MOTOR ROKA 2015

MOTOR ROKA 2015

MOTOR PURETECH ZÍSKAL MEDZINÁRODNÉ OCENENIE MOTOR ROKA 2015!

Trojvalcový prepĺňaný motor PURE TECH vyvinutý skupinou PSA získal medzinárodné ocenenie MOTOR ROKA 2015!

Porota 17. ročníka medzinárodnej súťaže "The International Engine of the Year Awards" (Medzinárodný motor roka), ktorú organizuje britský magazín "Engine Technology International", dňa 17. júna v Stuttgarte rozhodla, že najlepším motorom v kategórii 1,0 až 1,4 litra je 3-valcový prepĺňaný motor PureTech, vyvinutý skupinou PSA.

Táto cena korunuje úspech motora, ktorý sa v prepĺňanej verzii vyrába vo fabrike Française de Mécanique v meste Douvrin v severofrancúzskom regióne Pas-de-Calais. Tieto pohonné jednotky si pripísali už viac ako 100 000 vyrobených kusov.

Rodina výkonných 3-valcových motorov PureTech sa oproti ich predchodcom vyznačuje znížením spotreby a emisií CO2 v priemere o 18 %. Motory vo verziách s objemom 1,0 a 1,2 litra sa od roku 2012 vyrábajú v meste Trémery (región Moselle). Výrobná kapacita fabriky je 640 000 motorov ročne. Prepĺňaná verzia s objemom 1,2 litra sa od roku 2014 vyrába vo fabrike Française de Mécanique s kapacitou 320 000 motorov ročne a v Číne vo fabrike Xiangyang s kapacitou 200 000 vyrobených motorov ročne.

Motory PureTech sa montujú do modelov Peugeot 208, 308, 2008, 3008 a 5008.

Christian Chapelle, riaditeľ oddelenia pohonov a podvozkov, pri preberaní ocenenia povedal: "Naše motory vypúšťajú iba 110,3 g CO2/km, čo skupine PSA zaručuje čelné postavenie medzi európskymi motormi. Táto prestížna pocta, ktorú získal náš 3-valcový motor Turbo PureTech, je ocenením konštruktérskych schopností skupiny v oblasti benzínových motorov. Je to veľmi pozitívne uznanie technologického pokroku, ktorý robí PSA vo vývoji a výskume pre neustále znižovanie spotreby paliva."

« Predchádzajúca aktivita
Nasledujúca aktivita »
Dopyt
na vozidlo
Objednať
servis
Objednať
testovaciu jazdu
Objednať
náhradný diel
Kalkulácia
financovania
Výkup
vozidiel

Zdieľať

MOTOR ROKA 2015

Facebook

Peugeot je moja značka

OPEL je moja značka

CITROËN je moja značka

VOLVO je moja značka

JAGUAR je moja značka

LAND ROVER je moja značka

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK

Máme pre vás nové značky,
teraz s Doživotným servisom ZADARMO

Máme pre vás nové značky
Zistite ktoré
xxs
xs
s
m
l
xl