Nový C5 Aircross a C5 Aircross Plug-in Hybrid

Nový Citroën C5 Aircross

Absolútny komfort a potvrdený štýl

Citroën C5 Aircross je etalón v oblasti komfortu, priestoru a modularity. Nový štýl ktorý vyjadruje väčšiu silu a odlišnosť. Sprevádza ho posun na vyššiu úroveň, ktorý ilustruje nový dizajn a prvky interiéru: predná časť, podpis zadných svetiel, ráfiky, farby a materiály, 10-palcový dotykový displej, stredová konzola atď. Nový Citroën C5 Aircross ponúka bezkonkurenčný zážitok z komfortnej jazdy, bezpečnostné a asistenčné technológie riadenia a ponuku konektivity najnovšej generácie. Je dostupný v plug-in hybridnej, benzínovej a naftovej verzii.

Štýl - modernejšia a dynamickejšia osobnosť

Nový Citroën C5 Aircross má agresívnejší a dynamickejší štýl. Na ceste získava eleganciu a prítomné línie. Jeho interiér je odetý do rafinovaných farieb a materiálov, ktoré umocňujú priestor a pohodlie.

Nová predná časť - štruktúrovanejšia, napnutejšia, modernejšia a technologickejšia

Citroën C5 Aircross sa zdokonalil tak, že dnes sa môže pochváliť impozantnejším štýlom a väčšou eleganciou na ceste. Štýlová úprava prednej časti sa zmenila na vertikálnejšiu, čím sa posilnil jej charakter. Zaviedol sa aj nový dizajnový jazyk, v ktorom krivky ustupujú štruktúrovanejším líniám.

Rukopis predných svetiel led v tvare písmena „V“ - nová identita značky Citroën

Združený prístoroj

Jemný, no zároveň ostro rezaný rukopis svetiel LED v tvare písmena „V“ získal vďaka dizajnu „klavírnych klávesov“ 3D efekt. Tieto svetlá na denné svietenie dodávajú vozidlu hlboký a špičkový technologický vzhľad. Svetlomety LED Vision sú vďaka tmavšiemu dizajnu taktiež nenápadnejšie. Umocňujú vizuálnu kontinuitu s lesklou čiernou mriežkou chladiča a zároveň zdôrazňujú dojem robustnosti.

Združený prístoroj

Nový Citroën C5 Aircross prináša nové stvárnenie symbolov striešky, ktoré sa postupne osamostatňujú a vyčnievajú zo svetiel na denné svietenie, čím sa odlišujú od ostatných modelov v ponuke.

Nový vizuálny rukopis zadnej časti - elegantný a technologicky špičkový

V súlade s prednou časťou má nový Citroën C5 Aircross nový trojrozmerný svetelný rukopis LED aj vzadu. Svetelná jednotka je vybavená štruktúrovaným tónovaným sklom, ktoré kopíruje tvar troch modulov LED. Jemný dizajn klavírnych kláves rovnako ako na prednej strane zosilňuje hlboký 3D efekt svetelného rukopisu.

Nový profil - dynamickejší a modernejší

Eleganciu a modernosť nového modelu Citroën C5 Aircross zvýrazňuje niekoľko štylistických prvkov na boku:


 • Nové 18" disky kolies z ľahkých zliatin PULSAR s dvojfarebnými grafickými prvkami.
 • Nová lesklá čierna farba krytov vonkajších spätných zrkadiel, ktorá ladí s farbou nosného stĺpika čelného skla.
 • Lesklé čierne funkčné strešné nosiče s novou matnou čiernou vložkou v spodnej časti.
 • Nové farebné motívy pre nárazníky Airbump®, ktoré evokujú farby vložiek prednej časti vozidla.

Jedinečná vyrovnanosť a osobnosť - masívna a ochranná konštrukcia

Citroën C5 Aircross si zachováva všetky vlastnosti výkonného a spoľahlivého SUV, čo je zrejmé z jeho mohutných bočných panelov:


 • svetlá výška 230 mm,
 • veľké kolesá s priemerom 720 mm,
 • ochrana v rozsahu 360°, vrátane nárazníkov Airbump® a podbehov kolies,
 • výrazné a funkčné strešné nosiče,
 • dominantná poloha vodiča pri jazde.

Prispôsobenie podľa želania - elegantnejší a osobitejší modelový rad

Nový Citroën C5 Aircross je v ponuke v šiestich farbách: biela Banquise, perleťová biela Pearl Nacre, čierna Perla Nera, sivá Platinum, sivá Artense a úplne nová farba – modrá Eclipse. Je to elegantná a hlboká farba, ktorá sa mení z tmavomodrej na čiernu v závislosti od vonkajšieho svetla. Tri nové farebné odtiene, pomocou ktorých môže model C5 Aircross prejaviť svoju eleganciu a charakter SUV, sú: lesklá čierna, tmavá chrómová a modrá Energic. Dvojfarebné vyhotovenie dodáva vozidlu ešte väčšiu osobitosť.

Päť rôznych možností interiéru - materiály zvolené na zdôraznenie komfortu a luxusu

Modernejšie štandardné vnútorné prostredie a štyri nové verzie interiéru Advanced Comfort vytvárajú elegantnejšiu, dynamickejšiu a kvalitnejšiu atmosféru:


 • Interiér Wild Black: nová čierna štruktúrovaná tkanina Flamine a nová sivá tkanina s efektom kože.
 • Interiér Urban Black: nová čierna látka Alcantara a čierna tkanina s efektom kože
 • Interiér Metropolitan Black: nová čierna textúrna koža a nová sivá tkanina s efektom kože
 • Interiér Hype Black: nová perforovaná koža Paloma a modrá koža Nappa.

Modré prešívanie na všetkých piatich verziách interiéru dokonale ladí s prešívaním lakťových opierok vo dverách a ozdobným prúžkom na palubnej doske.

Päť rôznych možností interiéru

Nový dizajn stredovej konzoly - elektrický prepínač radenia ideálne umiestnený pod rukou vodiča

Združený prístoroj

Vysoká a široká stredová konzola bola zmodernizovaná čiernym látkovým obložením s efektom kože a chrómovým lemovaním. Pri automatických prevodovkách obsahuje elektrický prepínač radenia s chrómovou úpravou a volič režimov jazdy s funkciou regulácie priľnavosti pre zážihové a vznetové verzie.

Združený prístoroj

Pri plug-in hybridných verziách obsahuje stredová konzola možnosť voľby jazdného režimu: elektrický, hybridný alebo športový. Jej súčasťou je aj priestor konektivity, ktorý tvoria dva konektory USB.

Rozmery

Kompaktné SUV s vyváženým objemom

Združený prístoroj

Dĺžka

4500 mm

Združený prístoroj

Šírka

1969/2099 mm

Združený prístoroj

Výška

1654/1689 mm

Združený prístoroj

Objem batožinového priestoru

580/1630 m³

Pohodlie - najpohodlnejšie a najvšestrannejšie SUV

Citroën C5 Aircross vyniká priestrannosťou vnútorného priestoru, všestrannosťou a úrovňou komfortu, ktorá nemá v segmente kompaktných SUV konkurenciu. Využíva výhody programu Citroën Advanced Comfort®, ktorý vychádza z odborných znalostí značky a je poháňaný jej inováciami.

Pokročilé odpruženie Citroën Advanced Comfort® - inovácia Značky Citroën

Odpruženie s progresívnymi hydraulickými dorazmi Progressive Hydraulic Cushions® je exkluzívne pre značku Citroën a zlepšuje absorpciu nerovností na ceste. Zaisťuje tak cestujúcim absolútne pohodlné cestovanie a vytvára efekt „lietajúceho koberca“.

Nové pohodlné sedadlá advanced comfort - pozvánka do blahobytu

Model Citroën C5 Aircross je vybavený novou generáciou sedadiel Advanced Comfort. Ponúkajú maximálny vizuálny komfort, pohodlie pri sedení a komfort pri jazde. Je v nich použitá pena, ktorá sa časom nevysedí, čím je zaistená ich trvalo vysoká kvalita. Sedadlá tvorí pena s vysokou hustotou, ktorá sa nachádza v jadre sedadla, dodatočná vrstva peny v hrúbke 15 mm a špeciálna konštrukcia. V záujme ďalšieho zvýšenia pohodlia vodiča a spolujazdca je možné na predných sedadlách použiť funkciu vyhrievania a masáže.

Tri samostatné zadné sedadlá - neporovnateľná modulárnosť

Nový Citroën C5 Aircross SUV ponúka tri samostatné posuvné a sklopné zadné sedadlá.

Veľkorysý batožinový priestor - meradlo kvality z hľadiska praktického využitia

Združený prístoroj

Nový Citroen C5 Aircross má rekordný objem batožinového priestoru v tomto segmente: 580 l až 720 l vo verziách so zážihovým a vznetovým motorom a 460 l až 600 l v plug-in hybridnej verzii.

Združený prístoroj

Nový Citroen C5 Aircross je vybavený dverami batožinového priestoru s bezdotykovým otváraním. Vďaka tomu môžete batožinový priestor poľahky otvoriť, stačí jednoduchý pohyb nohy pod zadným nárazníkom.

Inteligentné úložné priestory - pohodlie pre všetkých

Cítiť sa vo vozidle dobre znamená aj mať priestor na uloženie všetkého, čo potrebujete. Nový Citroën C5 Aircross má množstvo praktických a funkčných úložných priestorov. Ponúka veľký chladiaci priestor pod stredovou lakťovou opierkou, odkladaciu priehradku pre spolujazdca a veľké odkladacie priestory vo dverách, čím reaguje na všetky potreby používania.

Panoramatické strešné okno - výnimočný jas

Veľkoryso dimenzované panoramatické strešné okno poskytuje výnimočný jas a pocit pohody vodičovi aj všetkým cestujúcim. Každá cesta je tak zážitkom sama o sebe.

Akusticky vrstvené predné okná - efekt zosilnenej ulity

Osobitná pozornosť sa v novom SUV Citroën C5 Aircross venovala vrstvenému sklu predného bočného okna. Vďaka lepšej akustickej a tepelnej izolácii zvyšuje okrem bezpečnosti aj mieru pohodlia.

Technológie najnovšej generácie - bezkonkurenčný pokoj na palube

Nový Citroën C5 Aircross ponúka najnovšiu generáciu asistenčných technológií a technológií konektivity, ktoré premenia vaše cesty na príjemný a upokojujúci zážitok. Plug-in hybridná verzia modelu Citroën C5 Aircross vám ponúka väčší pokoj na duši.

Nový Citroën C5 Aircross

Asistent vodiča pri jazde na diaľnici - prvý krok k poloautonómnemu riadeniu

Tento systém je vhodný na všetky typy ciest a umožňuje vodičovi čiastočne delegovať riadenie na vozidlo. Stačí zvoliť cieľovú rýchlosť od 30 km/h a systém bude udržiavať polohu nového modelu Citroën C5 Aircross v jeho jazdnom pruhu sledovaním vodorovného značenia na ceste. V kombinácii s adaptívnym tempomatom s funkciou automatického spúšťania a vypínania motora bude potom vaše vozidlo vedieť zastaviť a znovu naštartovať v závislosti od vozidla pred ním. Aby systém zostal aktívny, musí vodič nechať ruku položenú na volante. Kontrolu nad vozidlom môže kedykoľvek prevziať späť.

Digitálny displej s uhlopriečkou 12,3" - ešte väčšia bezpečnosť

Plne prispôsobiteľný digitálny displej s uhlopriečkou 12,3" vám zaručí, že všetky dôležité informácie o jazde budete mať priamo pred očami. Uvidíte napríklad:


 • zobrazenie navigačnej mapy,
 • aktiváciu asistenčných systémov vodiča,
 • prevádzkový stav hybridného motora.

Nová 10" dotyková obrazovka HD - používateľsky prívetivejšia a modernejšia

Vďaka novej obrazovke s uhlopriečkou 10" je nový Citroën C5 Aircross prívetivejší pre používateľov, pretože ponúka priamy prístup k ovládacím prvkom klimatizácie a čítanie z vyššej úrovne, vďaka čomu môžete sledovať cestu pred sebou. Vetracie otvory sú teraz umiestnené pod obrazovkou a boli zmodernizované novým, ostrým horizontálnym dizajnom.

Konektivita - nová ponuka pripojených služieb Citroën

V záujme ešte vyššej miery bezpečnosti a pohodlia je nový Citroën C5 Aircross vybavený službami Citroën Connect, ktorých súčasťou je celá škála prepojených služieb:


 • ASISTENT MY CITROËN: Táto bezplatná služba núdzového volania a asistenčnej služby, ktorá je dostupná 24 hodín denne, sedem dní v týždni, bez potreby predplatného, zabezpečuje vyslanie vhodnej pomoci, a to buď automaticky, alebo stlačením tlačidla núdzového volania alebo asistenčnej služby.
 • MY CITROËN DRIVE: Pripojené služby TomTom Traffic a Nebezpečné zóny, ktoré sú k dispozícii bezplatne počas troch rokov, poskytujú aktuálne informácie o premávke, polohe čerpacích staníc, dostupnosti parkovacích miest atď., ako aj vizuálne a zvukové upozornenie na prípadné nebezpečné zóny (podľa platných vnútroštátnych právnych predpisov).
 • MY CITROËN PLAY: Služba kompatibilná so systémami Apple CarPlay™ a Android Auto ponúka rozsiahlu bezdrôtovú konektivitu na palube vozidla, vďaka ktorej môžete po pripojení smartfónu prijímať pokyny, telefonovať, posielať správy a počúvať hudbu, a to úplne bezpečne, bez toho, aby ste spustili oči z cesty. Všetky vaše aplikácie sa zobrazujú priamo na centrálnej obrazovke.

Aplikácia my Citroën - pohodlné a jednoduché používanie

Aplikácia My Citroën vám umožňuje byť v spojení s vaším novým vozidlom Citroën C5 Aircross. Môžete tak:


 • Zistiť polohu svojho vozidla.
 • Dohodnúť si stretnutie v servise Citroën.
 • Nahliadnuť do servisnej príručky alebo palubnej dokumentácie svojho vozidla.
 • Obrátiť sa na asistenčnú službu Citroën Assistance.

Plug-in hybridná verzia nového modelu Citroën C5 Aircross ponúka aj ďalšie funkcie:


 • Prístup k dôležitým informáciám o stave nabitia akumulátora, čase nabíjania a zostávajúcom dojazde vozidla.
 • Získanie poradenstva o nabíjaní.
 • Naprogramovať odloženie nabíjania.
 • Spustiť tepelné kondicionovanie priestoru pre cestujúcich.

Motorzácie

Vyberte si motor, ktorý najlepšie vyhovuje potrebám vášho použitia a životného štýlu. Vlastnosti modelu Citroën C5 Aircross sú identické z hľadiska dizajnu, komfortu a praktickkého využitia vo všetkých verziách - plug-in hybridnej, zážihovej aj vznetovej.

Plug-in Hybrid, Benzín alebo Diesel

 • Vo verzii Plug-in Hybrid nový C5 Aircross ponúka optimálny výkon vďaka elektromotoru, ktorý posilňuje tepelný motor, na zaistenie kumulatívneho výkonu 225 k a okamžitého momentu.

Ponúka potešenie zo 100 % elektrickej jazdy a zároveň umožňuje prístup do všetkých oblastí v centre mesta s obmedzenou premávkou. Pri dlhších cestách medzitým prevezme riadenie zážihový motor.


 • Vo verziách so zážihovým a vznetovým motorom je nový Citroën C5 Aircross vybavený účinnými a výkonnými motormi najnovšej generácie:
  • zážihový motor PureTech 130 S&S BVM6 alebo EAT8
  • vznetový motor BlueHDi 130 S&S EAT8.

Vozidlá Citroën C5 Aircross ihneď k odberu Testovacia jazda Žiadosť o cenovú ponuku

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Dodatočné súbory cookies používame na vykonávanie analýz používania webových stránok a na kontrolu účinnosti marketingových opatrení. Súhlas s používaním súborov cookies vyjadríte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií
xxs
xs
s
m
l
xl