Nový model PEUGEOT 308 pripomína 211. výročie značky Peugeot

Nový model PEUGEOT 308 pripomína 211. výročie značky Peugeot
Pridané 05.10.2021

Úplne nový PEUGEOT 308 sa začal vyrábať v závode koncernu Stellantis v Mulhouse 29. septembra 2021, presne 211 rokov a tri dni po tom, ako bola značka PEUGEOT založená.

Značka PEUGEOT existuje od 26. Septembra 1810, čo z nej robí najstaršiu automobilovú značku na svete vyrábajúcu autá až do súčasnosti.

značka PEUGEOT 1872

V roku 2021 si však PEUGEOT pripomína aj ďalší významný míľnik – vstup do sveta mobility dostupnej všetkým: koncom leta roku 1891, teda presne pred 130-timi rokmi “bol vo Francúzsku dodaný prvému súkromnému zákazníkovi automobil a bol ním PEUGEOT”. Bol to štart nového a úžasného dobrodružstva.

Značka PEUGEOT, ktorá vznikla z vôle jedného muža a celej rodiny, existuje už viac než dve storočia vo svete neustálych zmien a vždy prispôsobuje svoje produkty a služby potrebám a nárokom svojich zákazníkov. Počas 211 rokov sa meno PEUGEOT a produkty, ktoré ho nesú, dostali do miliónov domácností nielen v podobe áut a motocyklov, ale aj rozličných nástrojov a náradia, rádií, šijacích strojov, mlynčekov na kávu a korenie a ďalších produktov, z ktorých sa niektoré stali ikonickými.

Armand PEUGEOT

V súčasnosti je značka prítomná vo viac než 160 krajinách a na každodennej báze potvrdzuje predpoveď Armanda PEUGEOTA, že vďaka autám sa zo značky PEUGEOT stane “jeden z najväčších priemyselných podnikov Francúzska”.

Svet sa za posledných 211 rokov neustále menil, tempo týchto zmien sa však v priebehu posledných desiatich rokov výrazne zrýchlilo. Digitalizácia a ultra-prepojenosť priniesli nové spôsoby myslenia, nové formy spotreby a nové formy mobility. So svojím výrazne elektrifikovaným portfóliom (70% modelov značky PEUGEOT ponúka jednu alebo viac elektrifikovaných verzií) a novou generáciou infotainmentu s online službami, ktorý prichádza zároveň s modelom 308 potvrdil PEUGEOT svoju súčasnú pozíciu popredného inovátora v oblasti mobility.

Nový model PEUGEOT 308

Vyrába sa už 130 rokov. PEUGEOT dodal prvý osobný automobil súkromnému zákazníkovi 2. októbra 1891. Občan Dornachu, pán Poupardin, si svoje auto objednal 27. augusta v tom istom roku. Bolo štvormiestne a malo motor s výkonom 2 kone (Daimler). Od tohto dňa bolo až do súčasnosti dodaných vyše 75 miliónov automobilov do viac než 160 krajín, v ktorých je značka prítomná.

Priaznivci historických automobilov (a aj tých najnovších) budú môcť obdivovať model PEUGEOT Type 3 rovnaký, aký bol dodaný pánovi Poupardinovi v roku 1891, v PEUGEOT Adventure Museum v Sochaux.

pred 130-timi rokmi “bol vo Francúzsku dodaný prvému súkromnému zákazníkovi automobil a bol ním PEUGEOT
 

Ocenenia

Získali sme ako jediný koncesionár PEUGEOT v Európe už 6 x prestížnu cenu.

ParížParížBerlínBarcelonaSlovensko

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií.
xxs
xs
s
m
l
xl