PEUGEOT L500 R Hybrid

PEUGEOT L500 R Hybrid

Pri príležitosti osláv 100 rokov od nášho víťazstva v závode 500 mil Indianapolis s vozidlom ‪‎Peugeot L45‬ predstavujeme nové koncepčné vozidlo ‪‎Peugeot L500 R HYbrid‬.

Na historickú predlohu spomíname najmä modrým lakom, tentoraz v kombinácii s čiernou zadnou časťou, ako je to typické pre ostrý Peugeot 308 GTI alebo jeho menšieho súrodenca 208 GTI. A nechýbajú ani červené akcenty odkazujúce na rovnako sfarbené kolesá pôvodného špeciálu L45.

Celkový výkon hybridnej sústavy je 368 kW (500 koní), teda viac ako štvornásobok originálu. Okrem toho putuje na obe nápravy 730 Nm krútiaceho momentu. To znamená v spojení s celokarbónovou konštrukciou a hmotnosťou len 1 000 kg, šprint na stovku za 2,5 sekundy a kilometer s pevným štartom za 19 sekúnd. Dynamike napomáha aj minimalizácia odporu vzduchu, ktorá je výsledkom mimoriadne nízkej stavby. Strecha je vzdialená od asfaltu vo výške iba 1 000 mm. Vodič sedí centrálne v samostatnej bunke a s prehľadom o situácii mu napomáha systém rozšírenej reality, teda ďalšia verzia i-Cockitu, tentoraz vyzbrojená dvojicou holografických displejov.

Tá dokáže sprostredkovať aj prítomnosť druhého člena posádky, ktorý tu už na rozdiel od minulosti a L45 nemá miesto. Éra, keď s jazdcom bojoval aj mechanik, je dávno preč. Okruhom vládnu monoposty. Nádherný modro-čierny „projektil“ nešetrí štylistickými podpismi nových Peugeotov. Nájdeme na ňom levie motívy od dizajnu diskov kolies až po zadné svetlá evokujúce levie pazúry. Séria oficiálnych fotografií pôsobí síce skôr ako práca grafických dizajnérov pre Grand Turismo 6, lenže tu už Peugeot svojho zástupcu má. L500 tak pravdepodobne ostane len virtuálnym laboratóriom myšlienok, ktoré poslúžia pri vývoji nových špeciálov.

Zdroj: auto.pravda.sk

« Predchádzajúca aktivita
Nasledujúca aktivita »
Dopyt
na vozidlo
Objednať
servis
Objednať
testovaciu jazdu
Objednať
náhradný diel
Kalkulácia
financovania
Výkup
vozidiel

Zdieľať

PEUGEOT L500 R Hybrid

Facebook

Peugeot je moja značka

OPEL je moja značka

CITROËN je moja značka

VOLVO je moja značka

JAGUAR je moja značka

LAND ROVER je moja značka

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK

Máme pre vás nové značky,
teraz s Doživotným servisom ZADARMO

Máme pre vás nové značky
Zistite ktoré
xxs
xs
s
m
l
xl