém Harman Kardon Premium

Nádherný zvuk očarí vaše zmysly

Tento prémiový voliteľný audiosystém prináša vyšší zvukový výkon, ktorý vás úplne pohltí. Bez ohľadu na žáner vás pohltí, rozhýbe a umožní vám vychutnať si každý okamih.

Zahĺbte sa do hudby

Srdcom systému je 600-wattový digitálny zosilňovač kombinovaný s 13 hi-fi reproduktormi vrátane odvetrávaného subwoofera. Vďaka prispôsobeniu akustike interiéru vášho Volva môžete očakávať silný a pôsobivý zvukový zážitok.

Optimalizovaný výkon reproduktorov

Jedinečný softvér na spracovanie zvuku – Dirac® Unison Tuning – optimalizuje odozvu každého jedného reproduktora, ako aj celého systému reproduktorov, čím zabezpečuje dokonalý súlad.

Asistovaná bezpečnosť

360° výhľad pri parkovaní

360° výhľad pri parkovaní

Systém so štyrmi kamerami zabezpečuje 360° výhľad a v kombinácii s bočnými senzormi, ktoré vás upozornia na predmety po bokoch vozidla, pomôže vám s istotou zaparkovať aj v stiesnených podmienkach.

Cúvanie s istotou

Cúvanie s istotou

Systém varovania pred krížením cesty iným vozidlom pri cúvaní s funkciou automatického brzdenia pomáha vodičovi pri cúvaní na neprehľadných miestach. Systém dokáže rozpoznať vozidlá, ktoré vozidlu vzadu krížia cestu, a v prípade potreby automaticky zabrzdí.*

Pokojná jazda v rušnej premávke

Pokojná jazda v rušnej premávke

Náš Informačný systém monitorujúci mŕtvy uhol (BLIS) aktívne pomáha vodičovi pri zmenách jazdných pruhov. Ak hrozí kolízia s vozidlami v susednom jazdnom pruhu, systém BLIS môže jednoducho zasiahnuť do riadenia, aby ste so svojím vozidlom a svojimi blízkymi zostali v bezpečí.

Jazda v pruhu

Jazda v pruhu

Vaše Volvo môže jemne rozvibrovať volant a pomôcť vám nasmerovať vozidlo späť do stredu jazdného pruhu, ak z pruhu začnete neúmyselne vybočovať.

Predchádzanie kolíziám

Predchádzanie kolíziám

Nezáleží na tom, či je deň alebo noc, naše inteligentné bezpečnostné asistenčné technológie vám môžu včas rozpoznať iné vozidlá, chodcov, cyklistov či väčšie zvieratá a vyhnúť sa tak kolíziám s nimi.

Systém vodiča najprv upozorní, a ak vodič nezareaguje, aktivuje sa automatické brzdenie.**
Bezpečnostná konštrukcia karosérie

Bezpečnostná konštrukcia karosérie

Pokročilá konštrukcia karosérie a unikátna klietka akumulátora v prípade kolízie pomáhajú chrániť nielen posádku vozidla, ale aj osoby v iných vozidlách.

*Funkcie na podporu vodiča nenahrádzajú pozornosť a úsudok vodiča. Systém upozornenia na križujúce vozidlá môže mať v určitých situáciách obmedzenú funkčnosť. Brzdenie je aktívne iba pri nižších rýchlostiach.
*Pri určitých rýchlostiach a za určitých podmienok môže systém zaznamenať vozidlá, chodcov a cyklistov pohybujúcich sa v rovnakom smere ako vozidlo. Detekčné systémy sú závislé od osvetlenia predmetov a pri zníženej viditeľnosti vyžadujú zapnuté predné a zadné svetlá vozidla. Vodič zostáva naďalej vždy zodpovedný za bezpečnú jazdu.

Technické údaje modelu C40 Recharge

Nový C40 Recharge

Rozmery vozidla

Výška

1591 mm

Dĺžka

4440 mm

Šírka

1873 mm

Šírka so spätnými zrkadlami

2034 mm

Sedadlá a batožinový priestor

Päť miest

Päť miest

Všetci piati cestujúci ocenia pohodlie ergonomicky tvarovaného sedadla. Jednoducho nastaviteľné predné sedadlá umožňujú jednoducho nájsť vynikajúcu polohu na sedenie.

Každé zadné sedadlo sa dá samostatne sklopiť do podlahy batožinového priestoru, takže môžete prepravovať aj pasažierov a/alebo náklad bez kompromisov v oblasti pohodlia a bezpečnosti, čo ešte viac zvyšuje mieru univerzálnosti vášho modelu Volvo.
413 l objem batožinového priestoru

413 l objem batožinového priestoru

Pokiaľ sú zdvihnuté operadlá zadných sedadiel, batožinový priestor ponúka pod krytom dostatok miesta na uloženie dvoch kufrov s dĺžkou 750 mm, šírkou 520 mm a výškou 310 mm.

Zväčšenie batožinového priestoru na 1 205 l

Zväčšenie batožinového priestoru na 1 205 l

Objem batožinového priestoru možno zväčšiť sklopením operadiel zadných sedadiel. Pretože batožinový priestor má rovnú podlahu a nemá žiadnu hranu, cez ktorú by ste museli náklad zdvíhať, ľahko naložíte a vyložíte aj väčšie predmety.

Sklopná podlaha slúži ako praktická priehradka umožňujúca bezpečnú prepravu nákupných tašiek. Pod podlahou sa navyše nachádza skrytá uzamykateľná schránka.
Predný batožinový priestor

Predný batožinový priestor

Tento praktický predný batožinový priestor poskytuje šikovné doplnkové úložné riešenie vo vašom čisto elektrickom modeli Volvo Recharge.

Ideálne sa hodí na odkladanie nabíjacích káblov, aby ste ich mali poruke a dobre chránené pred znečistením, prachom a vlhkosťou. Zároveň uvoľňuje cenné miesto v zadnom batožinovom priestore. Predný batožinový priestor sa skladá z dvoch častí: z hornej časti určenej na veci, ako sú nabíjacie káble alebo nádoby s kvapalinou do ostrekovača, a dolnej časti vyhradenej pre súpravu na opravu defektu. Obe časti od seba oddeľuje jednoducho vyberateľná podlaha batožinového priestoru.

Výkon

Twin motor - electric

 • AWD
 • Automatická
 • 408 k
 • 437 km
 • Zrýchlenie 4.7s (0-100 km/h)

Single motor - electric

 • FWD
 • Automatická
 • 231 k
 • 431 km
 • Zrýchlenie 7.4s (0-100 km/h)
*Hodnoty vychádzajú z údajov získaných na základe metodiky WLTP v špeciálnych laboratórnych podmienkach. Skutočný dojazd a spotreba energie v reálnych podmienkach sa líšia v závislosti od štýlu jazdy a ďalších vonkajších faktorov. Údaje sú predbežné, v súčasnosti prebieha finálna homologizácia vozidla.

Dojazd a nabíjanie

Twin motor / Single motor

437km / 431km

Dojazd na čisto elektrický pohon

Vyššie uvedený dojazd zodpovedá oficiálnym údajom certifikovaným podľa metodiky WLTP pre vybratý motor v kombinovanom režime. Skutočný dojazd v podmienkach reálneho sveta sa môže líšiť v závislosti od štýlu jazdy, používania klimatizácie a ďalších faktorov, ako sú prevýšenie, vietor, dážď alebo kvalita povrchu vozovky.

32min

Rýchle nabíjanie

Typický čas nabíjania z 10 na 80 % kapacity akumulátora pri rýchlom nabíjaní jednosmerným prúdom s výkonom 150 kW (CCS2).**

8h / 7h

Nabíjanie v domácich podmienkach

Typický čas nabíjania z 0 na 100 % kapacity akumulátora pri rýchlom nabíjaní striedavým prúdom s výkonom 11 kW (typ 2) – 3 fázy, 16 A.**

Nabíjacie konektory

Volvo C40 Recharge je vybavené kombinovanou nabíjacou zásuvkou s konektormi na striedavý aj jednosmerný prúd.

Vybavenie na nabíjanie je súčasťou vozidla

Palubná nabíjačka 11 kW (typ 2)

Ponuka audiosystémov vozidla

C40 Recharge je k dispozícii s dvomi možnými verziami audiosystému.

Vysokovýkonný audio systém

Štandardná verzia


 • 8 reproduktorov
 • 7 kanálov
 • výkon 250 W

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Voliteľná verzia


 • 13 reproduktorov
 • 12 kanálov
 • výkon 600 W
 • subwoofer

Displej informačno-zábavného systému a displej vodiča

Informácie, ktoré vodiča podporujú pri vedení vozidla, sa zobrazujú na displeji vodiča. Stredový displej predstavuje centrum pre funkcie konektivity, služby Google, ovládanie klimatizácie, zábavu a rôzne nastavenia vozidla.

9-palcový centrálny displej

9-palcový centrálny displej

Veľký stredový displej s dotykovou obrazovkou vám umožňuje intuitívne ovládať funkcie vášho vozidla Volvo – aj keď máte nasadené rukavice. Poskytuje okamžitý prístup k vstavaným aplikáciám a službám Google vrátane Asistenta Google, Máp Google a obchodu Google Play.

V dolnej časti displeja máte okamžitý prístup k bežne používaným funkciám, ako sú napríklad kamery parkovacieho asistenta a aplikácie vo vozidle. Formát displeja na výšku vám poskytuje väčší prehľad v navigácii. A ak je to potrebné, môžete ľahko zmeniť usporiadanie väčšiny tlačidiel dotykovej obrazovky tak, aby vyhovovalo vašim preferenciám.
12-palcový displej vodiča

12-palcový displej vodiča

Nová generácia 12-palcového informačného displeja vodiča zobrazuje všetky dôležité informácie, ktoré vodič potrebuje, aby mal nestále prehľad o situácii. Vyznačuje sa intuitívnym ovládaním a môžete si ho jednoducho prispôsobiť podľa svojich potrieb a aktuálnej jazdnej situácie. Informačný displej vodiča ponúka dva režimy zobrazenia s odlišným rozsahom informácií: Calm a Navi.

Vplyv na životné prostredie

Twin motor

 • Emisie CO₂ (kombinované) 0 g/km
 • Spotreba elektrickej energie (mesto): 16.8 kWh/100 km
 • Spotreba elektrickej energie (veľmi vysoká): 28.7 kWh/100 km
 • Spotreba elektrickej energie (stredná): 17 kWh/100 km
 • Spotreba elektrickej energie (kombinovaná): 21.1 kWh/100 km
 • Environmentálna klasifikácia: Euro6d

Single motor

 • Emisie CO₂ (kombinované: 0 g/km
 • Spotreba elektrickej energie (mesto): 13.1 kWh/100 km
 • Spotreba elektrickej energie (kombinovaná): 19.3 kWh/100 km
 • Environmentálna klasifikácia: Euro6d

Uhlíková stopa za celý životný cyklus

V prípade uhlíkovej stopy našich čisto elektrických vozidiel veríme v absolútnu transparentnosť. Preto sme vyhotovili a zverejnili analýzu životného cyklu (LCA) nášho plne elektrického modelu Volvo C40 Recharge Twin. Analýza LCA zahŕňa všetky emisie uhlíka vyprodukované v rámci výroby vozidla (vrátane aktivít dodávateľov, vlastnej výroby a logistiky) a prejdenej vzdialenosti 200 000 km. Volvo C40 Recharge Twin má počas celého životného cyklu nižšiu uhlíkovú stopu než model Volvo XC40 s benzínovým motorom, a to bez ohľadu na pôvod energie používanej na jeho nabíjanie (globálny energetický mix alebo energia iba z veterných elektrární). Zdroj elektrickej energie používanej na nabíjanie vozidla Volvo C40 Recharge však jeho celkové emisie uhlíka výrazne ovplyvňuje. Ak je to možné, odporúčame nabíjať energiou z obnoviteľných zdrojov.Vozidlá Volvo C40 ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl