NOVÉ MODELY PEUGEOT 508

NOVÉ MODELY PEUGEOT 508
Pridané 10.08.2023

NOVÁ TVÁR PRÍŤAŽLIVOSTI

ALLURE

Snovými modelmiPEUGEOT 508, dostupnými vo verziách sedan, SW a PEUGEOT SPORT ENGINEERED, odhaľuje automobilka PEUGEOT nový dizajn svojho vrcholného modelu. Predná časť je inovatívna, s ešte väčšou dynamikou a vo svojom srdci nesie nový znak automobilky. Nový model 508 prináša modernosť tým, že motív mriežky chladiča plne integruje do priestoru nárazníka.

Všetky modely sú vybavené novým charakteristickým systémom osvetlenia s tromi pazúrmi vpredu. Sú integrované do extrémne tenkých LED Matrix svetlometov s ich jedinečným dizajnom prispôsobeným všetkým verziám.
V zadnej časti sa nachádzajú nové LED svetlá s charakteristickým 3-pazúrovým dizajnom sdynamickými smerovkami.

MATTHIAS HOSSANN, RIADITEĽ PEUGEOT DESIGN: „Automobilka PEUGEOT posilňuje svoju technologickú a mačaciu identitu radikálnym charakterom nových modelov 508. Ultratenké svetlomety a podpis s 3 pazúrmi tvoria súčasť mriežky chladiča, ktorá zapadá do nárazníka a vytvára tak veľkolepý vzhľad prednej časti.“

V novom interiéri modelov 508 a 508 SW sa odráža zreteľný posun na vyššiu úroveň s dôrazom na kvalitu a modernosť materiálov použitých na novom čalúnení, ako aj nové, účinnejšie ovládanie prevodovky pre lepší zážitok a lepšiu ergonómiu.

EMOTION

Na palube nového modelu 508 sa systém PEUGEOT i Cockpit® môže pochváliť väčším počtom technológií!

Vďaka novému informačno-zábavnému systému PEUGEOT i Connect® Advanced vybavenému 10-palcovou centrálnou obrazovkou s vysokým rozlíšením, majú vodiči k  dispozícii online navigáciu,možnosťzadávania hlasových pokynov v prirodzenom jazyku, bezdrôtové pripojeniea bezdrôtovú aktualizáciu.

Modely 508 predstavujú to najlepšie zponuky automobilky PEUGEOT z hľadiska potešenia z jazdy a komfortu, doplneného o asistenčné systémy vodiča, ktoré poskytujú vyššiu mieru bezpečnosti a pokoja.

Tie obsahujú:

 • systém nočného videnia Night Vision, ktorý upozorňuje vodičov na akékoľvek zvieratá, chodcov alebo cyklistov v jazdnom pruhu skôr, ako sa objavia v diaľkovom svetle,
 • čiastočneautonómnu jazdu úrovne 2 pozostávajúcu z adaptívneho tempomatu s funkciou Stop and Go a asistenta udržiavaniav jazdnom pruhu,
 • HD kamery pre pomoc pri parkovaní,
 • elektronicky ovládané odpruženie s 3 režimami (Normal, Comfort a Sport)

EXCELLENCE

Ponuka motorov poháňajúcich nové modely PEUGEOT 508 a 508 SW zahŕňa dve plug-in hybridné verzie, novú verziu s výkonom 132 kW (180 k) a164 kW(225 k), benzínovú verziu s výkonom 96 kW (130 k) a naftovú verziu svýkonom 96 kW(130 k). Všetky motory sú kombinované s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Nositeľ neo-výkonu, plug-in hybridná verzia 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED,dosahuje výkon265 kW(360 k) a ponúka pohon všetkých štyroch kolies.

PHIL YORK, RIADITEĽ MARKETINGU A KOMUNIKÁCIE PEUGEOT:

„História značky PEUGEOT je neoddeliteľne spätá smotor-športom adokazuje to aj naša účasť v seriáli Majstrovstiev sveta vo vytrvalostných pretekoch (WEC) smodelom PEUGEOT 9X8. Je jasné, že pravidlá hry sa zmenili: elektrifikácia, a to aj vo svete pretekov, sa stala symbolom modernosti, výkonu a efektívnosti.Nový model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED stavia na týchto úspechoch a zároveň modernizuje svoj dizajn, znak a informačno-zábavný systém.“

1. Zákazníci

Nové modely 508 sú v súlade s hodnotami aočakávaniami zákazníkov hľadajúcich vozidlo so športovou a dynamickou siluetou, ktoré ponúka skutočný zážitok na palube bez kompromisov v oblasti technológií a konektivity. Zákazníci sú viac ohľaduplní k životnému prostrediu a hľadajú úsporné motory a potešenie z jazdy. Nový model 508 SW pridáva k svojej rodinnej príťažlivosti pre mladších zákazníkov praktické využitie svojej elegantnej siluety.

2. ALLURE: dynamická a moderná silueta

Nové modely 508 dostali modernejšiu prednú časť smriežkou chladiča plne integrovanou do priestoru nárazníka. Na zvýraznenie tohto nového dizajnu používa rozvíjajúce sa vzory nalakované vo farbe karosérie.

Nový znak automobilky PEUGEOT sa nachádza prirodzene v strede masky chladiča, pričom vzor masky chladičavychádza priamo z neho.Predná časť má tiež menej vrstvený dizajn, čo prispieva k modernejšiemu vzhľadu. Lúč zmizne vo vnútri mriežky a dodáva siluete hladší vzhľad.

Vo verzii 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED dostala mriežka chladiča precízne spracovanie a striedavo sa v nej nachádza lesklá a textúrovaná čierna, ostrá a mačacia. Ostro zelený „kryptonitový“ podpis s tromi pazúrmi sa nachádza samostatne na konci kapoty.

LED Matrix technológia, štandardná súčasť výbavy celého modelového radu, upravuje dizajn svetlometov, ktoré sú extrémne tenké, aby podporovali mačací vzhľad a pôsobia ostrejšie než kedykoľvek predtým na vozidlách značky PEUGEOT. Tieto svetlomety boli navrhnuté ako jeden kus a predstavujú technologický úspech integráciou nového podpisu denných svetlometov s 3 pazúrmi a 3D efektom, ktorý dodáva hĺbku.

Nové modely 508 majú rázvor dlhý 2,79 m a celkovú dĺžku 4,75 m (sedan) a 4,79 m (SW), pri šírke 1,86 m so sklopenými zrkadlami.

Prirodzenú príťažlivosť nových modelov 508 a 508 SW umocňujú nové disky kolies hliníkových zliatin s názvom EPHERRA s priemerom 18 palcov a diamantovým vzorom, ktorý spája dizajn anízky odpor vzduchu.

Všetky disky kolies zhliníkových zliatin sú vybavené 5-lúčovým stredom kolesa s vyrazeným znakom PEUGEOT s úplne skrytými maticami kolies.

Predné, bočné a zadné znaky nových modelov 508 sú modernejšie s novou typografiou a novou sivou farbou Basalt Grey.

Svetelný podpis na zadnej časti je re-interpretáciou témy troch pazúrov vhorizontálnej a dynamickejšej verzii. Tieto full LED svetlá sdynamickými smerovkami tvoria súčasť štandardnej výbavy celého modelového radu.

Znak nahradiltmavý čadičovo sivý nápis PEUGEOT, ktorý sa tiahne po celej šírke stredného čierneho pruhu. To prispieva kmodernejšiemu vzhľadu a vizuálnemu rozšíreniu zadnej časti.

7 farieb vrátane 3 nových:

 • Biela Okenite White (nová farba),
 • Modrá Eclipse Blue (nová farba),
 • Sivá Titanium Grey (nová farba),
 • Sivá Selenium Grey (teraz k dispozícii pre všetky verzie),
 • Sivá Artense Grey,
 • ČervenáElixir Red,
 • Čierna Perla Nera Black.

Nové modely PEUGEOT 508 a 508 SW budú dostupné v 3 stupňoch výbavy:

 • ALURE
 • GT
 • PEUGEOT SPORT ENGINEERED, s exkluzívnym motorom.
NOVÉ MODELY PEUGEOT 508

3. EMOTION za volantom: PEUGEOT i -Cockpit®.

Jeden znajvýraznejších prvkov interiéru predstavuje PEUGEOT i -Cockpit®. Už desaťročie sa oň konštruktéri starajú a s každou novou generáciou ho modernizujú.

Vnových modeloch 508 zanecháva svoju stopu z hľadiska ergonómie, kvality, praktického využitiaatechnológií, ato najmä vspojení s novým informačno-zábavným systémom PEUGEOT i -Connect® Advanced.

Kompaktný volant je súčasťou PEUGEOT i -Cockpit® a desaťnásobne zvyšuje potešenie z jazdy tým, že ponúka jedinečnú agilitu a presnosť pohybu. Volant nesie v strede nový znak a nachádzajú sa na ňom ovládacie prvky multimediálneho systému (zdroje zvuku, telefón), ako aj ovládanie hlasitosti ahlasového ovládania.

Digitálny prístrojový panel sa nachádza vo výške očí tesne nad volantom a využíva 12-palcový displej. Digitálny prístrojový panelsivodiči môžu plne prispôsobiť podľa svojich preferencií pomocou nových režimov zobrazenia („TomTomConnected“, „Navigation“, Rádio/Médiá, Asistent jazdy, Tok energie amnohé ďalšie), ktoré sa môžu meniť priamo na samotnom volante.

V strede palubnej dosky má svoje miesto centrálna 10-palcová dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením, mierne natočenána vodiča, ktorá optimalizuje ergonómiu jazdy, pričom ju môže pokojne používať aj spolujazdec, ktorý má na ňu ničím nerušený výhľad.

Pod stredovou obrazovkou sa nachádzajú prepracované klávesy, ktoré poskytujú skratky do hlavnej ponuky, do nastavenia klimatizácie, aplikácií, jazdných asistentov, telefónu, médií a nastavení vozidla.

Stredová konzola má elegantný nový dizajn s novým voličom automatickej prevodovky. Vodič si môže jediným dotykom zvoliť rôzne režimy 8-stupňovej automatickej prevodovky EAT8.

Pri hybridných motoroch sa tlačidlo brzdy (B) používa na aktiváciu rekuperačného brzdenia.

Okrem toho sa tu nachádza aj volič jazdných režimov, ktorý,v závislosti od druhu pohonu, umožňuje vodičovi zvoliť si rôzne druhy jazdy (Electric, Eco, Hybrid, Normal, Sport a 4WD). Zvolený režim ovplyvňuje aj tvrdosť elektronicky ovládanéhoodpruženia (Normal, Sport a Comfort), ak je táto výbava k dispozícii.

 • EMOTION connected: systém PEUGEOT i -Connect® Advanced

Nový model 508 ponúka prepojený, ergonomický zážitok, ktorý možno bez problémovvyužiť pri každodennom jazdení.

Nový informačno-zábavný systém umožňuje každému vodičovi podľa jeho schopností a túžob vychutnať si to najlepšie zo sveta smartfónov a automobilov. Každý vodič si môže nastaviť  a spravovať svoj vlastný displej, atmosféru a preferencie nastavení. V systéme je možné uložiť až osem rôznych profilov.

Funkcia zrkadlenia spája smartfón s informačno-zábavným systémom bezdrôtovo (technológia Wi-Fi) a cez Bluetooth je možné súčasne pripojiť dva telefóny.

Možnosti pripojenia zariadení dopĺňajú štyri USB zásuvky (dve USB-C pod lakťovou opierkou vpredu a dve USB-A vzadu).

Stredová 10-palcová obrazovka s vysokým rozlíšením je plne prispôsobiteľná s viacerými oknami a miniaplikáciami (alebo skratkami), ktoré sa ľahko používajú a reagujú ako tablet.

Je ľahké prechádzať ponukami zľava doprava, alebo nahor a nadol pre upozornenia alebo klepnutím tromi prstami vyvolať domovskú stránku. Rovnako ako na smartfóne sa kedykoľvek možno jednoducho vrátiť na hlavnú stránku stlačením tlačidla Domov/HOME.

V hornej časti obrazovky sa nachádza trvalý pásik, ktorý zobrazuje informácie o vonkajšej teplote, klimatizácii, pozícii na stránkachs widgetmi, údaje o konektivite, upozornenia a čas.

Systém PEUGEOT i -Connect Advanced využíva výkonný a efektívnynavigačný systém TomTom®. Pre optimálnu čitateľnosť je možné mapu zobraziť na celej stredovej obrazovke. Systém sa aktualizuje ON AIR, teda priamo prenosom dát cez telekomunikačnú sieť.

Hlasové rozpoznávanie v prirodzenom jazyku sa aktivuje pokynom OK PEUGEOT. Ide o každodenný nástroj na zlepšenie bezpečnosti a použiteľnosti poskytovaním prístupu ku všetkým požiadavkám súvisiacim sfunkciami“ infotainmentu“.

Aby vozidlo používateľom pomohlo a odpovedalo na ich otázky, systém obsahuje aj palubnú dokumentáciu a návody.

 • Technológie a EMOTION: asistenčné systémy

Na palube nového modelu PEUGEOT 508 je jazda, manévre a cestovanie bezpečnejšie aplynulejšie.

Je to najmä vďaka rozsiahlej ponuke asistenčných systémov a výbavy najnovšej generácie, pričom využívajú informácie zhromaždené niekoľkými kamerami a početnými radarmi:

 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go a nastaviteľnou hodnotou vzdialenosti medzi vozidlami
 • Automatické núdzové brzdenie s varovaním pred kolíziou:

rozpozná chodcov a cyklistov,vo dne aj v noci, vrýchlostiachod 7 km/h do 140 km/h.

 • Active Lane Departure Warning saktívnym udržiavaním vjazdnom pruhu.
 • Driver Attention Alert, ktorý analýzou mikro-pohybov na volante deteguje zhoršenú bdelosť počas dlhej jazdy a pri rýchlostiach nad 65 km/h.
 • Rozšírené rozpoznávanie a zobrazenie dopravných značiek na digitálnejprístrojovej doske: značky stop, značky jednosmerky, značky zákazu predchádzania, značky ukončenia zákazu predbiehania, a to všetko okrem bežných značiek súvisiacich s rýchlosťou.
 • Systém Night Vision, ktorý vnoci, alebo za zníženej viditeľnosti rozpoznáva živé tvory (chodcov/zvieratá) pred vozidlom. Dosah systému zabezpečuje detekciu mimo dosahu diaľkových svetiel, pričom centrálny infračervený displej videnia v digitálnom prístrojovom paneli sanachádza priamo v zornom poli vodiča.
 • Monitorovanie mŕtveho uhla.
 • Pomocné parkovacie kamery s vysokým rozlíšením.
 • Nastavenie zrkadla pri zaradení spiatočky.
 • LED Matrix svetlomety pre maximálne využitie výkonu diaľkových svetiel bez oslňovania vozidiel idúcich vpredu, alebo približujúcich sa vozidiel.
 • Automatické prepínanie diaľkových svetiel.
 • Elektronicky ovládané tlmičes 3 jazdnými režimami (Normal, Sport a Comfort).

K dispozícii je aj ďalšia výbava, ktorá uľahčí používanie nového modelu PEUGEOT 508:

 • Hands-free vstup,
 • Bezdotykové otváranie batožinového priestoruselektrickým ovládaním veka,
 • Vyhrievané čelné sklo s rozmrazovaním,
 • Alarm proti krádeži s imobilizérom,
 • Elektrická parkovacia brzda,
 • Strešné okno s roletkou.
 • EMOTION na ceste: Radosť z jazdy

Viac ako kedykoľvek predtým je pôžitok z jazdy v DNA nového modelu PEUGEOT 508 spríkladnou stabilitou, špičkovým komfortom jazdy, vynikajúcim pôžitkom z jazdy a perfektnou ovládateľnosťou. Dôsledne využíva technológie a skúsenosti značky:

 • platforma, ktorá zaisťuje skvelé dynamické vlastnosti a zároveň prispieva k nižšej hmotnosti, čo prospieva spotrebe, pasívnej bezpečnosti a výkonu,
 • vystužená technika zvárania karosérie s použitím konštrukčného lepidla na zvýšenie tuhosti a zaručenie lepšej odolnosti,
 • pružne uložený predný rám na zaistenie optimálneho odpruženia,
 • viacprvková zadná náprava kombinovaná s variabilným aelektronickým ovládaným systémom odpruženia – s 3 režimami Normal, Comfort a Sport,
 • nastavenia odpruženia prispôsobené každému motoru, aby sa zabezpečila najlepšia úroveň vertikálneho pohodlia a pohltili sa akékoľvek nerovnosti na ceste,
 • elektrický posilňovač riadenia kalibrovaný na zabezpečenie hladkého/pevného pomeru pre všetky jazdné situácie a na zabezpečenie vynikajúcej ovládateľnosti,
 • polomer otáčania od obrubníka k obrubníku 10,8 m,
 • veľkosť pneumatík sa pohybuje od 17 do 20 palcov.

Pre verziu PEUGEOT SPORT ENGINEERED prispôsobili inžinieri divízie PEUGEOT SPORT podvozok špecifickým nastaveniam, aby sa dosiahla veľmi vysoká úroveň komfortu  a ovládateľnosti:

 • variabilné odpruženienastaviteľné do troch režimov (Comfort/Hybrid/Sport),
 • znížená svetlá výška, o 24 mm širší predný a o 12 mm širší zadný rozchod,
 • predné brzdové kotúče s priemerom 380 mm s pevnými štvorpiestikovými strmeňmi,
 • kolesá s priemerom 20 palcov s pneumatikami Michelin© Pilot Sport 4S.
 • EMOTION na palube: pohodlie a komfort

Nový model PEUGEOT 508 ponúka širokú škálu výbavy navrhnutej tak, aby pomohla naplno zažiť radosť z cestovania a mobility.

Predné sedadlá sú obzvlášť pohodlné azískali ocenenie AGR (Aktion für Gesunder Rücken), čo je značka nezávislého nemeckého združenia odborníkov na ergonómiu a zdravie chrbta. Štítok vyzdvihuje ergonómiu aj rozsah nastavenia predných sedadiel.

Sedadlá môžu byť vybavené aj elektrickým nastavovaním,s dvomi možnými nastaveniami pamäte pre vodiča, ako aj pneumatickou masážou s ôsmimi rôznymi programami (vrátane troch nových) a vyhrievaním sedadla.

NOVÉ MODELY PEUGEOT 508

Sedadlá boli navrhnuté tak, aby vyzdvihli kvalitu použitých materiálov. Môžu sa pochváliťdvomi novými čalúneniami ako štandardnou ponukou pre výbavu ALLURE a GT, poťahom TEP/Textil pre prvý stupeň výbavy a poťahom TEP/Alcantara® pre výbavu GT.Voliteľné sú dostupné aj dve čalúnenia kožou Nappa (Mistral alebo Red) s novým reliéfne spracovaným levom v predných opierkach hlavy.

Vstupni výbavy PEUGEOT SPORT ENGINEERED sa nachádza špecifické čalúnenie s pridaním charakteristickej kontrastnej nite vo farbe Kryptonit, ktorá zvýrazňuje aj palubnú dosku, lakťové opierky a penové opierky na stredovej konzole.

Medzi prednými sedadlami sa nachádzastredová konzola obohatenáošpeciálnu plochu určenú na bezdrôtové nabíjanie telefónu. Zvyšok konzoly zaberajú praktické odkladacie priestory a dva držiaky na poháre s veľkým priemerom. Pod lakťovou opierkou sa nachádzajú dva USB-C konektory (nabíjanie/dáta) a až 6,4 litra úložného priestoru.

Cestujúci na zadných sedadlách môžu využívaťdva nabíjacie konektory USB-A.

Nové modely PEUGEOT 508 majú sériovo dodávanéoperadlá zadných sedadieldelené vpomere 60 : 40 vybavené otvorom na lyže. Vmodeli 508 SW sa vbočnom obložení batožinového priestoru nachádzajú dvepáčky na jednoduché uvoľnenie a zloženieoboch častí operadla.

Objem batožinového priestoru predstavuje:

 • sedan od 487 do 1537 litrov.
 • SW od 530 do 1780 litrov.

Pre každodenné praktickévyužitie sa v batožinovom priestorenachádza 12V zásuvka, dve LED svetlá, sieťkaspružným pásikom na uchytenie batožiny, ako aj háčiky na tašky.

Veko batožinového priestoru dostalopre ľahký prístup splnými rukami elektronické ovládanie, pričom saotvára automaticky:

 • pohybom nohy pod zadným nárazníkom,
 • stlačením tlačidla na kľúči s diaľkovým ovládačom,
 • stlačením vonkajšieho ovládača dverí batožinového priestoru,
 • alebo stlačením tlačidla na prístrojovej doske.

Interiér nového modelu 508 poskytuje jemné svetlo a prispieva k príjemnej atmosfére,ktorú dotváramodré náladovéLED osvetlenie na palubnej doske, paneloch predných dverí ana stredovej konzole.

Klimatizácia prispieva k tepelnej pohode cestujúcich a na zabezpečenie zdravej atmosféry

v interiéri modelov PEUGEOT508 využíva systém AQS (Air Quality System), ktorý neustále monitoruje kvalitu vzduchu vstupujúceho do priestoru pre cestujúcich a dokáže automaticky aktivovať vnútornú cirkuláciu vzduchu.

Prémiový Hi-Fi systém FOCAL® v novom modeli PEUGEOT 508, vyvinutý vspolupráci

s francúzskou značkou FOCAL®, ktorá sa špecializuje na audio, predstavuje výsledok niekoľkých rokov spoločnej konštrukčnej práce a vývoja. Obsahuje 10 reproduktorov s exkluzívnymi patentovanými technológiami:

 • 4 TNF hliníkové výškové reproduktory s obrátenou kupolou,
 • 4 stredo-basové reproduktory s membránou Polyglass a TMD (Tuned Mass Damper) uloženímspriemerom 165 mm,
 • 1 polyglass stredový kanál,
 • 1 Subwoofer Power Flower™.

Sú pripojené k 12-pásmovému 690W zosilňovaču (technológia zosilňovačovtriedy D).

Tímy PEUGEOT a FOCAL® spolupracovali pri navrhovaní na mieru šitých umiestnení každého reproduktora s cieľom poskytnúť všetkým cestujúcim úplné ponorenie do hudby. Zvuková scéna na palube je stabilná a presná, hlasy sú jasné a detailné a basy sú hlboké a silné. Úplne nový režim počúvania Front-Optimized ponúka výnimočný zážitok cestujúcim na predných sedadlách.

NOVÉ MODELY PEUGEOT 508

4. EXCELLENCE: účinné motory

Vponuke sa nachádzajú dva plug-in hybridné motory s pohonom predných kolies:

 • NOVÝ PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8: pohon predných kolies s kombináciou motora PureTech s výkonom 110 kW (150 k) a elektrického motora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8.
 • PLUG-IN HYBRID 225 e-EAT8: pohon predných kolies s kombináciou motora PureTechsvýkonom 132 kW (180k)a elektrického motora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8.

 

Verziu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, vytvorenú oddelením PEUGEOT SPORT, poháňa plug-in hybridný motors pohonom všetkých kolies:

 •  PLUG-IN HYBRID4 360 e-EAT8: pohon všetkých kolies vpredu s kombináciou motora PureTech s výkonom 147 kW (200 k) a elektromotora s výkonom 81 kW (110 k) v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8, vzadu elektrický motor s výkonom 83 kW (113 k) a energetický manažment zpretekárskeho modelu PEUGEOT 9X8.

Li -ion batéria plug-in hybridov 180, 225 a 360 má kapacitu 12,4 kWh a výkon 102 kW.

K dispozícii sú dva typy palubných nabíjačiek: štandardná jednofázová nabíjačka s výkonom 3,7 kW a voliteľne jednofázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW (štandardná pre PEUGEOT SPORT ENGINEERED).

Odhadované časy nabíjania sú nasledovné:

 • Zo 7,4 kW Wall Boxu(32 A) a pomocou 7,4 kW jednofázovej palubnej nabíjačky je možné úplné nabitie dokončiť za 1 hodinua 40 minút.
 • Zozosilnenej zásuvky (14A) a s 3,7kW jednofázovou palubnou nabíjačkou je možné úplné nabitie dokončiť za 3h a 25 minút.
 • Z bežnej zásuvky (8A) a s jednofázovou palubnou nabíjačkou (3,7kW) trvá plné nabitie približne 7hodín.

1 spaľovací  motor pre Slovensko:

 • BlueHdi 130 EAT8: 4-valcový dieselový motor s objemom 1,5 litra a výkonom 96 kW (130 k) je kombinovaný s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 a systémom Stop & Start.

Treba poznamenať, že motory určené pre Európuspĺňajúnajnovšie predpisy o kontrole znečisťovania životného prostredia EURO 6E a všetky sú vybavené 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá je zárukou pokoja anízkej spotreby.

 • EXCELLENCE a každodenné potešenie: služby

S cieľom podporiť svojich zákazníkov pri energetickom prechode ponúka značka PEUGEOT celý rad služieb založených na niekoľkých pilieroch:

PEUGEOT Easy-Chargeposkytuje prístup k rôznym riešeniam nabíjania pre elektrifikované vozidlá:

 • Rad riešení nabíjania v domácnosti alebo na pracovisku prostredníctvom širokej škály zariadení (zosilnená zásuvka, Wallbox, Smart Wallbox), vspolupráci spartnermi sú to následne služby ako diagnostika na posúdenie požadovanej elektrickej inštalácie

a najlepšie riešenie nabíjania, ako aj konečná inštalácia.

 • Ponuka verejných nabíjacích bodov cez Free2Move eSolutions, ktorá umožňuje prístup k sieti viac ako 350 000 nabíjacích miest v celej Európe: výber nabíjacích bodov podľa vzdialenosti, rýchlosti a ceny nabíjania.

PEUGEOT Easy-care je navrhnutý tak, aby zákazníkov sprevádzal počas nákupného zážitku

a pomohol im užívať si auto s úplným pokojom:

 • nové simulátory a digitálne spôsoby, ktoré pomôžu dozvedieť sa viac o tajomstvách elektrickej mobility na webových stránkach značky PEUGEOT,
 • prispôsobené servisné zmluvy a cestnéasistenčné služby, ktoré môžu byť zahrnuté do jedného balíka financovania, aby si zákazník mohol užívať svoje vozidlo s úplným pokojom,
 • certifikát kapacity batérie po servise, ktorý uľahčí ďalší predaj elektrického vozidla zaručením úrovne kapacity jeho batérie.
 • Automobilka poskytuje záruku na batériu 8 rokov, alebo 160 000 km.

A v neposlednom rade ide oovládanie vozidla pomocou aplikácie MyPeugeot® pre mobilné telefóny:

 • Spustite alebo naplánujte vyhriatie či vychladenie vozidla. Táto funkcia poskytuje nielen väčší komfort, ale po pripojení vozidla do elektrickej siete umožňuje optimalizovať dojazd (rýchlejšie dosahovanie nastavenej hodnoty teploty počas štartovacích fáz) optimálnym predvídaním nastavenia teploty pri využívaní batérie.
 • Skontrolujte, naplánujte, spustite alebo odložte nabíjanie batériena diaľku. Okrem značnej úspory času je to aj spôsob, ako nemíňať a nespotrebovať viac, ako je potrebné. Pokyny odoslané do vozidla sa uskutočnia v reálnom čase.
 • Používajte virtuálnu knižku údržby, ktorá umožní uchovávať všetky faktúry

a zapamätať si zoznam služieb vykonanýchna vozidle v rámci sietí v elektronickom súbore. Okrem toho, že je to šetrné k životnému prostrediu, je to veľmi užitočné, keď chcete predať svoje vozidlo a zvýšiť jeho cenu. Poskytuje istotu budúcemu kupujúcemu a zabezpečuje rýchly ďalší predaj.

 • Odosielanie plánovaných trás do palubného navigačného systému zmobilného telefónu je jedným zo spôsobov, ako ušetriť čas pri štartovaní vozidla. Rovnako ako rýchle nájdenie parkovacieho miesta na verejných komunikáciách po skončení cesty. Navigačný systém je vopred naprogramovaný na pochopenie a vykonávanie hovorených pokynov.

Nové modely PEUGEOT 508 prídu na trh koncom júla 2023. Produkcia je vo Francúzsku,  vyrába sa v závode v Mulhouse.

Ocenenia

FINAL-CD získalo prestížny certifikát AAA Highest Creditworthiness, tento certifikát je jedným z najdôležitejších Európskych štandardov definujúcich kvalitu obchodnej činnosti. Je medzinárodne uznávanou známkou obchodnej kvality a vyhodnocuje sa na základe rovnakej analytickej metodiky pre všetky európske trhy. Spoločnosť FINAL-CD získala aj prestížny titul Superbrands, už tretí rok po sebe. Medzi Superbrands spoločnosti sme sa zaradili v rokoch 2021, 2022 a aj 2023. Je najuznávanejšou globálnou autoritou v oblasti hodnotenia a oceňovania obchodných značiek a znakom špeciálneho postavenia a uznania vynikajúcej pozície značky na lokálnom trhu. Na základe jednotných kritérií a metód každoročne oceňuje najlepšie z najlepších značiek v takmer 90 krajinách na piatich kontinentoch FINAL-CD ako jediný koncesionár značky PEUGEOT v celej Európe získal už 5x prestížne ocenenie Peugeot Servise Quality Awards. Ako koncesionár značky OPEL sme obdržali diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v Českej a Slovenskej republike, taktiež za najvyšší nárast objednávok, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov. Ďalej nás ocenili za najvyšší predaj v Slovenskej republike a v neposlednom rade je FINAL-CD ohodnotené 2x ako Dealer roku v oblasti služieb zákazníkom.

Peugeot
PEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSParížPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSParížPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSBerlínPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSBarcelonaPEUGEOT SERVICE QUALITY AWARDSSlovensko
Opel
Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017
FINAL-CD
Superbrands Slovakia 2023Superbrands
2023
Superbrands Slovakia 2022Superbrands
2022
Superbrands Slovakia 2021Superbrands
2021

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl