Pre všetky stránky vášho života

Plne elektrické Volvo EX40, výrazné a všestranné SUV pre všetkých, ktorí žijú svoj život naplno už od 54 790 €.

Plne elektrické EX40

536 km

Elektrický dojazd (Až)

28 m

Čas rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom (10 – 80 %)

17.6 kWh

Spotreba energie (na 100 km)

4.8 s

Zrýchlenie (0 – 100 km/h)

EX40, výrazné a všestranné SUV

Pohonné jednotky novej generácie

Naše elektrické pohonné jednotky novej generácie sa môžu pochváliť dlhším dojazdom a rýchlejším nabíjaním. Navrhli sme ich tak, aby ste došli ďalej a strávili menej času nabíjaním.

Mohutné zrýchlenie

Vychutnajte si rýchlu akceleráciu, ktorá spríjemňuje jazdu. Volvo EX40 ponúka dokonalý zážitok z jazdy s nulovými emisiami z výfukových plynov.

Svižná jazda

Verzia Single Motor ponúka výkon a dynamiku typickú pre vozidlá s pohonom zadných kolies. S verziou Twin Motor získate ešte viac výkonu a intenzívnejší zážitok z jazdy zodpovedajúci pohonu všetkých kolies.

Farby exteriéru

Cloud Blue / Crystal White / Onyx Black / Sage Green / Fjord Blue / Silver Dawn / Vapour Grey / Sand Dune.

Farby exteriéru

Hlavné prednosti interiéru

Objavte exkluzívne prvky interiéru, vďaka ktorým je Volvo EX40 ideálnym spoločníkom na každý deň.

Hlavné prednosti interiéru
Exkluzívne interiéry

Exkluzívne interiéry

Vyberte si jeden zo štýlových interiérov vyrobených bez použitia kože. Všetky verzie sa môžu pochváliť bohatým čalúnením, precízne tvarovanými dekoratívnymi prvkami a komfortnými doplnkami, vďaka ktorým je interiér exkluzívny a súčasne praktický.

Zodpovednejší dizajn

Exkluzívne interiéry

Volvo EX40 vychádza v ústrety všetkým, ktorí chcú žiť zodpovedne. Dostupné interiéry využívajú čalúnenie zo zodpovedne získaných a čiastočne recyklovaných materiálov. Koberčeky sú vyrobené z opätovne použitých plastov. Systém infotainment a ovládacie prvky vodiča sú dôverne známe a intuitívne, preto si jazdu môžete vychutnať bez zbytočných komplikácií.

Dekoratívne obloženie interiéru s podsvietením

Dekoratívne obloženie interiéru s podsvietením

Obklopte sa prírodou s dekoratívnym obložením interiéru Topography. Dekoratívne obloženie inšpirované horskou krajinou švédskeho národného parku Abisko využíva tvarované vrstvy perforovaného materiálu. Tie pri podsvietení vytvárajú trojrozmerný efekt a napĺňajú interiér upokojujúcim svitom.

Praktické odkladacie priestory v interiéri

Praktické odkladacie priestory v interiéri

Vezmite si so sebou všetko, čo potrebujete bez toho, aby ste sa museli obávať neporiadku vo vozidle. V interiéri nájdete praktické háčiky, držiaky a priehradky na všetky veci, bez ktorých sa nezaobídete. Premiestnili sme aj reproduktory z dverných panelov, aby ste spolu s ostatnými cestujúcimi mali dostatok miesta na rozmerné predmety, ako sú fľaše a notebooky.

Pohodlné prevážanie nákladu

Pohodlné prevážanie nákladu

S vozidlom Volvo EX40 sa pri balení na cesty nemusíte obmedzovať. Naše SUV ponúka veľký batožinový priestor, ktorý je vďaka posunutiu vnútornej časti podbehov široký a objemný. Ďalšie veci môžete uložiť do priehradky pod podlahou vozidla alebo do kompaktnej úložnej schránky pod kapotou. Batožinový priestor sa okrem toho vyznačuje pohodlným prístupom.

Veľká panoramatická strecha

Veľká panoramatická strecha

Vo vozidle Volvo EX40 zostávate v kontakte s okolitým svetom aj so svojimi pasažiermi. Veľká panoramatická strecha vytvára otvorenú, vzdušný priestor, ktorý podporuje uvoľnenie a rozhovor. Slnko alebo hviezdy pritom máte priamo nad hlavou.

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Objavte exkluzívne prvky interiéru, vďaka ktorým je Volvo EX40 ideálnym spoločníkom na každý deň.

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Pohlcujúci zvuk

Vychutnávajte si obľúbenú hudbu v špičkovej kvalite aj na cestách. Audiosystém Harman Kardon Premium Sound v kombinácii so 600 W digitálnym zosilňovačom a 13 Hi-Fi reproduktormi vrátane subwoofera zaručuje jedinečný priestorový zvuk.

Optimalizovaný zvuk

Softvér na spracovanie zvuku Dirac® Unison Tuning optimalizuje odozvu všetkých reproduktorov v systéme a zaisťuje tak, aby si všetci cestujúci vychutnali vysokokvalitný zvuk.

Inteligentné technológie na pokojnejšie dochádzanie do práce

Intuitívne ovládacie prvky, konektivita a bezpečnostné systémy.

Integrované služby Google

Integrované služby Google

Pokročilé čistenie vzduchue

Pokročilé čistenie vzduchu

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Audiosystém Harman Kardon Premium Sound

Kamera s 360° zobrazením

Kamera s 360° zobrazením

Systém upozornenia na križujúce vozidláe

Systém upozornenia na križujúce vozidlá

Aplikácia Volvo Cars

Aplikácia Volvo Cars

Hlavné výhody

Pozrite si prvky výbavy štýlového a atraktívneho SUV Volvo EX40.

Bezproblémová konektivita

Mapy Google

Mapy Google

S aplikáciou Mapy Google vždy dorazíte bez problémov do cieľa. Je integrovaná do systému infotainment vozidla Volvo EX40 a v reálnom čase ponúka prehľad o dopravných informáciách.

Google Assistant

Google Assistant

Hlasové ovládanie Google Assistant vám uľahčí život. Vďaka nemu môžete ľahko vyhľadávať hudbu, posielať správy, telefonovať a získať odpovede na otázky bez toho, aby ste sa prestali sústrediť na jazdu.

Google Assistant

Google Play

Zostaňte v spojení so svojím digitálnym životom pomocou obchodu Google Play. Využite svoje obľúbené aplikácie a služby, aby každá vaša cesta bola zábavnejšia a pohodlnejšia.

Jednoduché aktualizácie softvéru

Jednoduché aktualizácie softvéru

Udržujte softvér vozidla v aktuálnom stave bez námahy. Aktualizácia vzdialeným prístupom odosiela najnovšiu verziu softvérových funkcií z cloudu priamo do vozidla.

Balík digitálnych služieb

Balík digitálnych služieb

Balík digitálnych služieb vám sprostredkuje prístup k exkluzívnym aplikáciám na streamovanie a zábavu vo vozidle. Súčasťou balíka digitálnych služieb je neobmedzený objem dát, preto si môžete vychutnať všetko, čo vaše obľúbené aplikácie ponúkajú.

Apple CarPlay

Apple CarPlay

Pomocou rozhrania Apple CarPlay môžete telefonovať, posielať správy, zobrazovať mapy a prehrávať hudbu bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty.

Aplikácia Volvo Cars

S aplikáciou Volvo Cars využite na maximum všetky funkcie a možnosti vozidla Volvo EX40.

Aplikácia Volvo Cars

Jednoduché ovládanie nabíjania

Pripojte vozidlo k nabíjačke a skontrolujte v aplikácii, či sa správne nabíja. Po dosiahnutí požadovanej úrovne nabitia akumulátora dostanete upozornenie. V aplikácii si môžete nabíjanie taktiež naplánovať a uložiť si nabíjacie miesta.

Vlastnosti, ktoré vás zbavia stresu

Zobrazte si polohu vozidla na mape alebo ho vyhľadajte podľa zvuku klaksóna. Ak zabudnete kľúče, môžete vozidlo zamknúť a odomknúť kliknutím v aplikácii. Na aktualizáciu a upgrade palubného softvéru stačí jedno kliknutie. A ešte pred cestou si môžete nastaviť teplotu v interiéri.

Dokonalý zážitok z jazdy

Podpora vodiča

Podpora vodiča

Pokročilý asistenčný systém Pilot Assist vám zaistí viac pokoja pri riadení. Pomocou pokročilej technológie automaticky prispôsobuje rýchlosť vzhľadom na bezpečný odstup od vozidla pred vami. Môže tak výrazne uľahčiť jazdu v kolónach. Navyše môže jemnými zásahmi do riadenia udržovať vaše plne elektrické Volvo EX40 v strede jazdného pruhu.

Ovládanie nabíjania vzdialeným prístupom

Ovládanie nabíjania vzdialeným prístupom

Pomocou aplikácie Volvo Cars môžete naplno využiť možnosti plne elektrického SUV Volvo. Vyhľadávajte nabíjacie stanice, sledujte stav nabíjania a naplánujte si nabíjanie doma. Nechajte si vozidlo pripraviť na cestu nastavením teploty v interiéri a prečistením vzduchu, skôr než doň nastúpite. Zabudli ste si kľúče? Žiadny problém. Vozidlo môžete zamknúť a odomknúť pomocou aplikácie.

Čistejší vzduch v kabíne

Čistejší vzduch v kabíne

Náš pokročilý systém čistenia vzduchu zaistí, že budete dýchať svieži a čistý vzduch. Zadrží až 80 % nebezpečných častíc PM 2.5 vstupujúcich do interiéru, preto sa môžete bez obáv nadýchnuť aj v nepriaznivých vonkajších podmienkach. Okrem toho môžete v reálnom čase sledovať koncentrácie prachových a peľových častíc zvonku aj vo vozidle.

Svetlomety s technológiou Pixel LED

Svetlomety s technológiou Pixel LED

Svetlomety s technológiou Pixel LED v charakteristickom prevedení Thorovho kladiva jasne osvetľujú cestu pred vami. Každé svetlo sa skladá z 84 LED diód, ktoré optimalizujú osvetlenie za zníženej viditeľnosti vzhľadom na dopravnú situáciu, aby nedochádzalo k oslňovaniu iných účastníkov cestnej premávky.

Bezpečnostné a asistenčné funkcie

360° výhľad pri parkovaní

360° výhľad pri parkovaní

Vďaka výhľadu na 360° vždy zaparkujete svoje Volvo EX40 s istotou. Štyri kamery a 12 ultrazvukových senzorov spoločne vytvárajú úplný obraz o situácii v okolí vášho SUV, aby ste mali lepší prehľad o objektoch v okolí vozidla.

Lepší výhľad za vozidlo

Lepší výhľad za vozidlo

Systém varovania pred skrížením cesty inému vozidlu uľahčuje cúvanie. Tento systém môže aj pri obmedzenom výhľade dozadu rozpoznať vozidlá, ktoré vám skrížia cestu, a v prípade potreby zabrzdiť.

Bezpečné zmeny jazdného pruhu

Bezpečné zmeny jazdného pruhu

Zmena jazdného pruhu nemusí byť stresujúca záležitosť. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle objaví iné vozidlo, Volvo EX40 vás môže upozorniť rozsvietením kontrolky v ľavom alebo pravom vonkajšom spätnom zrkadle a v prípade potreby naviesť vozidlo späť do pôvodného pruhu.

Jednoduchšie udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Jednoduchšie udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Vaše Volvo EX40 vám môže pomôcť zostať v jazdnom pruhu v prípade, že z neho začnete neúmyselne vychádzať. Systém vás môže upozorniť ľahkými vibráciami volantu a naviesť vaše SUV bezpečne späť.

Systém na zabránenie kolíziám

Systém na zabránenie kolíziám

Vozidlo Volvo EX40 je navrhnuté tak, aby rozpoznávalo iné vozidlá, chodcov, cyklistov a väčšie zvieratá a dokázalo sa im vyhnúť bez ohľadu na to, či je deň alebo noc. Ak hrozí nebezpečenstvo zrážky, SUV vás najskôr upozorní. Ak včas nezareagujete, môže zasiahnuť do riadenia a zabrzdiť.

Inovatívna ochrana cestujúcich

Inovatívna ochrana cestujúcich

Volvo EX40 využíva jedinečnú bezpečnostnú konštrukciu, ktorá v prípade zrážky chráni cestujúcich a akumulátor vozidla. Akumulátor chráni bezpečnostná klietka tvorená rámom z pod tlakom liateho hliníka, ktorá je integrovaná do strednej časti konštrukcie karosérie.

Detekčné systémy sú závislé od osvetlenia predmetov a pri zníženej viditeľnosti vyžadujú zapnuté predné a zadné svetlá vozidla. Vodič zostáva naďalej vždy zodpovedný za bezpečnú jazdu.

Úplné technické údaje a detaily modelu

Úplné technické údaje a detaily modelu

Sedadlá

5

Šírka

1 873 mm)

Výška

1 647 mm

Dĺžka

4 440 mm

Objem batožinového priestoru (max.)

410 l

Maximálna hmotnosť prívesu

1 800 kg

Hmotnosť (max. hmotnosť zaťaženého vozidla)

2650 kg

Kapacita
akumulátora

82 kWh

Stupne výbavy

Stupne výbavy

Porovnajte varianty a vyberte si tú najlepšiu možnosť pre svoj aktívny život.

Plus

54 790 €
Zahŕňa:

  • Služby Google
  • Pilot Assist
  • BLIS™ a výstraha pred križujúcimi vozidlami

Ultra

59 890 €
prvky výbavy Plus doplnené o:

  • Panoramatická strecha
  • Audiosystém Harman Kardon Premium Sound
  • 360° kamera

Vozidlá Volvo EX30 ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl