OPEL ASTRA získal titul Európske auto roku 2016

OPEL ASTRA získal titul Európske auto roku 2016

S potešením a hrdosťou vám oznamujeme, že OPEL ASTRA zbiera jedno ocenenie za druhým a 17.2.2016 dostala i najvyššie možné ocenenie na Slovensku.

Auto Roka v Slovenskej republike 2016

Navyše, pred ostatnými konkurentami zvíťazila úplne jednoznačne, keď od odbornej poroty zloženej z najlepších slovenských motoristických novinárov dostala 102 bodov (druhý v poradí dostal necelých 80 bodov).

Sme veľmi radi, že porota ocenila jedinečné kvality vozidla OPEL ASTRA.

Európske auto roka 2016 (Car of the Year 2016)

Veľký úspech modelu ASTRA podčiarkuje fakt, že 29.2.2016 získala aj prestížny titul, Európske auto roka 2016 (Car of the Year), čo je vôbec najúznávanejšia automobilová cena v Európe.

Odborná porota, zložená z 58 motoristických novinárov z 22 krajín Európy, mu udelila celkovo 309 bodov. Na druhom mieste skončilo Volvo XC90 s počtom 294 bodov a tretím v poradí je Mazda MX-5 s 202 bodmi.

Cenu Auto roka / Car of the Year 2016 prevzal Dr. Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group, z rúk predsedu novinárskej poroty Hakana Matsona počas zahájenia 86. Medzinárodného autosalónu v Ženeve.

O titul kráľa európskych ciest tohto roku bojovalo vyše 40 automobilových noviniek, z ktorých v prvom kole vzišla sedemčlenná skupina finalistov, zložená z modelov rozličných automobilových tried a segmentov.

„Nová Astra reprezentuje štart novej etapy značky Opel a víťazstvo v najprestížnejšej novinárskej ankete jasne potvrdzuje, že sme na dobrej ceste,“ povedal Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pre nás veľkou cťou vyhrať anketu, v ktorej rozhodujú špičkoví motoristickí novinári z toľkých rôznych krajín.“

Opel mal doteraz vo svojej zbierke štyri tituly Auto roka / Car of the Year, nová Astra teda zavŕšila prvú päticu týchto ocenení. Okrem toho ale Astra vyhrala napr. aj medzinárodnú cenu SAFETYBEST 2015 a získala aj známu trofej Zlatý volant. Astra je aj držiteľkou maximálneho „päťhviezdičkového“ hodnotenia za bezpečnosť od renomovaného nadnárodného konzorcia Euro NCAP.

Ako základný päťdverový hatchback, tak aj nastupujúce kombi Sports Tourer vychádzajú z celkom novej odľahčenej architektúry. Pohon zabezpečujú najmodernejšie turbodiesle a benzínové motory s priamym vstrekovaním paliva. Silnou stránkou modelového radu Astra je výborná konektivita a perfektná integrácia smartfónov do systémov infotainmentu. Ako je to už tradíciou, aj nová Astra vnáša do kompaktného segmentu inovatívne technické prvky, ktoré boli doteraz výsadou oveľa drahších luxusných modelov – ako napríklad ocenené adaptívne reflektory IntelliLux® LED.

Európska anketa Auto roka / Car of the Year bola založená v roku 1964. Ako prvý z modelov značky Opel tento prestížny titul získal Kadett E v roku 1985. O dva roky neskôr zabodovala Omega A, v roku 2009 si titul odniesla Insignia a v roku 2012 sa víťazom stal elektromobil Opel Ampera.

Vyberte si z ponuky našich skladových vozidiel OPEL ASTRA

« Predchádzajúca aktivita
Nasledujúca aktivita »
Dopyt
na vozidlo
Objednať
servis
Objednať
testovaciu jazdu
Objednať
náhradný diel
Kalkulácia
financovania
Výkup
vozidiel

Zdieľať

OPEL ASTRA získal titul Európske auto roku 2016

Facebook

Peugeot je moja značka

OPEL je moja značka

Citroën je moja značka

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok finalcd.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK
xxs
xs
s
m
l
xl