Opel odhaľuje nový model Corsa

Najpredávanejšie malé auto: Opel odhaľuje nový model Corsa
Pridané 23.05.2023

Prichádza nový Opel Corsa. Ešte odvážnejší a emocionálne pôsobivejší nováčik s ešte intuitívnejším ovládaním i úplne novým elektrickým a hybridným pohonom posúva tradične silnú ponuku značky Opel v triede malých automobilov na ďalšiu úroveň.

Nová Corsa vás nadchne svojím novým dizajnom s charakteristickou maskou Opel Vizor vpredu a sebavedomým nápisom Opel v strede zadnej časti. A vďaka najmodernejším technológiám si užijete aj uvoľnenejšiu jazdu. Za príplatok ponúka nová Corsa plne digitálny kokpit založený na platformách Snapdragon Cockpit Platform od spoločnosti Qualcomm Technologies1 s novým, intuitívnym informačno-zábavným systémom a farebnou dotykovou obrazovkou s až 10-palcovou uhlopriečkou. Aj neoslňujúce maticové svetlá Intelli-Lux LED®, ktoré Corsa priniesla do triedy malých automobilov v roku 2019, sú teraz ešte lepšie a precíznejšie – a ponúkajú už 14 LED prvkov. Okrem toho sa najnovšia interpretácia najpredávanejšieho malého auta môže pochváliť vyspelými technológiami aj pod kapotou. Corsa Electric teraz navyše prináša aj vyšší výkon a vylepšenú batériu, ktorá podľa WLTP umožňuje dojazd až 402 kilometrov[2]. Ostatné druhy pohonu sú tiež úplnou novinkou. Corsa je prvým modelom značky Opel, ktorý bude k dispozícii ako hybrid s 48-voltovým systémom. Nová Corsa tak ponúka zákazníkom na výber rôzne druhy pohonu, počnúc čisto elektrickým batériovým pohonom cez hybrid až po mimoriadne úsporné spaľovacie motory, čo v tomto segmente nemá konkurenciu.

„Opel Corsa je najpredávanejším autom už viac ako 40 rokov. V posledných dvoch rokoch sa okrem toho stal aj najpredávanejším malým autom v Nemecku a v roku 2021 celkovo najpredávanejším autom v Spojenom kráľovstve. Tento úspech vnímame ako uznanie našej práce, čo nám poskytuje ďalšiu motiváciu, aby sme sa do budúcnosť ešte zlepšovali. Nová Corsa je ešte modernejšia, emocionálne pôsobivejšia a lepšia. Týmto jej úžasným dizajnom, najmodernejšími technológiami z vyšších segmentov a novou, lokálne bezemisnou elektrickou a hybridnou technológiou chceme zákazníkov inšpirovať a ukázať im, čo dnes môžu od malého auta očakávať,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl.

Odvážny, čistý, plný emócií: dizajn nového modelu Corsa s maskou Opel Vizor

Dokonalé proporcie a precíznosť do najmenšieho detailu, všetko spojené do odvážneho a čistého vzhľadu – to je nový Opel Corsa. Dizajnérom sa podarilo toto najpredávanejšie malé auto ešte viac zmodernizovať a dodať mu ešte väčší štýl. Najpôsobivejším prvkom je nezameniteľná maska Opel Vizor, ako charakteristická tvár značky, ktorá zdobí všetky nové modely Opel. Čierna „maska“ pokrýva celý predok modelu Corsa a plynulo spája mriežku chladiča, LED svetlomety a stredový znak Opel Blitz do jedného celku. V závislosti od stupňa výbavy je logo značky vpredu a vzadu vyhotovené v nápadnej čiernej alebo matnej striebornej úprave. Optické „prívody vzduchu“ v spodnej časti predného nárazníka sú väčšie a výraznejšie než doteraz, čo modelu Corsa dodáva ešte stabilnejší postoj na cestách.

Aj pri pohľade zboku zaujme nová Corsa svojimi charakteristickými líniami. „Prevratné“ zadné stĺpiky vytvárajú dojem, že strecha, dostupná v čiernej úprave (v závislosti od stupňa výbavy), sa vznáša nad vozidlom. Zadná časť vozidla tiež hovorí jasným jazykom: označenie Corsa sa teraz nachádza – ako sme to mohli po prvýkrát vidieť pred niekoľkými mesiacmi na limitovanej edícii „Opel Corsa 40“ – v strede dverí batožinového priestoru. V celej tejto novej nádhere zažiari nováčik aj vďaka sivému laku Grafik, ktorý je pre model Corsa dostupný po prvýkrát.

Intuitívny s dôrazom na to podstatné: nový dizajn kabíny

Množstvo nových funkcií pomáha vytvárať v interiéri modelu Corsa príjemnú modernú atmosféru. Spoločne k tomu prispievajú nové vzory sedadiel, ako aj nový dizajn radiacej páky a volantu. Čerešničkou na torte – vizuálne aj technicky – je voliteľný plne digitálny kokpit s novým informačno-zábavným systémom. Integrovaná platforma Snapdragon Cockpit Platform od spoločnosti Qualcomm Technologies1 poskytuje vylepšenú grafiku, multimediálne funkcie, počítačové videnie a schopnosti umelej inteligencie, výsledkom čoho je lepšie integrovaný, kontextovo uvedomelý a neustále prispôsobivý systém kokpitu, ktorý sa dokáže vyvíjať, aby splnil preferencie cestujúcich.

Rovnako ako pri vývoji najnovšej generácie modelu Astra aj tu sa uplatnila zásada „maximálnej detoxikácie“: navigačný systém ponúka pripojené služby, prirodzené hlasové ovládanie „Hey Opel“ a aktualizácie na diaľku. Okrem toho sú zobrazenia na 10-palcovej farebnej dotykovej obrazovke navigačného a multimediálneho systému a informačnom displeji vodiča teraz ešte prehľadnejšie, aby ste si všetky dôležité informácie vedeli pozrieť v zlomku sekundy. Nováčik má však aj ďalšie eso v rukáve. Po prvýkrát bude možné k multimediálnym systémom vozidla pripojiť smartfóny kompatibilné s rozhraním Apple CarPlay a Android Auto a zároveň ich bude možné nabíjať – v oboch prípadoch bezdrôtovo.

Opel odhaľuje nový model Corsa

Ešte precíznejšie: maticové svetlá Intelli-Lux LED® so 14 LED prvkami

Predovšetkým adaptívne neoslňujúce maticové svetlá Intelli-Lux LED® už od roku 2019 ukazujú, ako Corsa sprístupňuje inovácie v triede malých automobilov všetkým. Konštruktéri neustále pracujú na ďalšom vývoji a nová Corsa z tohto odhodlania profituje. Celkovo 14 namiesto ôsmich samostatne ovládateľných LED prvkov zaručuje žiarivo jasný zážitok z jazdy, pričom teraz dokáže ešte precíznejšie než doteraz „vynechať“ ostatných účastníkov cestnej premávky.

Okrem toho je k dispozícii aj množstvo ďalších špičkových asistenčných systémov, s ktorými sa budete pri jazde a manévrovaní cítiť uvoľnenejšie. To zahŕňa novú panoramatickú cúvaciu kameru s vysokým rozlíšením, adaptívny tempomat, obmedzovač rýchlosti, systém na ochranu bokov či systém výstrahy pred kolíziou s automatickým núdzovým brzdením a detekciou chodcov.

Vyšší výkon, vyššia účinnosť: Corsa Electric s vylepšenou batériou a novým elektromotorom

Do roku 2028 sa Opel v Európe stane plne elektrickou značkou, 12 modelov je elektrifikovaných už dnes – a Corsa bola priekopníkom demokratizácie batériového elektrického pohonu v portfóliu značky Opel. Nie je preto žiadnym prekvapením, že Corsa-e získala v roku 2020 ocenenie „Zlatý volant“[1]. Plne elektrická jazda v modeli Corsa znamená: lokálne cestovanie bez emisií a bez kompromisov – a to pri vybavovaní každodenných povinností aj pri jazde za zábavou. Nová Corsa Electric toteraz posúva na ďalšiu úroveň: vďaka širšiemu výberu, vyššiemu výkonu, vylepšenej batérii a dlhšiemu dojazdu.

Corsa Electric ponúkne dve verzie elektrického pohonu: pre najpredávanejšie malé auto bude k dispozícii výkon 100 kW/136 k s predĺženým dojazdom do 357 kilometrov[2], ako aj výkon 115 kW/156 k s dojazdom až 402 kilometrov podľa WLTP2. Corsa Electric je tak nielen mimoriadne efektívna – vďaka elektrickej energii z batérie a neustále dostupnému krútiacemu momentu 260 Newton metrov prináša v každom prípade čistý pôžitok z jazdy. A keď Corsa Electric potrebuje dobiť, dá sa to zvládnuť rýchlo. Pri použití rýchlonabíjačky dosiahne batéria až 80 percent svojej celkovej kapacity už za 30 minúť (z 20 na 80 percent)[4].

Aj nové systémy pohonu prinášajú zodpovednú zábavu za volantom: Opel prvýkrát ponúkne svojim zákazníkom možnosť prejsť na hybrid so 48-voltovým systémom. Motory s výkonom 74 kW/100 k a 100 kW/136 k sa kombinujú s novou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. V budúcnosti doplnia širokú ponuku hospodárnych druhov pohonu, počnúc mimoriadne úspornými spaľovacími motormi až po čistý elektromobil Corsa Electric, čím výrazne posilnia elektrifikáciu značky.

[1] Produkty značky Snapdragon vyrába spoločnosť Qualcomm Technologies, Inc., a/alebo jej dcérske spoločnosti. Snapdragon je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Qualcomm Incorporated.

[2] Predbežné hodnoty dojazdu stanovené podľa metodiky skúšobného postupu WLTP (nariadenie (ES) č. 715/2007, nariadenie (EÚ) č. 2017/1151). Skutočný dojazd sa v každodenných podmienkach môže líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od osobného štýlu jazdy, vlastností trasy, vonkajšej teploty, používania kúrenia a klimatizácie a funkcie prípravy teploty pred jazdou. Vozidlo zatiaľ nie je k dispozícii.

[3] AUTO BILD a BILD am SONNTAG, vydanie 45/2020, kategória „malých vozidiel“.

[4] Predbežné hodnoty. Vozidlo zatiaľ nie je k dispozícii

Ocenenia

FINAL-CD získalo prestížny certifikát AAA Highest Creditworthiness, tento certifikát je jedným z najdôležitejších Európskych štandardov definujúcich kvalitu obchodnej činnosti. Je medzinárodne uznávanou známkou obchodnej kvality a vyhodnocuje sa na základe rovnakej analytickej metodiky pre všetky európske trhy. Spoločnosť FINAL-CD získala aj prestížny titul Superbrands, už tretí rok po sebe. Medzi Superbrands spoločnosti sme sa zaradili v rokoch 2021, 2022 a aj 2023. Je najuznávanejšou globálnou autoritou v oblasti hodnotenia a oceňovania obchodných značiek a znakom špeciálneho postavenia a uznania vynikajúcej pozície značky na lokálnom trhu. Na základe jednotných kritérií a metód každoročne oceňuje najlepšie z najlepších značiek v takmer 90 krajinách na piatich kontinentoch FINAL-CD ako jediný koncesionár značky PEUGEOT v celej Európe získal už 5x prestížne ocenenie Peugeot Servise Quality Awards. Ako koncesionár značky OPEL sme obdržali diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v Českej a Slovenskej republike, taktiež za najvyšší nárast objednávok, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov. Ďalej nás ocenili za najvyšší predaj v Slovenskej republike a v neposlednom rade je FINAL-CD ohodnotené 2x ako Dealer roku v oblasti služieb zákazníkom.

Peugeot
PEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSParížPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSParížPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSBerlínPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSBarcelonaPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSSlovensko
Opel
Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017
FINAL-CD
Superbrands Slovakia 2023Superbrands
2023
Superbrands Slovakia 2022Superbrands
2022
Superbrands Slovakia 2021Superbrands
2021

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl