Opel Astra novej generácie

Zoznámte sa s odvážnou novou generáciou

Je tu odvážny a čistý Opel Astra novej generácie. Vďaka precíznej technike, navrhnutej a vyrobenej v Nemecku, získate v každom ohľade len to najlepšie. Nemusíte robiť žiadne kompromisy, aby ste si mohli každý deň užívať vzrušujúcu jazdu, štýlový vzhľad, nízke prevádzkové náklady aj inovatívne technológie. Dynamická ponuka zážihových a úsporných vznetových motorov s preplňovaním a nízkym trením prináša v kombinácii s dokonale prepracovanými prevodovkami s hladným radením prekvapivo citlivý charakter jazdy. Pripravte sa na to, že s novou generáciou modelu Astra zájdete ešte ďalej.

Dizajn

Pohľad do budúcnosti

Pohľad do budúcnosti

Nový Opel Astra si v žiadnom prípade nepomýlite s iným vozidlom. Každá jeho línia a krivka jasne vypovedá o tom, že takto vyzerá budúcnosť jazdy. Každý jedinečný aspekt a neočakávaný prvok umožňuje novému modelu Astra odlíšiť sa od ostatných, počnúc odvážnymi kontúrami charakteristickej masky Vizor®, ktorá dominuje prednej časti vozidla, až po rovné, napnuté plochy, ktoré mu dodávajú sebavedomý športový postoj.

Výnimočný interiér

Výnimočný interiér

Zažite nový svet dizajnu a inovácií v interiéri budúcej generácie. Vnútri nového modelu Astra objavíte nový a vylepšený digitálne minimalistický Pure Panel® od spoločnosti Opel, ktorý sprehľadňuje informácie pre vodiča ako nikdy predtým. Uvoľnite sa v ergonomických aktívnych predných sedadlách čalúnených luxusným materiálom Alcantara alebo kožou Nappa, ktoré disponujú aj funkciou odvetrávania a masáže. Obklopte sa priestorom, technológiami a čistým nezahlteným komfortom vďaka najmodernejším možnostiam pripojenia.

Štýl nadovšetko

Štýl nadovšetko

Teraz máte príležitosť vymaniť sa zo všednosti, pretože ešte nikdy nebolo také jednoduché vyniknúť. Posuňte svoj osobný štýl na ďalšiu úroveň pomocou odvážnych vizuálnych vylepšení modelu Astra, napríklad elegantnej čiernej strechy.

Spojte sa s najlepšími

Spojte sa s najlepšími

Už vás nebaví plávať z davom? Začína vám prekážať jednotvárnosť? Oslávte svoju individualitu extra dávkou vizuálnej dynamiky, ktorú novému modelu Astra dodávajú špeciálne disky kolies z ľahkých zliatin. Vďaka širokej ponuke športových diskov s odvážnym a čistým dizajnom vyzerá nová Astra rovnako úžasne, ako jazdí.

Skvelý z každého uhla

Skvelý z každého uhla

Ten najčistejší dizajn sa vyznačuje dokonalými líniami a vyhotovením. A preto je všetko na novom modeli Opel Astra dokonale vyvážené a plní svoj účel do posledného detailu. Úžasne precízne nemecké proporcie sa riadia princípom jednotnosti, kde dokonca aj energeticky úsporné zadné LED svetlá dokonale ladia s vizuálnou osou vozidla.

Zoči-voči budúcnosti

Zoči-voči budúcnosti

Stojíte zoči-voči najvýraznejšiemu hatchbacku v okolí. Tam, kde majú ostatné vozidlá obyčajnú mriežku chladiča, má Opel Astra svoju charakteristickú masku Vizor®. Tento pôsobivý panel predstavuje čistý nemecký dizajn, kde sa forma podriaďuje funkcii a elegantne spája jednotlivé prvky prednej časti vozidla, senzory a funkcie do súvislého celku.

Bezpečnosť a inovácie

Pixelové svetlá intellilux®

Pixelové svetlá intellilux®

Opel Astra používa najnovšie pixelové svetlá IntelliLux®. Tento nový, vylepšený systém predstavuje obrovský posun v technológii svetlometov, ktorý dokonca prevyšuje aj predošlé generácie svetiel IntelliLux. Zvýšením počtu samostatne ovládateľných LED prvkov na 168 sa výrazne zlepšila viditeľnosť. Vďaka tomuto riešeniu sú neustále k dispozícii neoslňujúce diaľkové svetlá, ktoré sa automaticky prispôsobujú tak, aby neoslepovali vodičov protiidúcim vozidiel.

Intelli-hud

Intelli-HUD

Naozaj futuristicky pôsobí v modeli Astra projekčný displej Intelli-HUD, ktorý šikovne premieta dôležité informácie priamo na čelné sklo do zorného poľa vodiča. Táto najnovšia generácia technológie HUD od spoločnosti Opel prináša širšiu oblasť projekcie a vyššie rozlíšenie, pričom môžete nastaviť, aby sa zobrazovali rôzne stránky prepojené s prístrojovým panelom, ako napríklad automaticky otvárané upozornenia, prichádzajúce hovory či informácie o médiách.

Intelli-drive 1.0

Intelli-Drive 1.0

Tento systém spája schopnosti troch najvyspelejších technológií modelu Astra a poskytuje tak neporovnateľné ovládanie a kontrolu nad vozidlom počas jazdy. Súčasťou systému Intelli-Drive 1.0 je asistent na reguláciu polohy v jazdnom pruhu (LPA), ktorý dokáže jemne skorigovať riadenie a stabilnejšie udržiava model Astra medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu. Zahŕňa tiež asistenta zmeny jazdného pruhu, ktorý upozorňuje na rýchlo sa približujúce vozidlá, resp. vozidlá v mŕtvom uhle, a tiež systém upozornenia na premávku za vozidlom, ktorý počas cúvania upozorňuje na približujúce sa objekty vrátane cyklistov či chodcov, a to už od vzdialenosti 40 metrov.

Intelli-vision

Intelli-Vision

Systém Intelli-Vision v využíva štyri kamery umiestnené po obvode modelu Astra a aktivuje sa automaticky po zaradení spätného chodu (alebo na požiadanie). V reálnom čase zobrazuje obraz vo vysokom rozlíšení, ktorý je tou najlepšou pomôckou pri kontrole okolia vozidla. Prepínaním medzi jednotlivými kamerami získate jasný prehľad o vozidlách, ktoré sa k vám približujú zboku. Navyše s jeho pomocou hravo zaparkujete aj na tie najtesnejšie miesta.

Intelli-drive 2.0

Intelli-Drive 2.0

V rámci systému Intelli-Drive 2.0 navzájom spolupracujú tie najvyspelejšie a najintuitívnejšie asistenčné technológie od spoločnosti Opel, vďaka čomu prináša nová Astra najvyššiu možnú bezpečnosť a uvoľnenie počas jazdy. Súčasťou systému sú viaceré prvky, ako napríklad funkcia prispôsobenia rýchlosti v zákrutách (CSA), ktorá počíta a upravuje zrýchlenie modelu Astra pri rýchlom prejazde zákrut, čím zaručuje maximálny komfort a kontrolu nad vozidlom. Ďalšou je pokročilá funkcia inteligentného prispôsobenia rýchlosti (A-ISA), ktorá sleduje dopravné značky a na základe nich spomaľuje alebo zrýchľuje vozidlo. Navyše dokáže zohľadniť aj poveternostné podmienky. Okrem toho je súčasťou systému Intelli-Drive 2.0 aj funkcia poloautomatickej zmeny jazdného pruhu (SALC), ktorá dokáže rozpoznať preraďovanie do vedľajšieho pruhu a môže tento manéver vykonať namiesto vás.

Bezkľúčový systém odomykania a štartovania

Bezkľúčový systém odomykania a štartovania

Bezkľúčový systém odomykania a štartovania v novom modeli Astra sa spolu s inteligentnými kapacitnými kľučkami dverí stará o tom, aby vás pred ďalšou jazdou už nič nezdržiavalo. Stačí nastúpiť, stlačiť štartovacie tlačidlo a môžete vyraziť.

Prvotriedny komfort

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne sedadlá v novom modeli Opel Astra nesú pečať kvality nemeckej organizácie AGR (Kampaň za zdravý chrbát). Tieto sedadlá so širokými možnosťami nastavenia vrátane nastaviteľných opierok hlavy, elektronicky ovládanej bedrovej opierky či vysúvateľnej opory stehien sú nielen mimoriadne pohodlné, ale zároveň podporujú aj zdravé držanie tela, čím zaručujú dlhodobú pohodu vodiča a cestujúcich.

Vyhrievané prvky

Vyhrievané prvky

S vyhrievaným čelným sklom ThermaTec® sa môžete tešiť na rýchle a efektívne odmrazovanie a odhmlievanie. Počas chladných rán vás zasa prijemne zohreje funkcia vyhrievania na predných a dokonca krajných zadných sedadlách, ako aj na volante.

Panoramatické strešné okno

Panoramatické strešné okno

Panoramatické strešné okno vpúšťa do priestranného interiéru modelu Opel Astra záplavu svetla. Dá sa otvoriť čiastočne do polohy vetrania alebo úplne, aby si vodič a ostatní cestujúci mohli dopriať zážitok z jazdy v dokonale presvetlenom a vzdušnom prostredí.

Intelli-air

Intelli-Air

Intelli-Air je nový vysokoúčinný vzduchový filter, ktorý neustále poskytuje informácie o kvalite ovzdušia a pomáha v kabíne udržiavať svieži a čistý vzduch.

Konektivita

Multimédiá

Multimédiá

Vychutnajte si aj na cestách svoje najodvážnejšie rytmy či relax v jeho najčistejšej podobe. Nový plne digitálny kokpit Pure Panel® zahŕňa 10-palcový blok prístrojov a 10-palcovú centrálnu dotykovú obrazovku, ktorá podporuje bezdrôtovú integráciu smartfónu prostredníctvom služieb Apple CarPlay™ a Android Auto™. Nové intuitívne rozhranie na spôsob smartfónu si môžete kompletne prispôsobiť pomocou správy jednotlivých profilov vrátane rozpoznávania vodiča. Viac vnútorného pokoja zas prinášajú služby tiesňového volania a volania v prípade poruchy OpelConnect, ako aj automatické aktualizácie na diaľku. Súčasťou multimediálneho systému je rádioprijímač AM/FM/DAB+, funkcia streamovania zvuku cez Bluetooth® a dva porty USB-C, s ktorými si užijete podmanivú hudbu všade, kam sa vyberiete.

Navigácia

Navigácia

Najmodernejší navigačný systém od spoločnosti Opel prináša online dopravné správy, informácie o parkovaní, vyhľadávanie zaujímavých miest a aktuálne predpovede počasia, pričom navigačné pokyny sa zobrazujú na projekčnom displeji Intelli-HUD, bloku prístrojov alebo centrálnej dotykovej obrazovke, podľa toho akú kombináciu preferujete. Po vyslovení aktivačnej frázy „Hey Opel!“ bude tento inteligentný systém dokonca plniť vaše hlasové príkazy. Vďaka pripojeným navigačným službám vrátane aktualizácie máp na diaľku budete jazdiť s rozumom. Okrem toho si môžete cestovanie ďalej vylepšiť voľbou Hi-Fi systému s 8 reproduktormi. Ďalším užitočným riešením je možnosť odoslania cieľa do vozidla za pomoci smartfónu a aplikácie myOpel alebo funkcia navádzania na posledný kilometer, ktorá vás od zaparkovaného vozidla dovedie do konečného cieľa cesty.

Bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie

Kabína nového modelu Opel Astra sa v rámci digitálnej detoxikácie zbavila všetkého prebytočného a predstavila inovatívne prvky, vďaka ktorým si zachováva čistotu a striedmosť bez zhluku káblov. Svoje kompatibilné zariadenia môžete nabíjať pomocou integrovanej bezdrôtovej nabíjačky. Zabudovaná ochranná funkcia detekcie rýchleho pohybu zabraňuje pri jazde po hrboľatých cestách poškodeniu batérie zariadenia v dôsledku preťaženia. Dostupnosť závisí od ponuky. Iba pre zariadenia kompatibilné s protokolom PMA alebo QI. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na predajcu Opel.

Služby Opelconnect

Služby OpelConnect

Systémy na báze inteligentnej technológie a súvisiace služby, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a moderné inovácie, aby ste boli v bezpečí a zároveň si užili vzrušujúcu a hospodárnu jazdu.

  • Vnútorný pokoj: tiesňové volanie a volanie v prípade poruchy a tiež zobrazovanie stavu vozidla a ďalších informácií o prejdenej vzdialenosti, stave paliva alebo upozornení na potrebu údržby, aby ste z jazdy mali zakaždým dobrý pocit.
  • Praktické funkcie: služby elektronického diaľkového ovládania na kontrolu stavu akumulátora, riadenie nabíjania a nastavenie klimatizácie prostredníctvom aplikácie myOpel.
  • Inteligentná jazda: vďaka balíku Connected Navigation Pack Plus a službám správy cesty a jazdy môžete cestovať úplne uvoľnene.

Jazdná dynamika

Motory ďalšej generácie

Motory ďalšej generácie

Táto ďalšia generácia modelu Opel Astra je postavená na úplne novej platforme, ktorá bola precízne zhotovená s ohľadom na obratnosť, jazdné vlastnosti a komfort. Vyberte si, ktorú zo širokej ponuky technologicky vylepšených preplňovaných pohonných sústav chcete mať pod kapotou. Všetky sa môžu pochváliť hladkým chodom a spoľahlivosťou, pričom ponúkajú mimoriadne konkurencieschopnú úroveň prevádzkových nákladov a nízku hladinu emisií CO₂. K dispozícii je napríklad citlivý 1,2-lit. zážihový či mimoriadne úsporný 1,5-lit. vznetový motor, oba s výkonom do 130 koní a systémom Stop/štart.

Prevodovky

Prevodovky

Zoznámte sa s dynamickými, no pritom úspornými prevodovkami modelu Astra. Vznetové aj zážihové motory ponúkajú na výber buď precíznu 6-stupňovú manuálnu prevodovku, alebo dokonale prepracovanú 8-stupňovú automatickú prevodovku s výnimočne hladkým radením.

Jazdné režimy

Jazdné režimy

V novom modeli Opel Astra máte na dosah ruky citlivý výkon spolu s možnosťou zvoliť si ten najvhodnejší jazdný režim pre aktuálnu jazdu, podmienky cestnej premávky aj momentálnu náladu. V režime NORMAL zakaždým získate ideálne vyvážený pomer dojazdu a výkonu, v režime ECO zasa optimálnu úroveň hospodárnosti. A vždy, keď si budete chcieť vychutnať dokonalú zábavu, stačí zapnúť režim SPORT, s ktorým bude každá jazda vzrušujúcim zážitkom.

Splníme vaše individuálne potreby s príslušenstvom Opel+.

S originálnym príslušenstvom Opel+ môžete vyjadriť svoju osobnosť a vyťažiť zo svojho nového vozidla Astra maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.*

*Obrázok sa môže líšiť od predávaného produktu.

				Nosič na bicykle
Nosič na bicykle
Strešný box
Strešný box
Ťažné zariadenie
Ťažné zariadenie
Podložka do batožinového priestoru
Podložka do batožinového priestoru

Vozidlá Opel Astra NEW ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016,najvyšší nárast objednávok za rok 2016, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016, najväčší predaj v SR za rok 2017 a ocenenie Dealer roku 2015 a 2018 v oblasti služieb zákazníkom.

Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl