Automobilka Volvo robí pokroky pri vývoji autonómneho riadenia

Automobilka Volvo robí pokroky pri vývoji autonómneho riadenia
Pridané 05.05.2020

Spoločnosť Zenuity zastrešuje vývoj autonomneho riadenia v úzkej spolupráci so značkou Volvo.

Divizia vyvíjajúca softvér asistovaného a autonómneho riadenia, sa ponovom rozdelí na dve časti. Cieľom je maximalizácia doterajšieho vývojového potenciálu tejto spoločnosti. Samostatnou časťou bude nová divízia, ktorá sa bude sústredíť na pokračujúci vývoj a komercializáciu softvéru pre autonómne riadenie. Táto spoločnosť bude vo vyhradnom vlastníctve automobilky Volvo .

Druhá časť sa zameria na pokračujúci vývoj a komercializáciu pokročilých asistenčných systémov vodiča a bude integrovaná do spoločnosti Veoneer, ktorá sa venuje bezpečnostnému vybaveniu automobilov. Zenuity je v súčasnosti spoločným podnikom spoločností Volvo Cars a Veoneer. V spoločnom vlastníctve vyvinula spoločnosť Zenuity doteraz silnú softvérovú platformu pre pokročilé asistenčné systémy vodiča a systémy autonómneho riadenia vozidiel.

Automobilka Volvo robí pokroky pri vývoji autonómneho riadenia

Volvo intenzívne pracuje na technológii autonómnej jazdy

Prevádzka a zamestnanci spoločnosti Zenuity so sídlom vo švédskom Göteborgu a čínskom Šanghaji budú v rámci dohody presunutí do novej spoločnosti, ktorú bude vlastniť spoločnosť Volvo Cars. Prevádzka a zamestnanci pôsobiaci v Nemecku a Spojených štátoch amerických budú presunutí do spoločnosti Veoneer.

Časť spoločnosti Zenuity patriaca automobilke Volvo sa bude zameriavať na vývoj softvéru autonómneho riadenia bez dozoru vodiča. Táto technológia bude uvedena na trh pri najnovšej generácii vozidiel Volvo postavených na základoch platformy SPA2.. Nová spoločnosť zostane oddelená od spoločnosti Volvo Cars a bude prevádzkovať svoje vlastné distribučné kanály.

Automobilka Volvo robí pokroky pri vývoji autonómneho riadenia

Švédska automobilka už dnes vo svojich modeloch ponúka špičkové asistenčné systémy

„Spoločnosť Volvo Cars je odhodlaná zaviesť bezpečné autonómne riadenie bez dozoru na diaľniciach do najnovšej generácie svojich automobilov,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Keď umožníme novej spoločnosti plne sa sústrediť na tento vývoj, pomôže nám to splniť aj tieto ambície.“

Očakávame , že nova filozofia oboch spoločnosti začne svoju činnosť napĺňať najneskôr v tretom štvrťroku 2020.

Zdroj: Volvo, https://www.autoinak.sk/3387/automobilka-volvo-robi-pokroky-pri-vyvoji-autonomneho-riadenia/

 
 

Náš Instagram

Zlepšujeme sa pre vás aj naďalej

Vopred ďakujeme za vaše podnety a skúsenosti so službami FINAL‑CD. Napíšte nám Váš názor

Ochrana osobných údajov
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií.
xxs
xs
s
m
l
xl