Nový PEUGEOT 3008 GT a GT Line

Nový PEUGEOT 3008 GT a GT Line
Pridané 24.06.2016

Nový PEUGEOT 3008 GT a GT Line.

 Niekoľko týždňov po svojom odhalení, sa nový PEUGEOT 3008 predstavuje v najdynamickejšej a najexkluzívnejšej verzii: GT. Táto verzia GT je skutočné moderné vyjadrenie radosti z automobilu a je určená pre klientelu estétov, ktorí hľadajú nové zážitky z jazdy. GT je zavŕšením aktuálnej ponuky SUV značky Peugeot. Nový Peugeot 3008 GT je v ponuke s motorom 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 a ponúkne rad špecifických vlastností, ako aj jedinečné dvojfarebné prevedenie karosérie Coupe Franche. Okrem toho verzia GT Line ponúka s dostupnejšími motormi neobyčajné spojenie športového a luxusného charakteru vozidla. Nový Peugeot 3008 GT a GT Line je súčasťou vstupu značky na luxusnejšie trhy a bude k dispozícii od uvedenia na trh v októbri 2016. 

Štandard víťazného modelu

GT! V PEUGEOTe toto historicky kultové označenie automobilov zodpovedá veľmi špecifickým kódom, ktoré mu umožňujú vyniknúť a zvýšiť štatút vodiča. Verzia GT nového modelu Peugeot 3008 ponúka:

  • exkluzívny motor: 2.0L BlueHDi 180 S&S v kombinácii s automatickou šesťstupňovou prevodovkou EAT6 . Je to verzia s najvyšším výkonom, ktorá poskytuje výrazné potešenie z jazdy;
  • športovejší vzhľad, rozšírené blatníky a 19'' pneumatiky v štandardnej výbave (235/50 R19) v kombinácii s dvojfarebnými diskami kolies BOSTON s diamantovým brúsením. Tieto pneumatiky sú dostupné exkluzívne s verziou GT a sú previazané so špeciálnym podvozkom, ktorý bol vyvinutý, aby sa maximálne prejavili jeho najlepšie vlastnosti;
  • veľmi technologicky prepracované svetlá s Full LED svetlometmi v štandardnej výbave a sekvenčné smerovky;
  • exkluzívna  farba karosérie. Verzia GT má v štandardnej výbave dvojfarebnú čiernu lesklú strechu "Black Diamond", vo voliteľnej výbave je možné zvoliť si výraznú dvojfarebnú kombináciu „coupe franche“. Na výber sú tri rôzne farby prednej časti vozidla - sivá Platinum, sivá Amazonit a medená metalíza Copper. Na zadnej časti je vždy použitá čierna Noir Perla Nera. Verzia GT coupe franche posúva štandard značky na úplne exkluzívnu úroveň, z ktorej je zrejmá príslušnosť  k know-how značky PEUGEOT;
  • špecifické konštrukčné prvky exteriéru a elegantný a športový interiér.

 Interiér: nový vylepšený Peugeot i-Cockpit®!

Športovo-technický a elegantný štýl verzie GT je prenesený aj do interiéru. Nový Peugeot i-Cockpit® v štandardnej výbave predstavuje svoju veľkolepú a veľmi technologickú palubnú dosku. Od prvej výbavovej úrovne je zážitok z jazdy umocnený bohatosťou a modernosťou interiéru, ktorý je takmer futuristický. Výber materiálov aj presnosť vyhotovenia dôrazne prispievajú k vysokej úrovni vnímanej kvality interiéru. Pozornosť, ktorú dizajnéri verzie GT venovali detailom, sa odzrkadľuje v elegancii a precíznosti. Podarilo sa tak bez okázalosti dosiahnuť úroveň prémiového segmentu.

V interiéri modelu GT nájdeme dvojité prešívanie medenou niťou na palubnej doske, na paneloch dverí a na centrálnej lakťovej opierke. Toto prešívanie taktiež nájdeme na sedadlách s čalúnením TEP / Alcantara alebo s nádhernou kožou Nappa Mistral (vo voliteľnej výbave). Vodiča po usadení očarí krásny kompaktný volant, v ktorom je na dolnej plochej časti hrdo vsadené logo GT z chrómovej ocele a jeho veniec je potiahnutý kožou s medeným prešívaním. 

A útok na zmysly pokračuje. Zrak a dotyk sú rozmaznávané krásnym obložením z pravého dubového dreva na palubnej doske a na výplniach dverí. Toto obloženie "Grey Oak" odkazuje súčasne na tradíciu luxusu a moderného dizajnu, ktorý je označovaný ako "home design". Exkluzívnosť interiéru GT sa opiera o celý rad drobných detailov, ktoré dokazujú know-how značky, pokiaľ ide o komfort a prestíž: oceľové tlačidlá zo satinovaného chrómu v interiéri, nerezové pedále a opierka pre nohy, nerezové prahy predných dverí, koberčeky s medeným prešívaním, čierne obloženie strechy a stĺpikov čelného skla atď.

Exkluzívnosť pokračuje aj na digitálnej prístrojovej doske v špecifickej farbe medi. Zrak je rozmaznávaný, ale aj všetky ostatné zmysly sa prebudia vďaka i-Cockpit® Amplify, ktorý je skutočný zosilňovač zmyslov! Vďaka nemu je nový Peugeot 3008 GT vybavený v štandardnej výbave skutočným šéfom orchestru, ktorý zvyšuje zážitok z jazdy. Dynamické nastavenie (s Driver Sport pack), intenzita osvetlenia, animácie obrazoviek, nastavenie zvuku, rozptyl jemnej vône, možnosť využívať viacbodový masážny systém na predných sedadlách... nič nechýba!

Majiteľ nového Peugeot 3008 GT sa tak ocitá v multi-zmyslovom svete vysokej kvality.

Športový a výrazný štýl exteriéru

Dizajn exteriéru nového Peugeot 3008 je veľmi pôsobivý. Prevzal všetky estetické kódy rodiny SUV, prekvapuje silou výrazu a konzistentným vzhľadom. Rozmery sú dokonalé, dizajn je inšpirujúci. Na verzii GT spočívala práca konštruktérov v zachovaní týchto parametrov. Zamerali sa na harmóniu a zachovali všetky špecifické prvky, ktoré tvoria jeho exkluzivitu.

Na prednej časti sa objavuje exkluzívna mriežka chladiča. Je široká, ohraničená lištou, ktorá nie je chrómovaná, ale dvojfarebná v prevedení „Sanded Chrome“ a uprostred chrómovanej šachovnicovej mriežky sa hrdo vypína logo značky. Celok je zavŕšený exkluzívnym nárazníkom, ktorý je spojený s full LED svetlometmi. Oceľový pohľad a športový vzhľad prednej masky zdôrazňujú osobnosť majiteľa vozidla a jeho lojalitu k značke. Skutočný PEUGEOT! Skutočné GT!

Elegantný profil umocňujú lišty okien z nerezovej ocele. Spolu s  hornou nerezovou ozdobnou lištou, ktorá plynie pozdĺž strechy až k zadnému spojleru, jemne a plynule rámujú sklené plochy. Takto zvýraznená línia karosérie ukazuje, že vozidlo je svojimi rozmermi nižšie a dynamickejšie, ako väčšina jeho konkurentov. Profil vozidla je impozantný! Rozšírené oblúky kolies, 19" ráfiky, jemne profilované hliníkové strešné lyžiny a medený monogram GT na prednom blatníku. Ešte výraznejší dojem vzbudzuje vozidlo v ikonickom prevedení coupe franche! Nový PEUGEOT 3008 GT tak preniká do iného sveta, do sveta výnimočných vozidiel. 

Už na prvý pohľad je zrejmé, že dizajnéri venovali veľkú pozornosť každému detailu: LED osvetlenie (umiestnené v rohoch spätných zrkadiel) premieta na zem logo značky.

V zadnej časti zaujme okrem monogramu GT na zadných dverách aj dvojitý chrómový výfuk  umiestený na obidvoch stranách nárazníka. Tieto prvky štýlu sú dokonale integrované a dodávajú vozidlu elegantný a športový výraz.

Nový PEUGEOT 3008 GT Line: luxusný podpis

Rok a pol sa stratégia vstupu na luxusnejšie trhy značky PEUGEOT opiera o veľmi ucelenú ponuku, ktorá spája štýl a dynamickú atmosféru s dostupnejšími motormi. Takto vznikla GT Line, ktorá je prítomná naprieč modelovým radom. Klientovi ponúka pozoruhodnú výbavovú úroveň a silnú osobnosť so základnými motormi.

Po 108, 208, 2008, 308 a 508, prichádza nový PEUGEOT 3008 v tejto alternatívnej ponuke so všetkými motormi - okrem 1.6 L BlueHDi 100 S&S a samozrejme 2.0 L BlueHDi 180 S&S, ktorý je exkluzívne spojený  s verziou GT.

Základ výbavy na tejto úrovni vychádza z výbavovej úrovne 3 Allure, GT Line si požičiava niekoľko prvkov z verzie GT. Takto nájdeme na exteriéri okrem loga GT Line na predných blatníkoch a zadných dverách:

  • špecifický predný nárazník s full LED svetlometmi a mriežkou chladiča GT;
  • nerezové lišty okien;
  • dvojitý chrómový výfuk;
  • strecha "Black Diamond" v štandardnej výbave;
  • farba karosérie "coupe franche" vo voliteľnej výbave 

Verzia GT Line stojí na 18'' dvojfarebných matných hliníkových ráfikoch s diamantovým brúsením a kryty spätných zrkadiel sú vo farbe čierna Perla Nera (na GT sú chrómové).

V interiéri nájdeme športovú a elegantnú atmosféru z GT (s prešívaním medenou niťou), okrem obloženia "Grey Oak", čalúnenie sedadiel Alcantara a rôzne obloženia a páčky, ktoré sú zo satinovaného chrómu. Šťastný vodič si môže v štandardnej výbave vychutnať pre svoje pohodlie, ako aj pre pohodlie cestujúcich i-Cockpit® Amplify.

Nový Peugeot 3008 tak s verziami GT a GT Line, predstavuje svoj zámer poskytovať cestujúcim dynamické zážitky v elegantnej a sofistikovanej atmosfére.  Zodpovedá to imidžu značky! Tieto verzie budú k dispozícii od uvedenia na trh a nové SUV Peugeot tak získa najatraktívnejší vzhľad a technológie na trhu.

Zistite viac o vozidle PEUGEOT 3008 

Ocenenia

FINAL-CD získalo prestížny certifikát AAA Highest Creditworthiness, tento certifikát je jedným z najdôležitejších Európskych štandardov definujúcich kvalitu obchodnej činnosti. Je medzinárodne uznávanou známkou obchodnej kvality a vyhodnocuje sa na základe rovnakej analytickej metodiky pre všetky európske trhy. Spoločnosť FINAL-CD získala aj prestížny titul Superbrands, už tretí rok po sebe. Medzi Superbrands spoločnosti sme sa zaradili v rokoch 2021, 2022 a aj 2023. Je najuznávanejšou globálnou autoritou v oblasti hodnotenia a oceňovania obchodných značiek a znakom špeciálneho postavenia a uznania vynikajúcej pozície značky na lokálnom trhu. Na základe jednotných kritérií a metód každoročne oceňuje najlepšie z najlepších značiek v takmer 90 krajinách na piatich kontinentoch FINAL-CD ako jediný koncesionár značky PEUGEOT v celej Európe získal už 5x prestížne ocenenie Peugeot Servise Quality Awards. Ako koncesionár značky OPEL sme obdržali diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v Českej a Slovenskej republike, taktiež za najvyšší nárast objednávok, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov. Ďalej nás ocenili za najvyšší predaj v Slovenskej republike a v neposlednom rade je FINAL-CD ohodnotené 2x ako Dealer roku v oblasti služieb zákazníkom.

Peugeot
PEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSParížPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSParížPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSBerlínPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSBarcelonaPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSSlovensko
Opel
Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017
FINAL-CD
Superbrands Slovakia 2023Superbrands
2023
Superbrands Slovakia 2022Superbrands
2022
Superbrands Slovakia 2021Superbrands
2021

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl