Na čo sa zamerať pri kúpe prvého auta, aby ste neurobili krok vedľa

Na čo sa zamerať pri kúpe prvého auta, aby ste neurobili krok vedľa

Kúpa prvého vozidla je veľký moment v živote každého muža. Niekedy však referencie od priateľov, známych či kolegov nestačia a musíte urobiť dôkladný prieskum trhu. Či už ste sa rozhodli pre kúpu nového, alebo staršieho automobilu, pripravili sme pre vás tie najdôležitejšie rady, s ktorými pri výbere svojho prvého auta neurobíte krok vedľa.

Na čo sa zamerať pri kúpe nového auta

Pri kúpe nového vozidla nemusíte byť od začiatku ostražití a podozrievaví. Základom je urobiť si dobrý prieskum trhu, stanoviť si rozpočet a určiť si priority. Ako začať?

Koľko vozidlo stojí

Pri kúpe nového vozidla je cena jedným z najdôležitejších atribútov. Nesledujte však iba to, či sa dané auto zmestí do vášho rozpočtu, alebo si musíte priplatiť. Zamerajte sa aj na to, čo je v cene zahrnuté. Iný výrobca, iný mrav – to, čo je pri Opli či Peugeote v základnej výbave samozrejmosťou, iný výrobca môže ponúkať za príplatok. Pri každej čiastke zohľadnite nielen to, koľko za auto zaplatíte, ale aj to, za akú sumu ho dokážete neskôr predať. Ako to zistíte? Jednoducho, pozrite si ponuky jazdených automobilov rovnakej značky ako to vaše na internete a z tejto trhovej ceny vychádzajte.

Záruka a služby

Dĺžka záruky je dôležitá, no ešte dôležitejšie je pozrieť sa na jej podmienky a prípadné obmedzenia. V zásade platí, čím dlhšie vám záruka platí, tým lepšie pre vás. Niektoré automobilky ponúkajú dokonca aj predĺženú záruku a ďalšou možnosťou je jej predĺženie za príplatok. Nezabudnite však sledovať, aké podmienky udáva predajca či výrobca v zmluve. Pri kúpe prvého auta môžete oceniť aj doplnkové služby ako asistencia v prípade problémov, zvýhodnené PZP či požičanie náhradného vozidla počas servisu. Sú to faktory, ktoré môžu rozhodnúť o tom, ktorý automobil je pre vás výhodnejší.

Spotreba paliva

Spotreba paliva je pre každého dôležitým atribútom. Ale výrobcovia automobilov niekedy nastavia vozidlá tak, aby pri meracom cykle mali nižšiu spotrebu ako pri reálnom používaní. Namiesto tabuľkových hodnôt sa pozrite na údaje o spotrebe od novinárov, ktorí vozidlo testovali v skutočnej premávke na cestách. Skvelou pomôckou, kde nájdete údaje o spotrebe takmer všetkých vozidiel, je nemecký portál spritmonitor.de. Tu máte k dispozícii informácie o spotrebe od majiteľov, ktorí s konkrétnym modelom najazdili tisícky kilometrov.

V ďalšej časti vám prezradíme, na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného vozidla. Sledujte náš blog a FB stránku, aby vám neušli naše novinky a rady.

« Predchádzajúca aktivita
Nasledujúca aktivita »
Dopyt
na vozidlo
Objednať
servis
Objednať
testovaciu jazdu
Objednať
náhradný diel
Kalkulácia
financovania
Výkup
vozidiel

Zdieľať

Na čo sa zamerať pri kúpe prvého auta, aby ste neurobili krok vedľa

Facebook

Peugeot je moja značka

OPEL je moja značka

CITROËN je moja značka

VOLVO je moja značka

JAGUAR je moja značka

LAND ROVER je moja značka

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK

Máme pre vás nové značky,
teraz s Doživotným servisom ZADARMO

Máme pre vás nové značky
Zistite ktoré
xxs
xs
s
m
l
xl