Nový PEUGEOT 5008

Nový PEUGEOT 5008

Úplne nová dimenzia SUV

Jeho meno sa nezmenilo, všetko ostatné však áno. Nový PEUGEOT 5008 sa predstavuje ako sedemmiestne SUV.

Nový PEUGEOT i-Cockpit® zušľachťuje interiér!

Už po otvorení predných dverí upúta najnovšia verzia inovatívneho a takmer až futuristického kokpitu - PEUGEOT i-Cockpit®, ktorá prináša posádke nový, prekvapivý a potešujúci zážitok z jazdy. Jeho kompaktný volant (najmenší na trhu a to aj medzi ostatnými segmentmi), 8-palcová kapacitná dotyková obrazovka a výnimočný 12,3-palcový digitálny head-up displej s vysokým rozlíšením a špičkovou grafikou, elegantnými animáciami či prechodmi medzi jednotlivými režimami, potešia každé oko.

Priestranný interiér a množstvo funkcií

Nový PEUGEOT 5008 SUV dostal rázvor s dĺžkou 2,84 m, čo vytvára najväčší vnútorný priestor medzi SUV vozidlami segmentu C! Modulárna platforma EMP2 sa vyznačuje o 16,6 cm dlhším rázvorom ako v prípade nového modelu PEUGEOT 3008 SUV a je o 11 cm dlhší ako mal pôvodný model 5008. Napriek tomu zostali proporcie dostatočne konzervatívne a extra dĺžka sa prejavila na vnútornom priestore pre pasažierov.

Upravené tvary vozidla tvoria súčasť veľkorysej priestorovej ponuky vozidla. Nový PEUGEOT 5008 je viac ako iba SUV. Na trh sa dostane s inovatívnou konfiguráciou interiéru, ktorú tvoria:


Nový PEUGEOT 5008 SUV môže taktiež obsahovať sklopné sedadlo predného spolujazdca (na prepravu extrémne dlhých predmetov s dĺžkou až do 3,20 m) a praktické bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru.

SUV s impozantným exteriérom

Nový PEUGEOT 5008 je na prvý pohľad naozajstným SUV. Svedčia o tom všetky prvky: dlhá, horizontálna kapota; vertikálna maska a zvýšená línia karosérie. Inšpiratívny dizajn evokuje silu a rešpekt. Výška zostala nezmenená (1,64 m so strešnými lyžinami – štandardným prvkom pre všetky modely).

To dodáva vozidlu dlhý a dynamický profil. Exkluzivitu prednej časti umocňuje široká maska s chrómovaným povrchom, zatiaľ čo zadnej časti dominuje čierny lesklý pás a originálne LED svetlomety s efektom pazúra, jednoznačný poznávací znak vozidiel značky PEUGEOT.

Potešenie z jazdy a z cestovania porovnateľné s najlepšími cestovnými vozidlami

Nový PEUGEOT 5008 SUV, ako aj modely 308 a nový model 3008 SUV, využívajú modulárnu platformu EMP2 a najnovšie motory, ktoré spĺňajú normu Euro 6.1. Bez ohľadu na benzínové či naftové motory, všetky verzie patria na špičku vo svojich výkonových triedach. Emisie CO 2 začínajú pri benzínových motoroch od 115 g/km, pri naftových od 105 g/km.

Nový PEUGEOT pozýva na cestovanie v maximálnom luxuse. Najmä pre jeho vynikajúce odhlučnenie a viaceré komfortné prvky na palube: predné sedadlá obopínajú telo a za príplatok ponúkajú vodičovi masážnu funkciu, prémiový Hi-Fi systém FOCAL®, veľkú presklenú panoramatickú otváraciu strechu a mnohé ďalšie. Ponúka aj to najlepšie z permanentnej konektivity ako funkcie Mirror Screen či 3D on-line navigácia (s TomTom® Traffic).

Najnovšie špičkové asistenčné systémy zabezpečujú, že jazda je vďaka arzenálu bezpečnostných prvkov bezpečnejšia (v závislosti od trhu sa nachádzajú v základnej alebo príplatkovej výbave): Exkluzívny systém Advanced Grip Control, vrátane Hill Assist Descent Control (HADC), Systém automatického núdzového brzdenia (AEBS) a Varovanie pred priblížením, Aktívne udržiavanie v jazdnom pruhu (LKA), Monitorovanie únavy vodiča, Automatické prepínanie diaľkových svetiel, Čítanie značiek maximálnej a odporúčanej rýchlosti, Adaptívny tempomat s automatickým zastavením (s automatickými prevodovkami), Aktívne monitorovanie mŕtveho uhla, Park Assist a Visio Park (360° pohľad).

Nový PEUGEOT 5008 SUV prináša nové riešenia mobility pre dnešný svet tým, že do batožinového priestoru sa zmestí e-Kick, skladacia kolobežka s elektrickým pohonom, alebo e-Bike eF01, nový prenosný bicykel s elektrickým pohonom a ultra moderným dizajnom. Obe elektrické vozidlá, e-Kick aj e-Bike, majú nabíjaciu stanicu umiestnenú priamo v  batožinovom priestore.

Špičkové vozidlá Made in France

Nový PEUGEOT 5008 SUV zahŕňa päť verzií výbavy – tri bežné verzie (Access, Active, Allure) plus verzie GT Line a GT, ktoré perfektne zohľadňujú stratégiu, ktorú značka vytvorila v ostatných rokoch. Nový PEUGEOT 5008 SUV sa vyrába vo francúzskom meste Rennes. Po prvý raz sa predstaví na parížskom autosalóne v septembri 2016 a jeho medzinárodný predaj sa začne na jar 2017.

Chcem informácie o FINAL-CD akciách

Vyberte si svoju značku

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL-CD.

Váš názor nás zaujíma
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK