Movano-e

Movano-e

Nové Movano-e završuje obnovu a elektrifikáciu kompletného radu ľahkých úžitkových vozidiel značky Opel sprístupnením čisto elektrického pohonu. Nové Movano-e je dokonalý nemecký nástroj pre každú prepravnú úlohu, s legendárnou úložnou kapacitou typickou pre vozidlá Opel a pokročilými asistenčnými systémami vodiča, ktoré ponúka maximálnu produktivitu a nižšie prevádzkové náklady.

K dispozícii od začiatku roka 2022.
Všestranný profesionál

Spoznajte svoje nové Movano-e

Všestranný profesionál

Nové Movano-e je pripravené na ťažkú prácu a vďaka rovnakým schopnostiam a všestrannosti, ako majú varianty so vznetovým motorom, dokáže naplniť potreby vášho podnikania bez zníženia užitočného zaťaženia 1285 kg. Movano-e sa dokáže prispôsobiť vašim požiadavkám, ponúka totiž štyri dĺžky, tri výšky a široké spektrum variantov, ako je napríklad dodávka, dvojkabína, podvozok s kabínou, podvozok s dvojkabínou a podvozok, plus továrenské prestavby na sklopný valník, valník či karavan. Movano-e je skrátka ideálny partner bez ohľadu na druh vášho podnikania.

Špičkové vybavenie

Dokonale integrovaný akumulátor

Dokonale integrovaný akumulátor

Akumulátor je prakticky umiestnený pod podlahou vozidla a vôbec nezasahuje do nákladného priestoru, takže máte stále k dispozícii úložnú kapacitu 17,0 m³ a tiež užitočné zaťaženie 1285 kg v prípade dodávky, resp. až 1890 kg vo variante podvozok s kabínou. Nové Movano-e bolo stvorené pre výkon, ktorého ponúka 122 k (90 kW) spolu s okamžite dostupným krútiacim momentom 260 Nm a maximálnou rýchlosťou 110 km/h.

Žiadny hluk

Žiadny hluk

Predveďte svoje podnikanie v tom správnom svetle. Prirodzene tichý batériový elektrický pohon nového modelu Movano-e je vhodným riešením pre husto osídlené mestské a obytné oblasti, čo znamená, že prívlastok „bezemisný“ sa rovnako vzťahuje na kontamináciu hlukom aj výfukovými plynmi. Nové Movano-e je počas jazdy tiché vnútri aj navonok, čím znižuje stres vodiča počas dlhých pracovných dní.

Ekuperačné brzdenie

Ekuperačné brzdenie

Prevádzka nového modelu Opel Movano-e je jednoduchá a intuitívna. Vozidlo má len tri jednoznačné jazdné režimy (jazda, neutrál a spätný chod), ktoré sa aktivujú pomocou troch prakticky umiestnených tlačidiel. S novým modelom Movano-e nepremárnite žiadnu časť svojej pracovnej cesty. Keď počas jazdy zložíte nohu z plynu, systém rekuperačného brzdenia zachytáva kinetickú energiu a premieňa ju na elektrinu, čím predlžuje dojazd.

Rýchle a jednoduché nabíjanie

Rýchle a jednoduché nabíjanie

Nové Movano-e ponúka na výber dva typy akumulátorov – s kapacitou 37 kWh alebo 75 kWh v závislosti od potrebného dojazdu pri každodennej prevádzke. V obidvoch prípadoch sa úplne vybitý akumulátor nabije na 80 % optimálneho dojazdu už za hodinu pomocou verejnej nabíjačky s výkonom 50 kW, čo znamená minimálne prestoje na nabíjanie. Okrem toho má nové Movano-e aj duálnu palubnú nabíjačku (jednofázovú na 7 kW a trojfázovú na 22 kW), ktorá je vhodná na používanie s viacerými druhmi nabíjacích staníc a dokáže cez noc pripraviť nové Movano-e na celý nasledujúci pracovný deň.

Zobrazenie údajov o vozidle

Zobrazenie údajov o vozidle

Prostredníctvom dômyselných senzorov a zobrazovaním údajov o vozidle vám nové Movano-e poskytuje podrobný prehľad o jazdných podmienkach, dojazde a energii. Jazdný režim, dojazd a zostávajúca úroveň nabitia akumulátora sa šikovne zobrazujú vo vnútornom spätnom zrkadle.

Úplný prístup

Úplný prístup

S rastúcimi obavami o kvalitu ovzdušia v mestách a stále častejším zavádzaním bezemisných mestských zón sú pre nákladovo efektívne podnikanie stále dôležitejšie elektrické úžitkové vozidlá. Nové Movano-e vás ušetrí od kolísajúcich cien paliva a plnej dane z vozidla. Okrem toho prináša mimoriadne konkurencieschopné prevádzkové náklady a vládne stimuly na nákup.

Dizajn

Dizajn exteriéru

Dizajn exteriéru

Ukážte svetu, že váš biznis myslíte vážne. Nové Movano-e prináša nový moderný štýl s jasným odkazom, ktorý rozširuje legendárnu funkčnosť o elegantný profesionálny vzhľad.

Komfort v kabíne

Komfort v kabíne

Priestranný interiér v novom modeli Movano-e prináša mimoriadne praktické a zároveň pohodlné pracovné prostredie. Je to všestranná mobilná kancelária s pokročilými možnosťami digitálneho pripojenia cez OpelConnect. Dopredu sa zmestia až tri osoby a do zadnej časti štyria ďalší členovia posádky.

Všestrannosť

Štýly karosérie a veľkosti

Štýly karosérie a veľkosti

Nový Opel Movano-e ponúka na výber rôzne karosárske verzie v štyroch dĺžkach a troch výškach v rámci dvoch rozličných radov:

  • dodávka, dvojkabína, podvozok s kabínou, podvozok s dvojkabínou, podvozok a platforma
  • továrenské prestavby na sklopný valník a valník
  • štyri celkové hmotnosti vozidla: 3,0 t; 3,3 t; 3,5 t a 4,0 t
Všestranný nákladný priestor

Všestranný nákladný priestor

Opel Movano sa môže pochváliť jedným z najlepších nákladných priestorov vo svojej triede. Ponúka objem až 17,0 m³ jednoducho dostupný cez dvere so širokým otváraním, do ktorého sa zmestia až štyri europalety. Akumulátor je umiestnený pod podlahou, takže nemusíte robiť žiadne kompromisy. Movano si môžete nakonfigurovať na maximálnu kapacitu a kvôli lepšiemu prístupu nakladať až po strechu v každom jednom variante. To všetko pri dokonalom zabezpečení pomocou ochranných panelov na podlahe a bočných stenách.

Preprava nákladu

Užitočné zaťaženie

Užitočné zaťaženie

Opel Movano-e ponúka mimoradne konkurencieschopnú hodnotu užitočného zaťaženia až 1890 kg. K dispozícii sú dve rôzne hodnoty celkovej hmotnosti vozidla: 3500 kg a 4000 kg.

Zabezpečenie nákladu a deliaca priečkae

Zabezpečenie nákladu a deliaca priečka

Priestor a komfort pre vás, vašu posádku aj váš náklad. V celej kabíne máte na dosah ruky množstvo praktických úložných riešení, ako je napríklad bezpečnostná priehradka pod sedadlom. Nakonfigurujte si dostupný priestor podľa potrieb svojho podnikania vrátane deliacej priečky s oknom alebo bez okna a množstva bodov na upevnenie nákladu, vďaka čomu bezpečne prepravíte čokoľvek.

Konektivita

Informačno-zábavný systém

Informačno-zábavný systém

Vodič a ostatní cestujúci sú v novom modeli Opel Movano-e dobre zaopatrení, stará sa o to digitálny audiosystém a pripojenie cez Bluetooth či USB. Najvyššie stupne výbavy ponúkajú 5-palcovú digitálnu dotykovú obrazovku a za príplatok si môžete vybrať aj zabudovanú satelitnú navigáciu.

Zadná parkovacia kamera

Zadná parkovacia kamera

Zadná parkovacia kamera zvyšuje bezpečnosť a presnosť manévrovania s novým modelom Movano-e. Vodič môže počas manévrovania sledovať priestor za vozidlom na dotykovej obrazovke, kde ho usmerňujú navádzacie čiary rôznych farieb. Kamera sa automaticky aktivuje po zaradení spätného chodu alebo otvorení zadných dverí a pre zvýšenie bezpečnosti sa dá kombinovať so zadnými parkovacími senzormi.

Kabína modelu Movano

Predné sedadlá

Predné sedadlá

Samostatné predné sedadlá ponúkajú odnímateľné a nastaviteľné penové opierky hlavy, nastaviteľné operadlá a možnosť pozdĺžneho nastavenia.

Sklopné stredné sedadlo

Sklopné stredné sedadlo

Vytvára šikovný stolík, na ktorý si po zastavení môžete položiť notebook alebo misku s obedom. Nájdete tu tiež dva praktické držiaky na nápoje.

Mobilná kancelária

Mobilná kancelária

Praktická písacia podložka, ktorú môžete skryť do palubnej dosky, keď ju práve nepotrebujete. So správnymi doplnkovými adaptérmi sa dá použiť aj ako držiak na smartfón alebo tablet.

Odpružené sedadlo vodiča

Odpružené sedadlo vodiča

Ideálne riešenie pre náročný terén alebo na dlhé cesty. Toto sedadlo s pevnou lakťovou opierkou môžete nastavovať v štyroch smeroch, pričom ponúka aj možnosť prispôsobenia citlivosť odpruženia v rozsahu od 40 do 130 kg.

Množstvo úložných riešení

Množstvo úložných riešení

V priestore kabíny nového modelu Movano-e sa nachádza množstvo úložných riešení na odloženie dokumentov k prevážanému nákladu a náradie, ktoré bežne používate. Napríklad príručná priehradka pred spolujazdcom, spodné úložné priečinky, stropné odkladacie priestory, držiaky nápojov či praktické priehradky vo dverách.

Podpora vodiča

Elektronický stabilizačný program (esp)

Elektronický stabilizačný program (esp)

Systém ESP využíva spoločne so systémom riadenia trakcie funkciu pribrzďovania kolies a brzdenia motorom, čím obmedzuje pretáčanie kolies pri strate záberu. Jeho súčasťou je systém adaptívneho riadenia záťaže, ktorý v náročných podmienkach pomáha udržať pôvodnú dráhu nového modelu Movano-e. A to tak, že upravuje nastavenia systému ESP podľa hmotnosti a rozloženia užitočného zaťaženia.

Systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek

Systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek

Tento systém spolupracujúci s tempomatom vizuálne rozpoznáva dopravné značky a varuje vodiča pred lokálnym obmedzením rýchlosti.

Tempomat s obmedzovačom rýchlosti

Tempomat s obmedzovačom rýchlosti

Umožňuje vodičovi udržiavať konštantnú rýchlosť alebo obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla.

Systém varovania pred opustením jazdného pruhu

Systém varovania pred opustením jazdného pruhu

Pomocou inteligentnej kamery nad vnútorným spätným zrkadlom neustále sleduje cestu. Ak vozidlo vybočí z jazdného pruhu, ozve sa upozornenie v podobe výstražného zvukového signálu.

Systém upozornenia na premávku za vozidlom

Systém upozornenia na premávku za vozidlom

Pri cúvaní z parkovacieho miesta dokáže systém pomocou zadného senzora zaznamenať vozidlá, ktoré sa k novému modelu Movano-e približujú zozadu. Zvukovým výstražným signálom na ne upozorní vodiča, aby nedošlo k zrážke.

Pokročilý brzdový asistent

Pokročilý brzdový asistent

Systém upozorňuje vodiča zvukovým signálom na nebezpečenstvá pred vozidlom. Ak sa iné vozidlo priblíži na veľmi krátku vzdialenosť a vodič na to nezareaguje, systém automaticky aktivuje brzdenie.

Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle

Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle

Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle varuje vodiča v prípade, ak je kvôli vozidlám alebo iným objektom v mŕtvom uhle preradenie do iného jazdného pruhu nebezpečné.

Príslušenstvo Opel+

Vhodné pre všetky vaše potreby.
Vďaka originálnemu príslušenstvu Opel+ získate maximum zo svojho vozidla.
Testované a vytvorené na mieru.

Inteligentný nástenný nabíjací box 11 kw

Inteligentný nástenný nabíjací box 11 kw

Nabíjací kábel typ 3 11 kw

Nabíjací kábel typ 3 11 kw

Taška na kábel

Taška na kábel

Základný strešný nosič

Základný strešný nosič

Hliníkový strešný kôš a prístupový rebrík na zadných dverách

Hliníkový strešný kôš a prístupový rebrík na zadných dverách

Gumenné podlahové rohože

Gumenné podlahové rohože

Podlaha z vysokokvalitnej preglejky a bočné ochranné panely plnej výšky

Podlaha z vysokokvalitnej preglejky a bočné ochranné panely plnej výšky

Zadná parkovacia kamera

Zadná parkovacia kamera

Tažné zařízení

Tažné zařízení

Vozidlá Opel Movano NEW ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme diplom OPEL C&S za najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016,najvyšší nárast objednávok za rok 2016, najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016, najväčší predaj v SR za rok 2017 a ocenenie Dealer roku 2015 a 2018 v oblasti služieb zákazníkom.

Opel najvyšší nárast predaja a trhového podielu v ČR a SR za rok 2016C&S
2016
Opel Dealer roku 2015 a 2018Díler roku
2015, 2018
Opel najvyšší nárast objednáviek za rok 2016C&S
2016
Opel najvyšší nárast celkových predajov náhradných dielov za rok 2016C&S
2016
Opel najväčší predaj v SR za rok 2017C&S
2017

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl