Nové SUV Peugeot 5008

Nasadnite a nechajte sa očariť veľkolepým štýlom priestranného a technologicky vyspelého vozidla. Športový vzhľad a ladné línie až sedemmiestneho SUV Peugeot 5008 zdôrazňujú modernizované tvary a odhaľujú dizajn budúcnosti.

Inovované miesto vodiča Peugeot i-Cockpit v kombinácii s výbornými jazdnými vlastnosťami poskytujú ešte príjemnejší zážitok z jazdy a vlastnosti hodné veľkých cestovných automobilov. Maximálne pohodlie na cestách prekoná všetky vaše očakávania.

Dizajn 5008

Dynamický a športový vzhľad

Presvedčte sa osobne, čo sa skrýva za výrazom impozantný štýl. Nové sedemmiestne SUV Peugeot 5008 odhaľuje modernizované línie, vďaka ktorým získava na elegancii, a dokonale spája robustnosť s precíznym spracovaním.

Výrazná predná časť stavia na obdiv inovovaný predný nárazník s integrovaným svetelným podpisom, ktorý jasne identifikuje novú generáciu vozidiel Peugeot. Jeho lakovaná spodná lišta, lesklé čierne mriežky a najmä unikátna bezrámová maska, ktorá vás na prvý pohľad doslova očarí, dodávajú vozidlu jedinečný vzhľad.

Bezrámová predná maska

Neoddeliteľnou súčasťou prednej časti vozidla je unikátna bezrámová vertikálna maska ​​chladiča s chrómovanými lamelami, ktoré plynulo prechádzajú až k okrajom nárazníka.

Panoramatické strešné okno

Strecha Black Diamond v spojení s chrómovanými strešnými nosičmi zdôrazňuje robustnosť a ladné línie vozidla. Panoramatické strešné okno zaistí príjemné presvetlenie interiéru a všetkým cestujúcim sprostredkuje vzrušujúce a nevšedné zážitky z jazdy.

Štýlový balík "Black Pack"

Pre zvýraznenie dynamickej siluety sa môže nové SUV Peugeot 5008 odlíšiť elegantnými tmavými prvkami luxusného príplatkového setu Black Pack. Je to doplnok na želanie, ktorý je k dispozícii pre najvyššie úrovne výbavy GT a GT Pack, zahŕňa:

 • Mriežku chladiča a znak leva v prevedení Dark Chrome.
 • Monogramy a strešné lišty v saténovej čiernej.
 • Spodná lišta predného nárazníka, lemovanie blatníkov, okenné a strešné lišty, spojler aj lišta zadného nárazníka v lesklej čiernej
 • S doplnkom na želanie Black Pack je 5008 exkluzívne dodávané s 19 kolesami z ľahkých zliatin Washington s výbrusom v prevedení čierna Onyx v kombinácii s lakom Black Mist.

Predné svetlomety

Na Full LED svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut 1 nadväzujú "kly" denných svetiel s chrómovanými špičkami, ktoré dodávajú vozidlu vzhľad dravej šelmy.

1 Dostupné v závislosti od zvolenej verzie.

Zadné svetlá

Pri pohľade zozadu je moderný vzhľad nového SUV Peugeot 5008 podporený dokonalým zladením lesklého čierneho pásu, dynamických smerových svetiel a modernizovaných Full LED svetiel s 3D motívom levích pazúrov, ktoré sú zakryté dymovým sklom.

Veľký vnútorný priestor

Nové SUV Peugeot 5008, ktoré sa vo svojej kategórii radí ku kompaktnejším vozidlám, disponuje veľkým vnútorným priestorom. Jeho interiér bol navrhnutý s ohľadom na maximálnu priestrannosť a poskytuje veľkú variabilitu s až 7-miestnym prevedením. 1

Do veľkého batožinového priestoru 2 je veľmi ľahký prístup vďaka bezdotykovému ovládaniu piatych dverí pomocou pohybu nohy pod nárazníkom. 3

1 Variabilitu vnútorného usporiadania zaisťujú nezávislé a sklopné sedadlá 2. a 3. radu, pričom sedadlá 3. radu je možné sklopiť do podlahy kufra, ale aj úplne vybrať. 2 Objem batožinového priestoru sa pohybuje od 780 dm³ (VDA 210) až do 1 940 dm³ (VDA 214). Sklopenie operadla spolujazdcovho sedadla umožní prevážanie predmetov s dĺžkou až 3,2 m. 3 Dostupné ako voliteľná výbava pre vybrané verzie.

Miesto vodiča v novom SUV Peugeot 5008

Zažite ešte intenzívnejšie pocity z riadenia, pohodlne sa usaďte v modernizovanej, inovatívnej a ergonomickej kabíne Peugeot i-Cockpit®. Nové SUV Peugeot 5008 s kompaktným volantom pre presnejšie riadenie a siedmimi elegantnými ovládačmi Toggle Switches 1 je vybavené centrálnym dotykovým displejom 10 "HD 2 a inovovaným, plne prispôsobiteľným 12,3" digitálnym prístrojovým panelom s vysoko kvalitným zobrazením pre lepšiu čitateľnosť. Už nič nebude odvádzať vašu pozornosť od riadenia, všetky dôležité informácie pre jazdu sú výborne viditeľné v zornom poli vodiča.

1 Ovládače základných funkcií komfortu pripomínajúce klavírne klávesy. 2 Dostupné v závislosti od zvolenej verzie.

Nový prístrojový panel a komfortný interiér

Nový prispôsobiteľný 12,3" digitálny prístrojový panel s lepším kontrastom poskytuje ešte kvalitnejšie zobrazenie. V komfortných masážnych sedadlách 1 so zdravotným certifikátom AGR 2 si užite výnimočnú akustiku a započúvajte sa do čistých tónov prémiového Hi-Fi systému Focal® 3 s desiatimi integrovanými reproduktormi.

1 Dostupné ako voliteľná opcia pre vybrané verzie. 2 AGR sedadlá (Aktion Gesunder Rücken: Nemecká asociácia pre zdravý chrbát. 3 Podľa zvolenej verzie v základnej výbave alebo na želanie. Focal® je popredný svetový výrobca ozvučenia s vysokou vernosťou zvuku. Príslušenstvo je umiestnené pod sedadlom spolujazdca, aby nezmenšil objem batožinového priestoru.

Konektivita

Na centrálnom 10" dotykovom HD displeji 1, sa zobrazuje on-line 3D navigácia 2, prepojená so službou TomTom® 3. S funkciou Mirror Screen 4 je možné zrkadliť obľúbené aplikácie z vášho "smartfónu" na centrálny dotykový displej. Na bezdrôtové nabíjanie telefónu 5 slúži priestor v stredovej konzole. Pre cestujúcich na zadných sedadlách sú k dispozícii dva porty USB. 1

1 Dostupný v závislosti od zvolenej verzie. 2 Spustenie online služieb je naplánované na rok 2021. 3 Aktuálna dopravná situácia, ceny pohonných hmôt, stav a ceny na parkoviskách, aktuálne počasie, miestne vyhľadávanie. Všetky tieto služby budú po dobu 3 rokov poskytované zadarmo, za poplatok bude neskôr možné predĺžiť služby aj na ďalšie obdobie. 4 Prostredníctvom funkcie Mirror Screen je možné zobrazovať a ovládať aplikácie telefónu na dotykovom displeji vo vozidle. 5 Indukčné dobíjanie pre prístroje kompatibilné s normou Qi, dostupné ako voliteľná opcia pre vybrané verzie.

Výkonné a úsporné motory

Nové SUV Peugeot 5008 má výborné jazdné vlastnosti, je dynamické aj ľahko ovládateľné a vyznačuje sa výborným akustickým komfortom hodným veľkých cestovných automobilov. Dodáva sa s benzínovými motormi PureTech alebo dieselovými motormi BlueHDi najnovšej generácie. Všetky motory s prehľadom plnia najprísnejšie emisné normy Euro 6d

Benzínové motory PureTech

Benzínové motory pre maximálne potešenie z jazdy a vysoký výkon:

 • 1.2 PureTech 130k BVM6
 • 1.2 PureTech 130k EAT8
 • 1.6 PureTech 180k EAT8

Dieselové motory BlueHDi

Dieselové motory kombinujúci výkon s nízkymi emisiami škodlivín:

 • 1.5 BlueHDi 130k EAT8
 • 1.5 BlueHDi 180k EAT8
Presné a živé riadenie, účinné motory, ktoré možno vybaviť automatickou prevodovkou EAT8 1, veľmi malý polomer otáčania, ako aj optimalizovaná hmotnosť nového SUV Peugeot 5008 zaistí maximálnu radosť z jazdy.

1 8-stupňová automatická prevodovka (Efficient Automatic Transmission 8) je k dispozícii v závislosti od zvolenej motorizácie. Podľa zvolenej motorizácie môže byť nové SUV Peugeot 5008 vybavené takisto manuálnou 6-stupňovou prevodovkou BVM6.

Inovatívne technológie

Nové SUV Peugeot 5008 môže byť vybavené množstvom veľmi užitočných asistenčných systémov riadenia 1, ktoré oceníte pri jazde. Jedná sa napríklad o automatické núdzové brzdenie najnovšej generácie 2 alebo systém pokročilého rozpoznávania dopravného značenia. 3

Pri jazde v meste určite oceníte aj pomoc pri parkovaní v podobe 360° spätnej parkovacej kamery a systému Park Assist.

1 Dostupný v závislosti od zvolenej verzie. 2 Detekcia chodcov a cyklistov, vo dne aj v noci, s varovaním pred rizikom kolízie. 3 Detekcia značiek obmedzenia rýchlosti a konca značiek s obmedzením rýchlosti, rovnako ako značka STOP, jednosmerka, zákaz predbiehania atď.

Grip control

S technológiou Grip Control novej generácie 1 sa rozširujú vaše možnosti. Prispôsobte jazdné vlastnosti nového SUV Peugeot 5008 aktuálnemu počasiu a stavu vozovky. V prudkých svahoch reguluje funkcia Hill Assist Descent Control 2 vašu rýchlosť.

1 Systém pre riadenie trakcie, ktorý ponúka 4 režimy: Normálny, Sneh, Blato a Piesok. Dostupný v závislosti od zvolenej verzie. 2 Systém pre kontrolu zjazdu zo svahu (HADC).

Night vision

Pre ešte vyššiu bezpečnosť počas jazdy v noci alebo za zníženej viditeľnosti detekuje infračervená kamera systému Night vision 1 prítomnosť chodcov alebo zvierat až do vzdialenosti viac ako 200 metrov, teda ďaleko za dosah diaľkových svetlometov. Vizualizácia sa premietne na digitálnom prístrojovom paneli v zornom poli a v prípade nebezpečenstva zaznie navyše aj zvuková výstraha.

1 Dostupné ako voliteľná výbava pre vybrané verzie.

Poloautonómne riadenie

Zoznámte sa s poloautonómnym riadením a paketom Drive Assist Plus. 1 Systém pre udržanie v jazdnom pruhu (Lane Positionning Assist) 2 v spojení s adaptívnym tempomatom s funkciou Stop & Go 3 automaticky prispôsobuje rýchlosť tak, aby zodpovedala rýchlosti vozidla pred vami, udržiavala bezpečnú brzdnú vzdialenosť a zároveň zabezpečovala korekciu jazdnej dráhy.

1 Možné kombinovať len s automatickou prevodovkou EAT8. Dostupné pre vybrané verzie. 2 Systém používaný na udržanie polohy vozidla zvolenej vodičom v jazdnom pruhu (vľavo, vpravo alebo uprostred jazdného pruhu). 3 Systém funguje vďaka radaru umiestnenému v prednom nárazníku a kamere na čelnom skle.

Služby konektivity

Objavte svet modernej konektivity! Objavte nové funkcie a aplikácie vyvinuté značkou Peugeot, ktoré umocnia zážitky pri šoférovaní vozidla a zvýšia vaše potešenie aj bezpečnosť.

Aplikácia MyPeugeot®

Zostaňte v spojení s vaším vozidlom. Vďaka bezplatnej aplikácii MyPeugeot® môžete využívať personalizované služby prepojené s vaším účtom:

 • Informácie o vozidle (história jázd, lokalizácia vozidla).
 • Jednoduchý a rýchly prístup k asistenčným službám.
 • Prehľad o plánovaných servisných úkonoch.

Vozidlá Peugeot 5008 ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme ako jediný koncesionár PEUGEOT v Európe už 6 x prestížnu cenu.

ParížParížBerlínBarcelonaSlovensko

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl