Nový Opel Grandland - začína sa nové dobrodružstvo

Toto je SUV novej generácie. Toto je nový odvážny a čistý Opel Grandland, ktorý prináša pôsobivý dizajn, kultovú masku Vizor®, detoxikovaný interiér s plne digitálnym displejom Pure Panel®, citlivé moderné zážihové a hospodárne vznetové motory či dômyselné inovatívne funkcie ako nočné videnie a pixelové svetlomety IntelliLux LED®.

new-grandland

Hlavné prvky

Svieži dizajn

SUV, ktoré urobí dojem všade, kam vás život zaveje. Nový Opel Grandland prináša kultovú masku Opel Vizor a nový odvážny a čistý dizajnový jazyk. Spája sa v ňom pozoruhodný dizajn, inovatívne technológie a silný, no pritom kultivovaný výkon. Zoznámte sa s SUV, v ktorom je každá jazda vskutku výnimočná.

Skrátka neporovnateľné

Špičkové asistenčné systémy aktívneho pohonu v novom modeli Opel Grandland, ako je nočné videnie alebo pixelové svetlomety IntelliLux LED® s automatickým nastavením, vám poskytujú bezkonkurenčný pocit kontroly na ceste. Výkonné a účinné motory s nízkym trením v zážihovom i vznetovom variante zabezpečujú mimoriadne hladký chod v spojení s citlivým športovým ovládaním a dynamickou osemstupňovou automatickou prevodovkou, čo je zárukou povznášajúcej jazdy. Či už pri jazde potrebujete výkon, úspornosť alebo kultivovanosť, Opel Grandland je pripravený splniť vaše očakávania.

Inovatívny a príťažlivý

Nový Grandland je vybavený naším plne digitálnym kokpitom Pure Panel, ktorý nielenže funguje ako srdce a operačný systém vozidla, ale zároveň eliminuje zbytočné prvky, ktoré rozptyľujú pozornosť vodiča, a namiesto nich kladie na prvé miesto vaše bezprostredné potreby. Vďaka týmto prednostiam, ako aj úplne novému dizajnu interiéru a ergonomickým aktívnym predným sedadlám s luxusným čalúnením Alcantara, sa modelu Grandland nevyrovná žiadne SUV v okolí. Keď sedíte v modeli Opel Grandland, dôležitá je cesta, nie cieľ.

Dizajn

Ambiciózny a odvážny

Ambiciózny a odvážny

Filozofia odvážneho a čistého dizajnu spoločnosti Opel premenila nový Opel Grandland na SUV, aké nemá obdoby. Pôsobivá športová estetika v kombinácii s precíznymi nemeckými líniami dodáva vozidlu jedinečný dominantný charakter na ceste a prekonáva všetky očakávania.

Dôraz tam, kde má byť

Dôraz tam, kde má byť

Vo vnútri nového modelu Opel Grandland nájdete ohromujúci displej Pure Panel. Toto radikálne digitálne stvárnenie nového zážitku z jazdy očisťuje a zjednodušuje informačný pretlak, ktorý je bežný vo väčšine vozidiel SUV. Opel Grandland namiesto toho krásne sprehľadňuje všetky údaje a poskytuje ich vodičovi v „digitálne detoxikovanej“ forme, kde sú eliminované všetky nepotrebné prvky, šumy a zdroje rozptýlenia.

Od hlavy po päty

Od hlavy po päty

Keď hovoríme, že toto je celkom nová generácia SUV, znamená to oveľa viac než len vizuálnu premenu. Nový Grandland sme pretvorili úplne od základu. Každý jeden aspekt a prvok sme precízne vypracovali do najmenších detailov. Vidno to na pôsobivom vonkajšom obložení, doplnkových farbách karosérie a športovom charaktere diskov kolies z ľahkých zliatin, v ponuke vo veľkostiach 17”, 18” a 19”.

Nech sa za vami všetci otáčajú

Nech sa za vami všetci otáčajú

Vyjadrite svoj jedinečný štýl. Preskúmajte dvojfarebné kombinácie strechy a karosérie nového modelu Grandland, za ktorými sa budú zaručene všetci otáčať, len čo sa objavíte.

Viac ako len názov

Viac ako len názov

Vynovený znak Grandland je jasným dôkazom čistého a odvážneho dizajnu, ktorý sa predstavuje priamo vo vlajkovom SUV značky Opel. Je to viac ako len názov; je to náznak neuveriteľnej technológie pohonu, ktorá čaká pod kapotou, a indícia výkonu pripraveného rozpútať svoju silu. Je to jednoznačné znamenie, že prišla úplne nová generácia SUV.

Tvár budúcnosti

Tvár budúcnosti

Nový Opel Grandland sa vyníma medzi ostatnými z každého uhla pohľadu a má odvážne dizajnové riešenia, progresívne prvky a inovatívne technológie, aby to zvládol s úplnou istotou. Od okraja hladko zaoblenej kultovej masky Opel Vizor až po končeky tvarovaných zadných svetiel LED – na modeli Grandland je stále čo objavovať.

Bezpečnosť a inovácie

Pixelové svetlomety IntelliLux LED<sup>®</sup>

Pixelové svetlomety IntelliLux LED®

Predstavujeme revolučné pixelové svetlomety IntelliLux LED®1 – ďalší krok v technológii svetlometov. Tento systém je najlepší vo svojej triede a zlepšuje viditeľnosť pri jazde v noci pomocou permanentných diaľkových svetiel bez oslnenia, vďaka ktorým nedochádza k oslneniu vodičov v protiidúcich vozidlách. Každý svetlomet sa skladá z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravným podmienkam automatickým vypínaním jednotlivých svetelných jednotiek.

Nočné videnie

Nočné videnie

Úžasný systém nočného videnia1 od spoločnosti Opel vás vyvedie z temnoty. Infračervená kamera na prednej časti „vníma“ ľudí a zvieratá už vo vzdialenosti 100 m pred vozidlom na základe rozdielu ich teploty voči teplote okolia, ako aj smer, ktorým sa pohybujú. Príslušné informácie sa následne zobrazia na informačnom displeji na bloku prístrojov. Ešte viac bezpečnosti prináša systém nočného videnia vďaka spolupráci so systémom automatického núdzového brzdenia, čo vozidlu v prípade hroziacej zrážky umožňuje samostatne zastaviť.

Automatické núdzové brzdenie

Automatické núdzové brzdenie

Systém1 akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste pred ním. Ak sa do jeho bezprostrednej blízkosti dostane chodec alebo iné vozidlo, spomalí alebo vozidlo úplne zastaví.

Pokročilý parkovací asistent

Pokročilý parkovací asistent

Opel Grandland za vás nájde parkovacie miesto a navedie vás doň. Vám stačí len zrýchľovať a brzdiť. To je ale šikovné!

Predná a zadná parkovacia kamera

Predná a zadná parkovacia kamera

Vďaka dokonale jasnému výhľadu dokážete s istotou manévrovať aj v tých najtesnejších priestoroch. Pokročilá kamera s rozsahom 360°1 v modeli Opel Grandland rozpoznáva objekty, ktoré vám stoja v ceste, pričom ich pre vaše pohodlie jasne zobrazuje na obrazovke. Parkovanie a cúvanie je tak úplná hračka.

Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu

Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu

Užite si vyššiu úroveň bezpečnosti a pozornosti počas jazdy. Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA) aktívne reaguje na nebezpečenstvo jemným zatočením vozidla späť medzi čiary. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDP) zasa varuje pred neúmyselným vybočením z vyznačeného pruhu.

Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici

Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici

Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici predstavuje inovatívnu synergiu systémov modelu Grandland, ktorá zahŕňa pokročilý tempomat, funkciu automatického zastavovania a rozbiehania a asistenta udržiavania vozidla v jazdnom pruhu. Pracuje ako poloautomatický systém, ktorý vám pomôže napojiť sa na diaľnicu, sledovať konkrétny jazdný pruh alebo vozidlo pred sebou. Aktivuje sa stlačením tlačidla. Kontrolu do vlastných rúk môžete od systému prevziať kedykoľvek jednoduchým pohybom volantu.

Prvotriedny komfort

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne predné sedadlá modelu Opel Grandland s certifikáciou nemeckého združenia AGR (Kampaň za zdravý chrbát) ponúkajú vynikajúce sedenie na dlhé cesty.

 • Uvoľnená poloha pri sedení
 • Nastaviteľné v 16 smeroch
 • Luxusné kožené čalúnenie
 • Vyhrievané a vetrané prvky
Vyhrievané prvky

Vyhrievané prvky

Porazte zimu pomocou týchto vyhrievaných prvkov:

 • Vyhrievané predné a zadné sedadlá. Doprajte sebe i svojim cestujúcim teplé sedadlo.
 • Vyhrievaný volant1. Stačí stlačiť tlačidlo a volant vám zohreje ruky.
 • Vyhrievané čelné sklo Thermatec™. Sledujte, ako rýchlo topí ľad.
 • Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá1. Už žiadne škrabanie ľadu. Za okamih máte jasný výhľad.
Bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru

Bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru

Máte plné ruky? Výklopné dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním aktivované mávnutím nohy sa otvárajú rýchlo a ľahko, stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom alebo stlačiť tlačidlo.

Konektivita

Informačno-zábavný systém

Informačno-zábavný systém

Nový Grandland je vybavený naším najnovším plne digitálnym systémom Pure Panel. Obsahuje plne integrovanú 10-palcovú farebnú dotykovú obrazovku informačno-zábavného systému, takže zostať v kontakte a zabávať sa je jednoduchosť sama. Svoj smartfón si pripojíte jednoducho pomocou systému Apple CarPlay™ alebo Android Auto™

 • Prehrávanie hudby
 • Funkcia prijímania a čítania e-mailov
 • Prístup k fotografiám cez USB
 • Streamovanie hudby a telefonovanie bez použitia rúk cez rozhranie Bluetooth®
Navigácia

Navigácia

Navštívte miesta, kam by ste sa obvykle nevybrali. Európsky kontinent máte na dosah ruky vďaka integrovanej 3D mape prostredníctvom systému Multimedia Navi Pro s dotykovou obrazovkou 10” vrátane služieb navigácie Live.

 • Dynamická 3D navigácia s online dopravnou službou cez OPELCONNECT
 • Európska integrovaná databáza máp
 • Zaujímavé miesta na trase
 • Hlasové a štruktúrované zadávanie cieľa cesty
Bezdrôtové nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie

Vďaka systému indukčného bezdrôtového nabíjania v modeli Grandland nepotrebujete už žiadne káble.

 • Bezdrôtová nabíjacia stanica pomôže s chronicky nedobitými telefónmi
 • Určené na použitie na vybraných smartfónoch

Poznámka: Na nabíjanie niektorých smartfónov môže byť potrebná integrovaná cievka alebo plášť.

Služby Opel Connect

Služby Opel Connect

Systémy na báze inteligentnej technológie a súvisiace služby, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a moderné inovácie, aby ste boli v bezpečí a zároveň si užili vzrušujúcu a hospodárnu jazdu.

Vnútorný pokoj: tiesňové volanie a volanie v prípade poruchy a tiež zobrazovanie stavu vozidla a ďalších informácií o prejdenej vzdialenosti, stave paliva alebo upozornení na potrebu údržby, aby ste z jazdy mali zakaždým dobrý pocit.

Praktické funkcie: služby elektronického diaľkového ovládania na kontrolu stavu akumulátora, riadenie nabíjania a nastavenie klimatizácie prostredníctvom aplikácie myOpel.

Inteligentná jazda: vďaka navigácii Live Navigation/Live Navigation Plus a službám správy cesty a jazdy môžete cestovať úplne uvoľnene.

Jazdná dynamika

Motory

Motory

Vyskúšajte robustný výkon modelu Opel Grandland a pocit kontroly nad vozidlom od chvíle, ako spustíte motor. Technologicky zdokonalené hnacie sústavy sú v ponuke s možnosťou výberu motora – citlivého zážihového agregátu s objemom 1,2 l s priamym vstrekovaním paliva alebo výkonného 1,5-litrového preplňovaného vznetového motora, oba s výkonom 96 kW/130 k.

Účinnosť

Účinnosť

Športová ponuka vysoko účinných preplňovaných motorov s nízkym trením pre model Opel Grandland vám dáva možnosť výberu manuálnej alebo osemstupňovej automatickej prevodovky s mimoriadne plynulým preraďovaním, a to všetko s pokročilými hnacími jednotkami s technológiou automatického spúšťania a vypínania motora (Start/Stop), ktorá šetrí pohonné hmoty. Všetky vznetové motory disponujú technológiou regulácie emisií novej generácie.

IntelliGrip

IntelliGrip

Sila bez kontroly je nanič. Systém IntelliGrip dodáva výkon dynamického pohonu modelu Opel Grandland presne tam, kde je potrebný, aby sa zvýšila priľnavosť v náročných podmienkach a nedochádzalo k prekĺzavaniu kolies. Tento inteligentný systém umožňuje optimálnu trakciu a stabilitu na všetkých druhoch povrchu, automaticky upravuje rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi jednotlivé kolesá a mení nastavenia elektronického stabilizačného programu (ESP). Vodiči si môžu vopred nastaviť systém IntelliGrip na použitie na snehu, blate alebo piesku pomocou jednoduchého otočného ovládača na stredovej konzole – alebo ho ponechať v režime bežnej jazdy „Normal“ a nechať systém IntelliGrip, aby monitoroval situáciu sám, kým vy si budete vychutnávať bezpečnejšiu a príjemnejšiu jazdu mestom i po diaľnici.

Opel Flexcare - ochrana vášho vozidla prispôsobená vašim potrebám

FlexCare je praktický program typu všetko v jednom pre pokoj vašej mysle. Ponúkame individuálne balíky, ktoré obsahujú asistenčnú havarijnú službu, predĺženú záruku a servisné pokrytie. Zaregistrujte sa hneď teraz a nemusíte sa obávať neočakávaných nákladov v budúcnosti.

Opel Flexcare

Vychutnajte si jazdu s pokojnou mysľou

Pozrite si naše balíky FlexCare a flexibilne si vyberte úroveň pokrytia! Vaše výhody:

 • Pokojná myseľ
 • Originálna kvalita a servis značky Opel
 • Maximálna bezpečnosť a ochrana
 • Žiadne neočakávané servisné náklady
 • Cenové výhody
 • Vyššia odpredajná hodnota vášho vozidla
Predĺžená záruka FlexCare

Predĺžená záruka FlexCare

Predĺžená ochrana vášho vozidla obsahuje tieto služby:

 • Asistenčná havarijná služba Opel
 • Predĺžená záruka Opel

Dĺžku trvania a počet najazdených kilometrov si môžete nastaviť flexibilne podľa toho, ako vám to najlepšie vyhovuje.

Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

Vozidlá Opel Grandland ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016,najvyšší nárast objednávok za rok 2016, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016, najväčší predaj v SR za rok 2017 a ocenenie Dealer roku 2015 a 2018 v oblasti služieb zákazníkom.

Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl