Peugeot 3008: Auto roka 2017, ktoré baví

Peugeot 3008: Auto roka 2017, ktoré baví

„Som veľmi hrdý a šťastný že práve nový Peugeot 3008 získal cenu Auto roka 2017. Toto ocenenie je vyvrcholením tvrdej 5-ročnej práce mojich tímových kolegov a celej našej skupiny.“ Také boli prvé slová riaditeľa Peugeotu Jean-Philippa Imparata, keď sa dozvedel o tomto prvenstve. O výsledkoch ceny Auto roka 2017 rozhodovalo až 58 špičkových novinárov z 22 rôznych krajín. Čím ich zaujal Peugeot 3008? Hlavne svojím nadčasovým dizajnom, kvalitnými materiálmi a dizajnom v interiéri a skvelými jazdnými vlastnosťami. Pre francúzsku automobilku to je už piate víťazstvo v tejto prestížnej cene, no prvé v kategórii SUV. A čím si tento model získal takmer 100-tisíc ľudí v Európe, ktorí si doteraz tento model objednali?

Ďalší Peugeot s jedinečným dizajnom

Dizajn je jednou z hlavných zbraní Peugeotu a inak to nie je ani pri novej 3008-ke. Hoci ide o robustné SUV, z karosérie cítite sviežosť, ľahkosť a tvary v dokonalom súlade. Dizajnu dominuje predná maska s odvážnymi líniami a ostrými FULL LED svetlami. Peugeot 3008 sa do kategórie SUV hrdo hlási výraznými blatníkmi a predným nárazníkom. Aj pri tomto modeli pripomínajú zadné LED svetlá pazúry leva a hovoria, že sa pozeráte na silné, dynamické a zároveň majestátne auto.

Jazda v novej 3008-čke baví

Aj vďaka najnovšej technológii Peugeot i-Cockpit dostanete do rúk kompaktný športový volant, s ktorým si zážitok z jazdy užijete ešte viac. Volant je vybavený multifunkčnými tlačidlami, vďaka ktorým môžete mať na ňom ruky počas celej jazdy. Nechýba ani head-up panel, na ktorom si sami nastavíte to, čo vám bude zobrazovať. Presná 6-stupňová automatická prevodovka sa skvelo ovláda a zážitok z jazdy umocňuje panoramatická strecha. Potešia aj úsporné benzínové motory PureTech, ten získal ocenenie Motor roka vo svojej kategórii, a BlueHDi. Vďaka úsporným parametrom ich oceníte hlavne pri jazde v meste.

Peugeot 3008 v teréne

A ako sa správa Peugeot 3008 v teréne? Vďaka inovatívnemu systému Grip control nie je pre vozidlo problémom ani náročnejší terén. Systém umožní nastaviť si povrch, po ktorom sa chystáte ísť. Vozidlo sa následne terénu prispôsobí – či už ide o piesok, blato alebo sneh – a vy máte auto pod lepšou kontrolou. Pri strmých zjazdoch môžete využiť Hill Assist Descent Control, ktorý automaticky prispôsobuje rýchlosť auta podľa úrovne klesania. Rýchlosť ľahko regulujete pomocou brzdy a plynu.

Peugeot čaká skvelá budúcnosť

Výsledkom poctivej práce, ktorou sa francúzska automobilka vybrala, je práve ocenenie Auto roka 2017 pre 3008-čku. Peugeot získal tento titul naposledy v roku 2014, keď bol ocenený model 308. Ak bude francúzsky koncern pokračovať v nastúpenej ceste, bezpochyby sa dočká ďalších prestížnych ocenení.

Chceli by ste si vyskúšať Peugeot 3008 v akcii?

Napíšte nám a budeme sa tešiť na vašu návštevu.

« Predchádzajúca aktivita
Nasledujúca aktivita »
Dopyt
na vozidlo
Objednať
servis
Objednať
testovaciu jazdu
Objednať
náhradný diel
Kalkulácia
financovania
Výkup
vozidiel

Zdieľať

Peugeot 3008: Auto roka 2017, ktoré baví

Facebook

Peugeot je moja značka

OPEL je moja značka

CITROËN je moja značka

VOLVO je moja značka

JAGUAR je moja značka

LAND ROVER je moja značka

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK

Máme pre vás nové značky,
teraz s Doživotným servisom ZADARMO

Máme pre vás nové značky
Zistite ktoré
xxs
xs
s
m
l
xl