Volvo EX90

Zoznámte sa s novým plne elektrickým modelom Volvo EX90, exkluzívnym sedemmiestnym SUV, ktoré definuje novú éru bezpečnosti.

Plne elektrické ex90

600 km

Elektrický dojazd (Až)

30 m

Odhadovaný čas rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom (10 – 80 %)

380 kW

Výkon (517 k)

4.9 s

Zrýchlenie (0 – 100 km/h)

ex90, výrazné a všestranné SUV
Zrodené ako čistý elektromobil
Zrodené ako čistý elektromobil

Volvo EX90 dokáže prejsť až 600 km na jedno nabitie bez emisií výfukových plynov a ponúka budúce možnosti obojsmerného nabíjania.

Všestranné pohodlie až pre sedem cestujúcich
Všestranné pohodlie až pre sedem cestujúcich

Veľkorysý priestor na nohy a komfort daný ergonomickým dizajnom. Vyberte si medzi sedem, šesť alebo päť ľahko nastaviteľných sedadiel pre dospelé osoby.

Nová éra bezpečnosti
Nová éra bezpečnosti

Špičkové radary a kamery pomáhajú odhaliť potenciálne riziká vo vozidle aj mimo neho a v prípade potreby poskytujú dodatočnú podporu.

Konektivita novej generácie
Konektivita novej generácie

Podpora siete 5G a integrované služby Google spríjemňujú cestovanie. Vďaka aktualizáciám pomocou vzdialeného prístupu je vozidlo vždy v aktuálnom stave.

Farby exteriéru

Crystal White / Onyx Black / Denim Blue / Platinum Grey / Silver Dawn / Mulberry Red / Vapour Grey / Sand Dune.

Farby exteriéru

Dizajn interiéru

Nastúpte do úplne nového plne elektrického SUV Volvo EX90. Exkluzívne škandinávske dizajnové prvky prispievajú k jedinečnému zážitku v tomto inteligentnom vozidle, ktorý vníma potreby vodiča.

Hlavné prednosti interiéru
Prirodzené osvetlenie interiéru

Prirodzené osvetlenie interiéru

Vyspelá LED technológia vytvára osvetlenie vo farebnom spektre blízkom prirodzenému slnečnému svetlu, ktoré prispieva k väčšej pohode.

Systém čistenia vzduchu

Systém čistenia vzduchu

Inteligentné monitorovanie a čistenie zlepšuje kvalitu vzduchu v kabíne a zabraňuje prenikaniu škodlivých častíc.

Panoramatická strecha

Panoramatická strecha

Tónovaná panoramatická strecha vytvára svetlé a vzdušné prostredie a zároveň minimalizuje oslnenie a UV žiarenie.

Prístrojová doska a obloženie na mieru

Prístrojová doska a obloženie na mieru

Detaily prispôsobené dreveným uhlím na palubnej doske a výplniach dverí poskytujú remeselný vzhľad pre diskrétnu, decentnú eleganciu.

Diamantový dizajn

Diamantový dizajn

Malé detaily v interiéri zdôrazňujú nenápadnú eleganciu autentického škandinávskeho dizajnu.

Reproduktory v opierkach hlavy

Reproduktory v opierkach hlavy

Vychutnajte si krištáľovo čistý zvuk z reproduktorov Bowers & Wilkins elegantne integrovaných v opierkach hlavy.

Dekoratívne prvky z pravého dreva

Dekoratívne prvky z pravého dreva

Podsvietené dekoratívne obloženie z pravého dreva podčiarkuje prirodzene hrejivý škandinávsky luxus.

Exkluzívny interiér zo zodpovedne získaných materiálov

Interiér modelu Volvo EX90 inšpirovaný škandinávskou obývacou izbou urobí dojem moderným, luxusným a jednoduchým dizajnom s čalúnením Wool Blend Nordicos podielom vlny alebo z materiálu Nordico.

Hlavné prednosti interiéru

Nový prepojený zážitok.

Súprava prispôsobiteľných displejov s vysokým rozlíšením vo vozidle Volvo EX90 zjednodušuje a sprehľadňuje riadenie.

Stredový displej
Stredový displej

Centrálny 14,5" displej v štýle tabletu zobrazuje jasné a prehľadné informácie o ceste a umožňuje intuitívne ovládať obľúbené aplikácie a dôležité funkcie.

Displej vodiča
Displej vodiča

9" displej vodiča prehľadne zobrazuje základné informácie. Môžete si vybrať medzi režimami Surround, Map a Calm.

Integrované služby Google
Integrované služby Google

Získajte priamo vo vozidle prístup k obľúbeným aplikáciám, ako sú Spotify, Google Assistant a Mapy Google z obchodu Google Play, ktoré obohatia vaše zážitky pri cestovaní.

Ergonomické sedenie

Zažite kultivované pohodlie až pre sedem osôb. Praktické upevnenia detskej sedačky v prednom a druhom rade a integrovaný podsedák na strednom sedadle pomáhajú celej rodine cítiť sa bezpečne a bezpečne.
7-miestne / 6-miestne / 5-miestne

Ergonomické sedenie

Predný rad

Prispôsobte si elektricky nastaviteľné sedadlá svojmu telu pomocou bedrovej opierky, predĺžení vankúša a elektricky ovládaných bočných výstuh. Vychutnajte si zvýšený komfort s vetraním sedadiel a desaťbodovou masážnou funkciou.

Druhý rad

Ergonomicky tvarované, nastaviteľné sedadlá poskytujú personalizovaný komfort a podporu. Sklopte sedadlá a posuňte ich dopredu, aby cestujúci mohli nastúpiť do tretieho radu sedadiel.

Tretí rad

Individuálne sklopné sedadlá pohodlne odvezú dvoch cestujúcich do výšky 170 cm. Sklopením každého sedadla do vodorovnej polohy zväčšite batožinový priestor.

Vezmite si lásku k zvuku aj na cesty.

Tichá kabína vozidla Volvo EX90 predstavuje dokonalú scénu na vychutnanie si špičkového zvuku, ktorý vám poskytnú renomovaní zvukoví inžinieri.

Hi-Fi audiosystém Bowers & Wilkins

Hi-Fi audiosystém Bowers & Wilkins

Zažite špičkové audio vo vozidle podľa svojich preferencií. Hi-Fi audiosystém Bowers & Wilkins vo vašom EX90 prináša hudbu a zvuk s výnimočnou hĺbkou, čistotou a presnosťou.

Audiosystém Bose Premium Sound

Audiosystém Bose Premium Sound

Zažite verný a živý zvuk bez ohľadu na to, kde sedíte. Bose využil svoje hlboké znalosti ľudského vnímania zvuku na vývoj podmanivého zvukového systému so 14 reproduktormi.

Flexibilné odkladacie priestory

Praktický a inteligentný dizajn interiéru modelu Volvo EX90 ponúka množstvo odkladacích priestorov v celom vozidle.

Flexibilné odkladacie priestory

Hlavné výhody

Objavte technológie zamerané na ľudí v modeli Volvo EX90, plne elektrickom sedemmiestnom SUV, ktoré definuje novú éru bezpečnosti.

Voľne umiestnený centrálny displej

14,5" centrálny displej ponúka všetko potrebné na cestu. Má intuitívne rozhranie, ktoré sa prispôsobuje aktuálnej situácii, vďaka čomu ľahko nájdete obľúbené aplikácie a dôležité funkcie vtedy, keď ich potrebujete.

Prehľadný komunikačný displej vodiča

Základné informácie pre vodiča sa zobrazujú na 9" displeji. Nachádza sa na stĺpiku riadenia, preto je stále viditeľný. K dispozícii je režim Surround zobrazujúci okolitú premávku, režim Map s navigačnými informáciami a režim Calm poskytujúci minimalistický prehľad.

Veľký head-up displej

Veľký head-up displej

Vďaka 13,2" head-up displeju s vysokým rozlíšením nemusíte spúšťať oči z cesty. Displej premieta informácie dôležité pre vodiča na čelné sklo, preto ich môžete sledovať v pohodlnom zornom uhle súčasne s dopravnou situáciou.

Praktický dizajn a ovládacie prvky

Praktický dizajn a ovládacie prvky

Sadnite si za volant a uvoľnite sa. Centrálny displej reaguje na to, čo sa deje vnútri vozidla aj v jeho okolí, a zobrazuje najdôležitejšie informácie vtedy, keď ich potrebujete.

Intuitívne ovládanie pomocou integrovaných aplikácií Google

Intuitívne ovládanie pomocou integrovaných aplikácií Google

Zostaňte prepojený so svojím digitálnym životom na centrálnom displeji. Volvo EX90 ponúka integrované aplikácie a služby Google, preto môžete so systémom infotainment pracovať rovnako ako so svojím smartfónom.

Nová éra bezpečnosti a podpory vodiča

Porozumenie vodičovi

Porozumenie vodičovi

Senzory v interiéri vozidla Volvo EX90 v kombinácii s volantom citlivým na dotyk sledujú pohyby vašich očí a hlavy a vyhodnocujú váš štýl jazdy. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu prestanete sústrediť na šoférovanie, vozidlo môže zasiahnuť a pomôcť zaistiť vašu bezpečnosť.

Rozpoznávanie prítomnosti cestujúcich

Rozpoznávanie prítomnosti cestujúcich

Majte prehľad o tom, kto sa nachádza vo vozidle, aby ste tam niekoho omylom nenechali. Náš nový systém detekcie prítomnosti cestujúcich dokáže pomocou radarových senzorov dômyselne rozmiestnených v interiéri rozpoznať aj nepatrné pohyby vo vozidle.

Park Pilot Assisth

Park Pilot Assist

Nechajte svoje Volvo, aby vám pomohlo zaparkovať. Aktívny parkovací asistent Park Pilot Assist dokáže pri rýchlosti pod 16 km/h vyhľadať parkovacie miesta, z ktorých si môžete vybrať stlačením tlačidla.

Upozornenie pri otváraní dverí

Upozornenie pri otváraní dverí

Predchádzajte nepredvídaným nehodám pri otváraní dverí zaparkovaného vozidla. Radary v zadnej časti vozidla Volvo môžu rozpoznať cyklistov a motoristov blížiacich sa zozadu a upozorniť cestujúcich, keď sa chystajú otvoriť dvere.

Kamera s 360° zobrazením

Kamera s 360° zobrazením

3D pohľad zhora na vozidlo na centrálnom displeji vám pomôže pri vchádzaní na úzke parkovacie miesta aj pri vychádzaní z nich. Štyri kamery na prednej, zadnej, ľavej a prednej strane vozidla vytvárajú intuitívny prehľad o vašom okolí.

Pixelové svetlomety s vysokým rozlíšením

Pixelové svetlomety s vysokým rozlíšením

Zaistite si pohodlie pri jazde v noci bez toho, aby ste oslňovali ostatných účastníkov cestnej premávky. Pokročilá technológia pixelových svetlometov s vysokým rozlíšením vo vozidle Volvo EX90 využíva 1,3 milióna pixelov, ktoré môžu meniť tvar a intenzitu vyžarovaného svetla.

Exkluzívna jazda s intuitívnym komfortom

Uvítacie sekvencie

Uvítacie sekvencie

Keď sa k svojmu vozidlu Volvo EX90 priblížite s digitálnym kľúčom alebo diaľkovým ovládačom, svetlomety a zadné LED svetlá vás privítajú svetelnou sekvenciou a zablikaním.

Elektricky ovládané sedadlá v treťom rade

Elektricky ovládané sedadlá v treťom rade

Sedadlá v treťom rade s opierkami hlavy a dostatkom miesta na nohy umožňujú pohodlné cestovanie dvom osobám. Potrebujete viac miesta na batožinu? Stlačením tlačidla ich môžete ľahko naplocho zložiť.

Prémiové vzduchové odpruženie

Prémiové vzduchové odpruženie

Aktívne vzduchové odpruženie zaručuje hladkú a plynulú jazdu na diaľniciach, vidieckych cestách aj pri jazde v zákrutách.

Odhlučnený interiér

Odhlučnený interiér

Ponorte sa do ticha vo vozidle navrhnutom tak, aby dokonale tlmilo vibrácie a vonkajší hluk. Aerodynamická karoséria, špičkové vzduchové odpruženie, špeciálne navrhnuté pneumatiky a tá najmodernejšia zvuková izolácia vytvárajú vo vozidle Volvo EX90 maximálne tiché prostredie.

Vrstvené sklo

Vrstvené sklo

Vrstvené okná a panoramatická strecha vozidla Volvo EX90 vás chránia pred okolitým svetom. Vrstvenie skla pomáha chrániť pred UV žiarením a prispieva k odhlučneniu už aj tak tichého interiéru.

Bezdrôtové rozhranie Apple CarPlay

Bezdrôtové rozhranie Apple CarPlay

Pomocou rozhrania Apple CarPlay môžete telefonovať, posielať správy, zobrazovať mapy a prehrávať hudbu bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty.

Uvoľnite sa a načerpajte energiu

Optimalizácia dojazdu

Optimalizácia dojazdu

Asistent dojazdu na centrálnom displeji prináša prehľad o spotrebe energie a ponúka možnosti predĺženia dojazdu.

Príprava akumulátora na nabíjanie

Príprava akumulátora na nabíjanie

Vyberte si nabíjaciu stanicu a vaše Volvo môže automaticky pripraviť akumulátor na rýchle nabíjanie zahriatím alebo ochladením na optimálnu teplotu. Tento proces je automatický, preto naň nemusíte myslieť.

Bezproblémové nabíjanie na verejných staniciach

Bezproblémové nabíjanie na verejných staniciach

Model Volvo EX90 je vybavený funkciou Plug & Charge, ktorá umožňuje bezproblémové nabíjanie na verejných staniciach.

Obojsmerné nabíjanie

Obojsmerné nabíjanie

Obojsmerné nabíjanie, ktoré bude spočiatku k dispozícii vo vybratých krajinách, umožňuje využívať energiu z akumulátora v domácnosti na napájanie spotrebičov alebo aj vracať elektrickú energiu do siete.

Vozidlá Volvo EX90 ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl