Nový PEUGEOT e-208

PEUGEOT e-208 - auto do mesta s elektrickým pohonom

Auto do mesta PEUGEOT e-208 upúta svojim mladistvým vzhľadom a výraznou športovou siluetou. Súčasťou jeho interiéru je aj originálny PEUGEOT i-Cockpit® 3D. Doprajte si slobodu pri výbere vášho mestského automobilu s benzínovým, naftovým alebo elektrickým motorom s dojazdom až do 362 km (podľa WLTP), vďaka nášmu deklarovanému záväzku Power of choice. Ak sa chcete dozvedieť viac o mestskom elektromobile, prečítajte si všetky recenzie modelu PEUGEOT e-208.

PEUGEOT e-208, 100 % elektrický

 • Dojazd na 100 % elektrický pohon: až 400 km WLTP
 • Čas nabíjania: 30 minút na obnovenie 80 % dojazdu
 • Kombinované emisie CO2: 0 g/km
 • Výkon: 115 kW (156 k)

Chcem cenovú ponuku

PEUGEOT e-208, neodolateľný dizajn

PEUGEOT e-208 sa môže pochváliť výraznou, športovou siluetou a oslovuje čistými líniami, ktoré podčiarkujú jeho moderný vzhľad. PEUGEOT e-208 je zosobnením revolúcie v mobilite.

PEUGEOT e-208, neodolateľný dizajn
Sila zvádzania

Sila zvádzania

Vďaka nízkej siluete, dlhej kapote a elegantným krivkám je na prvý pohľad je zrejmé, že PEUGEOT e-208 je silná osobnosť. Jeho jedinečnosť podčiarkujú výrazné farby karosérie a umocňuje ju aj čierna strecha Black Diamond, lesklé čierne lemy blatníkov, lesklé lišty okolo okien a hliníkové disky s diamantovým výbrusom.

Odvážny a sebavedomý

Odvážny a sebavedomý

Expresívna predná časť modelu PEUGEOT e-208 zaujme veľkou chrómovanou maskou a moderným odvážnym pohľadom stelesneným full LED prednými svetlometmi s typickým motívom troch pazúrov. Ten je ešte zvýraznený dennými LED svetlami, ktoré zostávajú pre väčšiu bezpečnosť neustále rozsvietené.

Svetelný podpis

Svetelný podpis

Unikátny štýl zadnej časti vyzdvihujú aj výrazné a pre väčšiu bezpečnosť neustále svietiace zadné Full LED svetlá, taktiež s motívom troch pazúrov, prepojené lesklou čiernou lištou.

Originálna a dokonale spracovaná zadná časť

Originálna a dokonale spracovaná zadná časť

Dynamická a zaujímavo tvarovaná zadná časť modelu PEUGEOT e-208 prichádza s dvomi rôznymi spojlermi. Jeden má za úlohu znížiť spotrebu a druhý zlepšiť jazdné vlastnosti. Športový vzhľad tohto mestského automobilu podčiarkuje aj koncovka výfuku, ktorá môže byť chrómovaná.

Panoramatická strecha

Panoramatická strecha

Panoramatická strecha Cielo sa tiahne prakticky celým autom - od prednej časti až úplne dozadu a zaplavuje interiér prirodzeným svetlom. Pasažieri si vďaka nej môžu užívať výhľad na oblohu, zatiaľ čo vy oceníte presvetlený interiér.

Čalúnenie

Čalúnenie

V modeli PEUGEOT e-208 je komfortné sedenie prioritou. Jeho dynamické predné sedadlá sú preto vyrobené z vysokokvalitných materiálov, dôkazom je napríklad čalúnenie s ozdobným prešívaním, ktoré dodáva interiéru jeho typický charakter.

Výrazný štýl

Výrazný štýl

PEUGEOT e-208 má mnoho originálnych a výrazných detailov, ktoré mu dodávajú jedinečný vzhľad. Monogram „e“ podčiarkuje jeho elektrické schopnosti. 17-palcové zliatinové disky kolies s diamantovým výbrusom zvýrazňujú jeho krivky, zatiaľ čo maska chladiča vo farbe karosérie mu dodáva harmóniu a rafinovanosť.

Miesto vodiča

Miesto vodiča - PEUGEOT 3D i-Cockpit®

"Next-Gen technológia - technológia budúcnosti"

Užite si dynamickú a intuitívnu jazdu s kompaktným multifunkčným volantom Dostupné v základnej výbave pre vybrané verzie, konfigurovateľným 3D prístrojovým panelom Dostupné v základnej výbave pre vybrané verzie, veľkým 10" dotykovým displejom Pre vybrané verzie dostupné v základnej alebo voliteľnej výbave a 7 "klavírnymi" prepínačmi "toogle" Tlačidlá podobné tým z kokpitu lietadla. Interiér si môžete prispôsobiť aj ambientným RGB LED podsvietením, na výber máte 8 farieb Dostupné v základnej výbave pre vybrané verzie pre čo najpôsobivejší vzhľad.

Digitálny 3d prístrojový panel

Digitálny 3D prístrojový panel

Digitálny prístrojový panel s futuristickým holografickým displejom je umiestnený v tesnej blízkosti k zornému poľu vodiča. Zobrazuje základné informácie o vozidle a jazde.

Môžete si ho nastaviť podľa seba, vyberiete si informácie, ktoré na ňom chcete stále vidieť (napríklad premávku v reálnom čase alebo nebezpečné zóny, vďaka údajom od spoločnosti TomTom).

E208: digitálny 3d prístrojový panel

e-208: digitálny 3D prístrojový panel

Informácie o elektrickom pohone sú jednoducho dostupné prostredníctvom 3D digitálneho prístrojového panela alebo dotykového displeja, takže sa môžete voľne sústrediť na to, aby ste si užívali jazdu:

 • 3 jazdné režimy: Eco/Normal/Sport
 • Indikátor spotreby energie pomocou merača výkonu: CHARGE, ECO a POWER
 • Zobrazenie dojazdu a naplánovaného nabíjania
 • Animácia špecifických informácií zobrazujúcich činnosť hnacieho ústrojenstva v reálnom čase
Užívateľsky príjemný a intuitívny dotykový displej

Užívateľsky príjemný a intuitívny dotykový displej

Súčasťou prístrojovej dosky modelu PEUGEOT e-208 je aj veľký 10" HD dotykovým displej Dostupné v základnej výbave pre vybrané verzie. Ten sa ovláda prostredníctvom multifunkčného volantu, hlasom alebo jednoducho pomocou siedmich tlačidiel. Pri navigácii môže využiť online navigačný balík Connected Navigation Pack, ktorý obsahuje aktuálne dopravné informácie a nebezpečné zóny, čo sú služby poskytované spoločnosťou TomTom a obsahuje aj polohu a dostupnosť verejných nabíjacích staníc. Vďaka funkcii Mirror Screen budete môcť na centrálnom displeji používať aj všetky kompatibilné smartfónové aplikácie.

Praktická konektivita

Praktická konektivita

Mestský elektromobil osloví aj praktickosťou a konektivitou. Šikovný odkladací priestor v prednej časti dokáže nabíjať váš smartfón bezdrôtovo, prostredníctvom indukcie.

V interiéri sú tiež až štyri USB sloty pre mobilné zariadenia.

Power of choice

Sloboda výberu

Sloboda výberu

PEUGEOT e-208 ponúka slobodu výberu typu motora podľa vašich potrieb a účelu na aký auto budete využívať:

 • Nechajte sa uniesť pocitom ticha, 100% elektrický pohon, s ktorým sa môžete vydať kamkoľvek s dojazdom 362 km
 • Zažite intenzívnu jazdu s výkonnými a efektívnymi benzínovými a naftovými motormi, ktoré sú vybavené systémom Stop & Start
Služby navrhnuté pre novú mobilitu

Služby navrhnuté pre novú mobilitu

Uľahčite si cestovanie a správu vášho elektrického automobilu službami špeciálne navrhnutými na zjednodušenie prechodu na využívanie odlišného druhu energie:

 • PEUGEOT Easy-Charge
 • PEUGEOT easy-Move
 • PEUGEOT Easy-Care

Cestujte bezpečne s bezplatnou aplikáciou MyPeugeot.

Technológie

Peugeot Drive Assist

Peugeot Drive Assist

Peugeot Drive Assist je ďalším krokom na ceste k čiastočne autonómnemu riadeniu:

 • Kontrola jazdnej dráhy vozidla s voľbou pozície v jazdnom pruhu
 • Systém rozpoznávania dopravných značiek
 • Tempomat s kontrolou rýchlosti a bezpečného odstupu

Active Safety Brake

V prípade rizika bezprostrednej zrážky s vozidlom idúcim pred vami alebo s chodcom, ktorý sa nachádza v jazdnej dráhe vozidla, systém aktivuje automatické brzdenie, aby sa vyhol kolízii alebo aspoň zmiernil jej následky. Systém navyše dokáže zosilniť brzdný účinok v pripade, ak prichádza riziko zrážky z dôvodu nedostatočného brzdenia zo strany vodiča. Funguje až do rýchlosti 85 km / h.

Park Assist

Park Assist

Systém Park Assist uľahčuje parkovanie a je schopný nájsť pre Vás ideálne parkovacie miesto. Zabezpečuje asistenciu pri kolmom aj pozdĺžnom parkovaní. Je schopný prebrať kontrolu nad volantom, ktorý počas parkovacieho manévru nemusíte vôbec držať. Vodič kontroluje zrýchľovanie, brzdenie a zaradený prevodový stupeň.

Sledovanie mŕtveho uhla

Sledovanie mŕtveho uhla

Systém na sledovanie mŕtveho uhla upozorní vodiča, ak sa v jeho mŕtvom uhle nachádza ďalšie vozidlo. Upozornenie zasvieti v spätnom zrkadle na zodpovedajúcej strane. Systém je aktívny pri rýchlosti nad 65 km / h.

Optimalizácia dojazdu

Optimalizácia dojazdu

S modelom PEUGEOT e-208 môžete jazdiť tak, ako vám to práve vyhovuje vďaka trom jazdným režimom:

 • Eco: optimalizovaný dojazd
 • Normal: optimálny komfort v každodennej premávke
 • Šport: uprednostnenie výkonu a zážitku z jazdy, využíva maximálny výkon a krútiaci moment (zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,1 s)
2 režimy brzdenia

2 režimy brzdenia

Režim "Brake" v modeli PEUGEOT e-208 ponúka 2 úrovne brzdenia motorom:

 • Miernu, ktoré sa pocitovo blíži vozidlám so spaľovacím motorom (režim D)
 • Zvýšenú, kedy možno spomaľovanie regulovať pomocou plynového pedálu (režim B)
Výkonná batéria

Výkonná batéria

Batéria s kapacitou 50 kWh a so zárukou 8 rokov alebo 160 000 kilometrov je do modelu PEUGEOT e-208 zabudovaná bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti vnútorného priestoru. Dizajn modulárnej platformy pre elektromobily e-CMP nijako neobmedzuje priestor na palube a ani objem batožinového priestoru.

Technické informácie PEUGEOT e-208

Elektrický motor

Elektrický motor

Elektrická jazda prináša úplne nové pocity. V tichom a komfortnom interiéri vyťažte maximum z výkonu motora 100 kW (136 k) a krútiaceho momentu 260 Nm, ktorý je k dispozícii už od rýchlosti 0 km/h.

Dojazd a nabíjanie

Dojazd a nabíjanie

S plne nabitou batériou dokáže PEUGEOT e-208 prejsť až 362 km podľa testovacieho protokolu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures). Dojazd vášho vozidla závisí od spôsobu jeho použitia. Existuje niekoľko možností nabíjania, v súkromí, alebo prostredníctvom verejných nabíjacích staníc.

Rozmery PEUGEOT 208 & E-208

Vonkajšie rozmery

Vonkajšie rozmery

 • Dĺžka: 4055 mm
 • Šírka bez spätných zrkadiel: 1745 mm
 • Výška: 1430 mm
Vnútorné rozmery

Vnútorné rozmery

Predná časť (prvý rad)

 • Šírka v oblasti ramien: 1382 mm
 • Výška od sedadla po strop: 886 mm (877 Cielo)

Zadná časť (druhý rad)

 • Šírka v oblasti ramien: 1350 mm
 • Priestor na kolená: 239 mm
Batožinový priestor

Batožinový priestor

 • 309 dm³ VDA 210-2 / 366 litrov (Benzín)
 • 299 dm³ VDA 210-2 / 352 litrov (Nafta)
 • 350 dm³ VDA 214-2 / ​​416 litrov (Benzín)
 • 340 dm³ VDA 214-2 / ​​402 litrov (Nafta)

Vozidlá Peugeot 208 NEW ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Ocenenia

Získali sme ako jediný koncesionár PEUGEOT v Európe už 6 x prestížnu cenu.

ParížParížBerlínBarcelonaSlovensko

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov | Nastavenia cookies
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl